Ekonomika
Bizness

“Sadales tīkls” pastāsta, kam jānotiek, lai samazinātos elektrības tarifi2


Sandis Jansons
Sandis Jansons
Foto: Zane Bitere/LETA

Jo lielāks Latvijā būs elektroenerģijas patēriņš un labāk noslogoti tīkli, jo zemāki būs tarifi, intervijā aģentūrai LETA teica AS “Sadales tīkls” valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons.

Viņš uzsvēra, ka jebkāds tarifu samazinājums ir iespējams tikai tad, ja ir risinājums un resursi, uz kā bāzes samazinājumu veikt.

“”Sadales tīkls” ir kļuvis par rentablu uzņēmumu un pēdējo gadu laikā ir strādājis ar peļņu. Vienlaikus pirms tarifu samazināšanas mums ir jāatceras, ka mēs nekādā gadījumā nedrīkstam pasliktināt elektrotīkla stāvokli un drošību un sniegto pakalpojumu kvalitāti klientiem,” teica Jansons.

Uzņēmuma vadītājs norādīja, ka “Sadales tīkls” ik gadu veic klientu apmierinātības pētījumu, un tarifs nebūt nav svarīgākā lieta, kas klientus satrauc.

Galvenais faktors ir elektroapgādes kvalitāte un drošums, īpaši uzņēmēju vidū, jo pat minūtes elektroenerģijas piegādes pārtraukums lielam ražošanas uzņēmumam, kas iespējams ir liels nozares spēlētājs un dod lielu ieguldījumu valsts tautsaimniecībā, izmaksā daudz vairāk nekā viens procentpunkts no pakalpojuma tarifiem.

“Mūsu uzstādījums, ka mūsu sniegtajam pakalpojumam jābūt konkurētspējīgam, lētam, bet vienlaikus arī kvalitatīvam. Tādēļ es iespēju izskatīt tarifu samazināšanas scenārijus vērtēju tikai pozitīvi, turklāt tā ir arī iespēja pie viena runāt par elektroapgādes aktualitātēm un enerģētikas nozares attīstību nākotnē,” teica Jansons.

Viņš norādīja, ka pašlaik “Sadales tīkls” strādā pie scenārija, kā samazināt pakalpojuma maksu par vienu klientiem piegādāto kilovatstundu.

“No savas puses gribu uzsvērt, ka mums kā uzņēmumam vērtīgāk būtu veicināt elektroenerģijas patēriņa apjomu, jo vērtēt tarifus tikai pēc vienas kilovatstundas izmaksām nav pareizi,” skaidroja Jansons, piebilstot, ka “Sadales tīkla” izmaksas nav atkarīgas no klientu patērētā enerģijas apjoma, bet gan no infrastruktūras veida, tehniskā stāvokļa, no klientu specifikas un arī no Latvijas vides.

“Ja mēs salīdzinām vidējo Latvijas mājsaimniecību ar Skandināvijas valstīm, tad mēs elektrību patērējam vidēji četras reizes mazāk, jo Skandināvijā un arī Igaunijā ir daudz mazāks gāzes patēriņš un tās vietā tiek lietota elektrība. Tas nozīmē, ka pat ar vienādiem tarifiem mājsaimniecība Zviedrijā sadales sistēmas operatoram samaksātu četras reizes vairāk nekā Latvijā,” teica Jansons.

Viņš uzsvēra, ka “Sadales tīkla” izmaksas, kas nepieciešamas, lai uzturētu elektrotīklu un nodrošinātu klientiem elektroenerģijas piegādi, neveidojas no tā, vai pa vadiem līdz klientam jāpiegādā viena vai 10 kilovatstundas elektrības.

“Jo lielāks būs elektroenerģijas patēriņš Latvijā un labāk noslogoti tīkli, jo zemāki būs tarifi,” skaidroja Jansons.
Saistītie raksti

Jau ziņots, ka “Sadales tīkls” apgrozījums 2018.gadā bija 323,734 miljoni eiro, kas ir par 0,1% mazāk nekā 2017.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās 3,7 reizes un bija bija 33,743 miljoni eiro.

“Sadales tīkls” ir elektrotīkla uzturētājs un attīstītājs Latvijā. Kompānija nodrošina sadales elektrotīklu ekspluatāciju, atjaunošanu un plānveida attīstību, elektroenerģijas izlietošanas uzraudzību, zudumu samazināšanas pasākumus un elektroenerģijas uzskaiti, kā arī veic jaunu pieslēgumu izveidi.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
Tirgotājs maldina pircējus ar preču cenām. PTAC piemēro 20 000 eiro sodu
19 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Kāpēc nav svarīgi, kurš pirmais atklājis 5G staciju vai 5G internetu
20 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Jauni autovadītāji un veci auto: apkopoti dati par negadījumiem bez OCTA
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Reģionu attīstību ietekmē padomju mantojums. Saruna ar ekonomistu Pēteri Strautiņu
Intervija 3 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Tieslietu ministru uz apsūdzēto sola nevilks, partiju no valdības neizmetīs
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Paziņo, par cik samazināts valsts pārvaldē strādājošo skaits 2
2 stundas
AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Noslepkavo sievas mīļāko
3 stundas
LA
LA.LV
Sports
Prokurors pieņem lēmumu Krištianu Ronaldu izvarošanas apsūdzības lietā
1 stunda