×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
2. jūlijs, 2016
Drukāt

Sācies Latvijas pirmais kultūru festivāls “Pynu, pynu sītu”

Foto: Valsts kancelejaFoto: Valsts kanceleja

Ministru prezidents Māris Kučinskis sestdien, 2. jūlijā, piedalījās Latvijas pirmā kultūru festivāla “Pynu, pynu sītu” atklāšanā Daugavpilī, šodien ziņo Valsts kanceleja.

Uzrunājot pasākuma dalībniekus, M. Kučinskis norādīja, ka vienmēr ir aizkustinoši būt klāt kādas jaunas tradīcijas dzimšanas reizē, it īpaši, ja ideja par to ir radusies pašiem svētku dalībniekiem.

“Mēdz sacīt, ka kultūra ir trausla un tai allaž ir vajadzīgs atbalsts. Viedoklis, kuram ir grūti nepiekrist. Tomēr kultūra ir arī stiprāka par jebkuru akmenīti, kas likts kāda diža nama pamatos. Kultūra ir mūsu valsts pamatakmens!” uzsvēra Ministru prezidents. Ministru prezidents arī norādīja, ka “nav un nemēdz būt lielu vai mazu kultūru”.

“Šodien mūsu īsās vasaras pašā pilnbriedā vēlos jūsu gājienu salīdzināt ar krāšņu pļavu, kas bango krāsās, kur elpo viss dzīvais un priecājas par sevi un citiem,” sacīja M. Kučinskis.

Vizītē Daugavpilī M. Kučinskis arī tikās ar Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāju Jāni Lāčplēsi un jauniešu radošā semināra “Eiropas pēdas Latvijā 2016” dalībniekiem, kā arī iepazinās ar Daugavpils poļu kultūras centra un Daugavpils Krievu kultūras centra darbu.

Latvijas pirmais kultūru festivāls “Pynu, pynu sītu” (Pinu, pinu sietu), ko organizē biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” sadarbībā ar Latgales plānošanas reģionu, Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvaldi, Latvijas Nacionālo kultūras centru un Eiropas Minoritāšu centru (Vācija), risināsies līdz 3. jūlijam.

Festivālā piedalīsies 1400 dalībnieki no 92 (no tiem 52 mazākumtautību) tradicionālās kultūras mākslinieciskajiem kolektīviem, kuri kopj un popularizē savas tautas kultūras tradīcijas. Festivāla laikā kopā notiks teju 60 pasākumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+