×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
8. maijs, 2013
Drukāt

Sacūkotais LBL fināls

lbl-logo-26apr4

Latvijas Basketbola savienības valde lēmusi, ka LBL čempionāta fināla pirmās divas spēles tiks aizvadītas 11. maijā Saldū un 12. maijā Ventspilī, bet sērijas turpinājums būs pēc “VEF Rīga” dalības beigšanas VTB Vienotajā līgā.

Riņķadancis ap LBL kalendāru turpinās jau labu laiku un arī pašlaik nav zināms, kad kronēsim jaunos LBL čempionus. Sezonu ar sen nebijušo sportisko intrigu sacūkojusi LBS vadības nespēja pieņemt objektīvus lēmumus. To traucējusi situācija, kurā vajadzējis izlavierēt starp VTB līgas (lasi – Krievijas čempionāta) vēlmi noteikt savu toni vismaz bijušās PSRS teritorijā un šajā turnīrā pāsrstāvētā “VEF Rīga” iegribām. VTB kalendāra plāni bija zināmi jau pērnajā rudenī, turklāt vismaz pāris mēnešus atpakaļ bija zināmi arī precīzi izslēgšanas spēļu datumi. Arī tas, ka viena izslēgšanas spēļu sērija beigsies 4. maijā un otra nesāksies agrāk kā 16. maijā. Tā vietā, lai būtu gatavs fināla kalendāra plāns A vai B, LBS valde turpinājusi izdabāt “VEF Rīga” iecerēm LBL čempionāta finālu spēlēt pēc VTB līgas beigām. Nav jau arī brīnums, jo LBS valdē trīs no pieciem tās locekļiem ir tieša vai pakārtota saistība ar “VEF Rīga”. Vajag pavilkt laiku? Lūdzu, tehnoloģiju laikmetā LBS valdes sēde par LBL čempionāta fināla kalendāra apstiprināsanu notiek tikai trīs dienas pēc VTB līgas pirmās izslēgšanas spēļu kārtas beigām. Lai gan vismaz dienu iepriekš jau varēja spēlēt pirmo LBL fināla spēli…. Tikmēr “VEF Rīga” vēl otrdienas priekšppusdienā nekautrējās savu brīvo laiku stādīt augstāk par Latvijas basketbola interesēm, ziņojot, ka līdz 16. maijam finālu sākt nevēlas.

Kā ziņo LBS, tika pieņemts kompromisa lēmums, kurš īsti neapmierina nevienu no finālā iesaistītajām komandām. Šonedēļ VEF tomēr būs jādodas laukumā – pirmā fināla spēle tiks aizvadīta 11. maijā Saldū, otrā 12. maijā Ventspilī. Turpinājums pēc “VEF Rīga” izstāšanās no VTB līgas. Jau tagad var nojaust, ka “VEF Rīga” sevis izvēlētajā laukumā nespēs nodrošināt nolikumā paredzētās 1800 sēdvietas, par ko tajā pat nolikumā paredzēta 5000 latu soda nauda. Žurnālā “Sporta Avīze” šonedēļ izteiktas aizdomas, ka LBL nolikumā sezonas laikā veikti divi labojumi, kuros ieinteresēta var būt tikai viena komanda. Proti, “VEF Rīga”. Nav dūmu bez uguns.

Protams, ka VEF nometne nav pelnījusi pārmetumus par veiksmīgo startu VTB līgā, tomēr kluba padomes priekšsēdētāja Edgara Jaunupa pēdējā laikā publiskā telpā sarunātais skaidri norāda, kurš ir LBL čempionāta lielākais apdraudējums. Vai mums (un lietuviešiem, poļiem, ukraiņiem, igauņiem) vajadzētu pūst Krievijas basketbola stabulē – tas ir jautājums, pie kura kopīgi ar kaimiņiem jāstrādā, domājot par nākamo gadu. Cik Latvijas basketbola līdzjutējam interesanta ir VTB līga, rādīja apmeklētāju skaits ceturtdfaļfināla izšķirošajā spēlē pret “Astana” – oficiālajā protokolā 900 skatītāji, realitātē – vēl mazāk.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+