×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
25. septembris, 2015
Drukāt

RTU atklāts akadēmisko datu pārraides tīkls

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

RTU rektors Leonīds Ribickis (no kreisās) un izglītības ministre Mārīte Seile tiek iepazīstināta ar jaunā tīkla tehnisko aprīkojumu. Šajā telpā izvietoti akumulatori, kas sistēmai nepieciešamības gadījumā nodrošina autonomu elektroenerģijas padevi.

Vakar Rīgas Tehniskās universitātes teritorijā Ķīpsalā atklāts akadēmisko datu pārraides tīkls. Tas ļaus savā starpā ērtāk sazināties Latvijas zinātniekiem un nodrošinās arī saziņu ar citu valstu pētniekiem.

Tīkls piedāvās pētniekiem ātrdarbīgu internetu, ar kuru varēs, piemēram, attālināti izmantot virtuālās laboratorijas. Tas nozīmē, ka zinātnieki attālināti varēs izmantot unikālu un dārgu aprīkojumu, piemēram, modernus mērinstrumentus, apstrādāt datus, izmantojot video pārraidi un trīsdimensiju vizualizāciju. Tāpat zinātnieki varēs izmantot digitālās bibliotēkas un zinātniskās literatūras datu bāzes, apstrādāt, uzglabāt un pārraidīt liela apjoma datus. Akadēmiskais tīkls savienos pētniecības centrus Rīgā, Daugavpilī, Rēzeknē, Salaspilī, Valmierā, Jelgavā, Liepājā un Ventspilī un pētniekiem visā Latvijā ļaus piekļūt starptautiskajiem akadēmiskajiem datu pārraides tīkliem.

Tīkls tikšot izmantots arī studentu vajadzībām, piemēram, nodrošinot e-studijas vai studentu eksaminēšanā ar multimediju ierīču starpniecību piesaistot mācībspēkus no ārvalstīm. Tehnoloģijas, kas ļaus ātri pārraidīt liela apjoma datus, iegādātas un uzstādītas ar ERAF finansiālu atbalstu projektam. Kopumā jaunā tīkla izveide izmaksājusi 15,1 miljonu eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+