×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
7. augusts, 2015
Drukāt

Sācies mākslas forums “Atklāj savu dzintaru!”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 6. augustā plkst. 21 jaunatklātajā Romas dārzā Liepājā ar multimediālu koncertuzvedumu “Teleports” sācies jaunās Liepājas koncertzāles “Lielais Dzintars” mākslas forums “Atklāj savu dzintaru!”, portālam LA.lv pastāstīja SIA “Lielais dzintars” sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Geidmane.

Mijiedarbojoties ar Daces Pūces video gleznām, virtuozā mūziķu dueta – pianista Artūra Cingujeva un čellista Valtera Pūces – izpildījumā skanēja skanēja Astora Pjacollas, Arvo Pērta, Ludviga van Bēthovena, Nikolaja Kapustina un Frīdriha Guldas skaņdarbi.

Pasākums noritēja tikko atvērtajā Romas dārzā Liepājā, kas jau vēsturiski ir pazīstams kā notikumu un kultūras norišu centrs. Atjaunotā kompleksa arhitektūru 1884. gadā veidojis visu laiku slavenākais Liepājas pilsētas arhitekts – Pauls Makss Berči (1840-1911).

Nedēļas nogalē gaidāmi arī citi laikmetīgās mākslas notikumi.

Piektdien, 7. augustā plkst. 17 Liepājas muzejā tiks atklāta līdz šim lielākā tēlniecības personālizstāde Liepājā – Egona Peršēvica izstāde “мāксла”, vēsta .

Sestdien, 8.augustā, vasaras un brīvdienu baudītājus “Atklāj savu dzintaru!” sola pārsteigt ar unikālu laikmetīgās mākslas programmu.

Plkst. 16:30 ikvienam interesentam būs iespēja pievienoties izstādes “Laikmetīgā māksla pilsētvidē” atklāšanā un uzzināt vairāk par darbiem un to tapšanu kopā ar kuratoru Andri Vītoliņu un māksliniekiem. Atklāšana sāksies pie sienas gleznojuma “Skaņu vīrs” Krišjāņa Valdemāra un Peldu ielas stūrī, turpinoties kopīgā gājienā līdz “Rozes vārdā” skvērā pie Liepājas unversitātes, Krišjāņa Valdemāra un Avotu ielas stūrī un noslēdzoties pie vēl neredzēta atklājuma – Aigara Bikšes radītā “Libau-Halifax-Libau” Kūrmājas prospekta un Graudu ielas stūrī.

Dienas noslēgumā plkst. 21 Romas dārzā – koncertprogramma ar ekspresionismu mūzikā, sarežģītības dēļ Latvijā un pasaulē reti iestudēto Arnolda Šēnberga melodrāmu “Mēness Pjēro”, kurā solistes Baibas Bartkevičas balsi pārmaiņus papildinās astoņu dažādu instrumentu skaņas piecu mūziķu izpildījumā. Uz skatuves arī foruma mākslinieciskais vadītājs Ints Dālderis.

“Atklāj savu dzintaru!” turpināsies līdz pat 29. augustam ar fotoizstādi “Baltijas portreti”, modernā baleta “Iedomu spēles” pasaules pirmizrādi, Liepājas teātra mūzikla “Pūt, vējiņi!” brīvdabas izrādi Karostas manēžā, koncertu “Džeza elpa vēju pilsētā” un simforoka koncertu “Leģenda par dzintaru”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+