×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
5. februāris, 2016
Drukāt

Sadancī Daugavpilī piedalīsies deviņi dažādu tautību kolektīvi

Foto - LetaFoto - Leta

Ilustratīvs foto.

Starptautiskajā tautas deju sadancī, kas no piektdienas, 5. februāra, līdz 7.februārim norisināsies Daugavpilī, piedalīsies deviņi dažādu tautību deju kolektīvi no Latvijas un ārvalstīm, aģentūra BNS uzzināja Daugavpils domē.

Sadancī notiks vairāki koncerti, kuros kopā ar Latvijas kolektīviem piedalīsies ārvalstu kolektīvi no Daugavpils sadraudzības pilsētām – Vitebskas un Paņevežas.

Starptautiskā tautas deju sadanča atklāšanas koncerts notiks 5.februārī plkst.18, bet lielkoncerts – 6.februārī plkst.18.

Sestdien, 6.februārī, sadanča dalībnieki piedalīsies arī dažādu tautu deju meistarklasēs. Pirmajā Starptautiskajā tautas deju sadancī Daugavpilī notiks latviešu, baltkrievu un krievu dejas meistarklases. To mērķis ir izkopt dažādu tautu dejas tradīcijas, tehniku un metodiku, kā arī rosināt izpratni par tām. Baltkrievu dejas meistarklasi vadīs deju ansambļa “Ļavoņiha” mākslinieciskais vadītājs Dmitrijs Timoščenko, krievu dejas meistarklasi – ansambļa “Rosijanočka” dibinātājs un vadītājs, Sanktpēterburgas Arodbiedrību Humanitārās universitātes pasniedzējs, horeogrāfs Aleksandrs Nosihins, savukārt latviešu dejas meistarklasi – Latgales deju meistars Ilmārs Dreļs.

Svētdien, 7.februārī, sadanča ārvalstu dalībnieki iepazīs Daugavpili un tās kultūrvēstures objektus.

Tiek norādīts, ka pasākuma mērķis ir popularizēt tradicionālo latviešu un cittautu deju, attīstīt, pilnveidot un kopt deju kolektīvu tradīcijas, nodrošināt deju kolektīvu darbības nepārtrauktību, kā arī veicināt mazākumtautību kolektīvu iekļaušanos kopējā tautas tradīciju izkopšanā, nostiprināšanā un nodošanā tālākām paaudzēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+