×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Zelma, Zemgus, Virma
Otrdiena, 14. augusts, 2018
18. marts, 2017
Drukāt

“Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (12)

Foto - LETAFoto - LETA

AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.

Viņa norādīja, ka ”Sadales tīkla” iepirkumā par viedo elektroenerģijas skaitītāju, PLC datu koncentratoru un ”Head-end” sistēmas piegādi par konkursa nolikumam atbilstošāko un saimnieciski izdevīgāko piedāvājumu tika atzīts SIA ”RECK” piedāvājums. Kopējā līgumcena – 7,5 miljoni eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Atbilstoši iepirkuma nosacījumiem līgums par viedo elektroenerģijas skaitītāju piegādi tiks slēgts uz diviem gadiem un līgumā paredzēts, ka ”RECK” jāpiegādā ”Sadales tīklam” 200 000 viedo elektroenerģijas skaitītāju. Skaitītājus plānots uzstādīt klientu objektos visā Latvijā šā gada nogalē un 2018.gadā.

”Šobrīd viedie elektroenerģijas skaitītāji ir uzstādīti jau vairāk nekā 280 000 gan juridisko personu, gan mājsaimniecību objektu, un šogad visā Latvijā plānots uzstādīt 110 000 viedo skaitītāju,” pauda Smirnova.

Viņa norādīja, ka viedie skaitītāji ļauj attālināti un operatīvi iegūt informāciju par klientu elektroenerģijas patēriņu un rādījumiem, kā arī nodrošinās ”Sadales tīklam” informāciju par elektroapgādes traucējumiem un samazinās skaitītāju apkalpošanas izmaksas, jo tie nodrošina iespēju attālināti pieslēgt un atslēgt elektroenerģijas piegādi.

Tāpat tie sniedz klientam pārskatu par elektrības patēriņu pa stundām, tādēļ elektroenerģijas tirgotāji var sagatavot rēķinus atbilstoši klienta faktiskajam patēriņam un piedāvāt ne tikai nakts un dienas elektroenerģijas tarifus, bet iespēju veikt norēķinus pēc elektroenerģijas cenas, kas piesaistīta biržai. Detalizētas patēriņa informācijas pieejamība ļauj klientiem izmantot elektroenerģiju daudz efektīvāk, samazinot patēriņu.

Ar viedo skaitītāju palīdzību ”Sadales tīkls” var operatīvāk iegūt informāciju par elektroenerģijas patēriņa bilanci un aktuālo slodzi zemsprieguma tīklā, kas ļauj objektīvāk izvērtēt transformatoru noslodzi, kas savukārt ļauj optimālāk plānot infrastruktūras investīcijas, kā arī nodrošina iespēju noteikt elektroenerģijas zudumus.

Pēc viedā elektroenerģijas skaitītāja pieslēgšanas attālinātajai datu nolasīšanas sistēmai detalizētu sava objekta elektroenerģijas patēriņu ikviens klients var apskatīt sava tirgotāja vai ”Sadales tīkla” klientu portālā ”e-st.lv”. Brīdī, kad klienta objektā uzstādītais viedais elektroenerģijas skaitītājs tiks pieslēgts attālinātajai datu nolasīšanas sistēmai, ”Sadales tīkls” vai elektroenerģijas tirgotājs individuāli informēs klientu, nosūtot pasta vai e-pasta vēstuli vai īsziņu (SMS).

”Sadales tīkls” veic esošā elektroenerģijas skaitītāja maiņu, ja tuvojas tā verifikācijas termiņa beigas vai elektroenerģijas skaitītāja nomaiņa ir nepieciešama tehnisku iemeslu dēļ. Viedie elektroenerģijas skaitītāji plānveidīgi tiek uzstādīti klientu objektos, kuri ir pieteikušies elektroenerģijas piedāvājumam, kas ir piesaistīts elektroenerģijas cenai biržā, jo šiem klientiem ir nepieciešami dati par objekta katras stundas elektrības patēriņu.

Tāpat ”Sadales tīkls” uzstāda skaitītājus atbilstoši uzņēmuma izstrādātajam skaitītāju modernizācijas plānam, ņemot vērā objektu teritoriālo plānojumu un objektu elektroenerģijas patēriņu.

Līdz 2023.gadam viedos skaitītājus ”Sadales tīkls” plāno uzstādīt klientiem visā Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Lauku īpašumā tādu uzstādija – un šis skaita pat ja drošinataji izslēgti – pirmaja reize skaitītaju nomainīja, otrs par mata tiesu mazāk skaitīja. Tagad Latvenergo savā sistēma slēpj patēriņu, domajams ieskaitīs tad kad sākšu lietot elektrību.

 2. Man kā klientam nevajag viedo skaitītāju, nolasu rādītājus un noziņoju elektrum.lv. Jau vairāk kā gadu uzbāzīgi, pat nekaunīgi zvana no “Sadales tīkla” puses, lai uzstādītu viedo elektrības skaitītāju, draud atslēgt elektrību! Iemesls mums esot Elektrum Dinamiskais, bet tā ir mana, kā klienta izvēle!
  Elektrību apmaksājam parasti gadam uz priekšu, lai uzņēmumi (Latvenergo, Sadales tīkls) var plānot savu NPL. Maksāju pavasarī, palu laikā, kad elektrība Nord pool biržā ir viss lētākā! Visiem tā iesaku, un nepadoties monopolistu diktātam!!!

  P.S. Verifikācijas termiņa beigas pēc 4 gadiem.

 3. Kārtējā klientiem apzgšana , Katru otro gadu mania skaitītājus sistēma kā valsts Naudu iebazt kabatā

 4. Izmēģina kārtējo afēru. Kāda vaina vecajiem skaitītījiem? Patērētājs nolasa rādītājus, noziņo. Negribu to ķīniešu verķi.

 5. Te Nav minēts, kāds labums no tiem būs man – vnk. patērētājam.
  Ka tikai nesanāk, kā parasti, tas ir, sliktāk vai pavisam slikti?
  PS
  Līdz šim, pagājušo vasaru ieskaitot, par Latvenergo neko savos laukos sliktu teikt nevaru – cenas mani apmierināja, kad pārtrūka strāva, to visai fiksi sataisīja. Ko vēl man varētu vajadzēt?

 6. Līdz “viediem”šiem skaitītājiem ir kā līdz Ķīnai!Ko man tas dod,ja datus varu iegūt tikai nākošā dienā un arī ne vienmēr?

 7. Ja ES uzskatu,ka man sada veida skaititajs NAV vajadzigs,ka man rikoties??????

 8. Kāpēc ES valsts Latvija skaitītājus iepērk Eirāzijas valstī Ķīnā? Vai tiešām nevienā ES valstī tos neražo? Pagaidām Ķīna neizceļas ar preču kvalitāti. Jāsāk ticēt inetā rakstītajam ka šiem skaitītājiem var uzstādīt koeficentu un krāpt patērētājus.

 9. ar gudru ziņu ,paklusām , piemetīs ,saimnieka labā, kādas kilovatstundas 🙁
  ja ne, ar āmuru !
  kur liksies ?
  pat ja no katra bezpalīdzīgā cilvēciņa ,tikai vienu kilovatstundu mēnesī nomuhļī,
  gadā pusmiljons € nosperts .
  tekņiem par prieku, mājām ,mašīnām utt…

 10. Tā saucamie “viedie” skaitītāji apzog elektroenerģijas patērētājus. Un “Latvenergo” jau tā pie milzīgas peļņas gūst netaisnīgus ienākumus.

Draugiem Facebook Twitter Google+