Mobilā versija
+4.2°C
Ivars, Ilgvars
Trešdiena, 1. marts, 2017
13. aprīlis, 2016
Drukāt

Sadama Huseina Basras pilī ierīkos muzeju

Foto: EPAFoto: EPA

Pagaidām Irākas vēsture iepazīstama tikai Irākas nacionālajā muzejā Bagdādē.

Irākas bijušā prezidenta Sadama Huseina pilī Basrā plānots izveidot muzeju, kura pirmo zāli, iespējams, atklās jau septembrī, ziņo “National Geographic”.

Irākas kara laikā, no 2003. līdz 2008. gadam, pilī uzturējās Lielbritānijas karavīri. Pēc tam, kad briti pameta Irāku, Irākas Senlietu un vēsturiskā mantojuma Basras nodaļas vadītājs Keitams Alabīds ierosināja pili nodot pārvaldes rīcībā. Tas tika izdarīts, un Basras pašvaldība piekrita piešķirt trīs miljonus dolāru ēkas sakārtošanai un muzeja izveidei. Vēl pusmiljonu dolāru savāca Lielbritānijā izveidotais Basras muzeja draugu fonds.

Tiek plānots, ka četrās muzeja zālēs varētu atrasties starp 3500 un 4000 Irākas senvēstures eksponātiem. Basras apkaime ir viena no senvietām bagātākajām un arī mazāk pētītajām vietām valstī, uzsver “National Geographic”.

Šis būtu pirmais muzejs, kas pēdējos gados atvērts Irānā. Bažas rada netālu esošie “Islāma valsts” spēki, taču kopumā Basra pēdējā laikā piedzīvo ekonomisku un demogrāfisku uzplaukumu.

Pievienot komentāru

Dziesmu svētkiem vajag jaunus kodus. Saruna ar māksliniekiem Annu un Krišu Salmaņiem (7)Vai Noslēguma koncertā dziedamajām dziesmām vajadzīgi jauni vārdi? Saruna ar "Purvīša balvas 2017"ieguvējiem – māksliniekiem Annu un Krišu Salmaņiem
Draugiem Facebook Twitter Google+