×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
3. novembris, 2013
Drukāt

“Sadales tīkla” speciālisti pēc vētras palīdz atjaunot elektrību arī Igaunijā

Foto-LETAFoto-LETA

AS "Sadales tīkls" elektromontieri novērš pēdējo vētras radīto bojājumu Ogres apkārtnē.

Pēc elektroapgādes atjaunošanas visā Latvijā, AS “Sadales tīkls” sniedz tehnisko palīdzību Igaunijas sadales sistēmas operatoram “Elektrilevi”, veicot gaisvadu elektrolīniju remontu un elektroapgādes atjaunošanas darbus Valgas apriņķa Karulas pagastā Igaunijas dienvidos, kur situācija vairākās apdzīvotās vietās joprojām ir kritiska.

Kā aģentūru LETA informēja “Sadales tīklī” komunikācijas speciāliste Inga Tilhena, pēdējo gadu postošākā vētra nodarīja postījumus arī mūsu Baltijas kaimiņiem, abās valstīs laužot elektrolīniju balstus un izgāžot simtiem koku ar visām saknēm. “Sadales tīkls” četru dienu laikā Latvijā kopā nomainīja vairāk nekā 1000 gaisvadu elektrolīniju balstus.

Sestdien vētras seku likvidēšanā Valgas apriņķa Karulas pagastā strādāja elektromontieru brigāde no Limbažiem, papildus piesaistot kāpurķēžu traktoru-visurgājēju, kas jo īpaši noderējis veicot elektrolīnijas remontdarbus Karulas nacionālajā parkā, kas atrodas Karulas augstienē ar tai raksturīgo kalnaino reljefu un purvainiem mežiem.

“Novēršot pēdējos vētras radītos bojājumus mūsu valstī, piedāvājām savu palīdzību tuvākajos kaimiņvalsts Igaunijas reģionos. Sazinoties ar kolēģiem un apzinot palīdzības nepieciešamību, tapa skaidrs, ka no mūsu puses būtisks ieguldījums būtu operatīvās brigādes darbs ar papildus speciālo darba tehniku. Kāpurķēžu traktori-visurgājēji ir gandrīz vienīgais risinājums operatīvai darbībai grūti pieejamās, purvainās vietās, par ko pārliecinājāmies arī šajā vētrā, izmantojot šo tehniku Kuldīgas, Talsu un Valmieras novados,” skaidro “Sadales tīkls” valdes loceklis Signis Rīns.

Starpvalstu palīdzība elektroapgādes atjaunošanā notikusi arī iepriekš, kad 2012.gada janvārī Igaunijas un Lietuvas kolēģi atbalstīja Latviju snieglauzes seku likvidēšanā Latgalē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+