Latvijā
Sabiedrība

Sācies labdarības maratons “DOD PIECI!”1


Dod pieci! dīdžeji
Dod pieci! dīdžeji
Publicitātes foto no lsm.lv

Doma laukumā atklāts ikgadējais Latvijas sabiedrisko mediju rīkotais labdarības maratons “DOD PIECI!”.

“Pieci.lv” dīdžeji – Toms Grēviņš, Magnuss Eriņš un Marta Grigale – uz 148 stundām ieslēgti īpašā stikla studijā Doma laukumā, lai sešas diennaktis atskaņotu par ziedojumiem izvēlētās dziesmas un rosinātu diskusijas par laimīgu bērnu audzināšanas priekšnoteikumiem mūsdienu sabiedrībā.

Pirmā ziedotā un studijā atskaņotā dziesma bija grupas “The Rembrants” izpildītā “I’ll Be There for You”, kurai līdzi dziedāja teju visi līdzjutēji, kas atbalstīja dīdžejus maratona atklāšanā.

Dīdžejus studijā ieslēdza šī gada labdarības maratona vēstnesis, Latvijas Radio Ziņu dienesta redaktors un četru bērnu tētis Jānis Ramāns un „Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta. Maratona atklāšanā viesojās arī šī gada DOD PIECI! himnas „Apskāvieni cik” autori Māras Upmanes_Holšteines, Goran Gora un My Radiant You.

„Šī gada tēma ir ārkārtīgi svarīga. Mēs nereti sakām, ka bērni ir mūsu nākotne, un mums ir jāapzinās, ka viņi veidos mūsu sabiedrību, to, kurā dzīvosim vecumdienās. Ieguldot laiku savos bērnos, mēs ieguldām nākotnē un labākā dzīves kvalitātē,” atklājot maratonu teica Jānis Ramāns.

Savukārt Rūta Dimanta norāda: „Parasti labdarības projektos mēs cīnāmies ar sekām – ja kādam nav ko ēst, tad mēs vācam naudu ēdienam, ja nav ārstniecībai, ziedojam tai. Bet labdarība ir arī tad, ja mēs gribam valstī radīt ko jaunu. Šis gads mums ir ļoti būtisks – simtgade – un mēs vēlamies, lai Latvijai būtu vēl nākamie simts un tūkstošs gadi, bet to var izdarīt tikai ieguldot nākotnē. Sabiedriskie mediji savā ziņa ir tie celmlauži, kuriem ir sabiedrībai nevis jārāda, kādas ir sekas, bet jāved uz priekšu. Nereti es saņemu zvanus uz Ziedot.lv, kur uzņēmumi saka – mēs gribam ziedot izglītībai, kultūrai, nākotnei. Tad lūk, šis ir tas gads, kad nav jācīnās ar sekām, bet jārada kas īpašs, jauns un labs.”

Maratona laikā par ziedojumiem izvēlēto dziesmu atskaņošana mīsies ar studijas viesu intervijām, iemīļotu mūziķu priekšnesumiem un ziedotāju pieredzes stāstiem. Sešās diennaktīs studijā viesosies teju 80 dažādas grupas, katru dienu ar ģimenes un bērnu lietu ekspertiem tiks runāts par kvalitatīva laika veltīšanas nozīmi bērniem – kāpēc tam ir izšķiroša loma, un kāpēc cilvēkam ir svarīgi pilnveidoties arī pieaugušā vecumā. Tāpat dīdžeji tiešsaistē sazināsies ar ziedotājiem, lai uzklausītu viņu pieredzes stāstus par savu ģimeni vai bērnību.

Pirmajā vakarā studijā viesosies Renārs Kaupers un Kaspars Zemītis, Aija Andrejeva, grupa Singapūras Satīns, kas šogad rīko īpašu koncertu DOD PIECI! atbalstam. Savukārt naktī studijā ciemosies Miks Dukurs, kā arī grupas 7 dēli, The Black Pockets un Oskars tu un bēdu brāļi.

Ziedot ar dziesmu var vietnē “dodpieci.lv”, kā arī pie stikla studijas Doma laukumā. Pirmo reizi maratona mērķi var atbalstīt arī ar „Ziedot.lv” dāvanu kartēm, dāvinot ziedošanas prieku arī uzņēmumu darbiniekiem, kolēģiem, draugiem vai tuviniekiem.

SKATIES, kā atklāja populāro akciju

“Dod Pieci” norisei 24 stundas diennaktī var sekot līdzi Latvijas Radio 5 – Pieci.lv ēterā, kā arī tiešsaistē www.dodpieci.lv, www.lsm.lv, portālos TVnet un Apollo, kā arī nakts stundās Latvijas Televīzijas 1. kanalā.

LA.lv