Mobilā versija
-0.9°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
19. decembris, 2014
Drukāt

Jūrmalā seniori sadarbojoties panāk savu

Foto-Dainis BušmanisFoto-Dainis Bušmanis

Jūrmalā pensionāru un to sadarbības organizācijas cīnās par labāku dzīvi senioriem.

Kopīgi virza projektus

“Lielākā pulkā senioru balsis ir labāk sadzirdamas,” saka Jūrmalas diabēta biedrības vadītāja Lolita Bredermane par biedrības ciešo kopā turēšanos ar pilsētas senioru apvienību, kā arī nodibinājumu “Jūrmalnieki! Kopā – stiprāki”. “Vēlamies panākt lielāku ietekmi un atbalstu Jūrmalas Sabiedriskajā padomē, kas izveidota labākai sadarbībai starp pilsētas nevalstiskajām organizācijām un pašvaldību, lai kopā realizētu vērienīgākus projektus. Bieži vien mūsu iesniegto projektu vērtētāji domē ir gados jauni un nesaprot, ko vēlas gados vecāki cilvēki. Biedrībās apkopojam iebildumus par noraidītajiem projektiem un tos iesniedzam domē. Vēl labāk būtu, ja mēs varētu izskaidrot, kāpēc senioriem tieši šāds projekts ir vajadzīgs.”

Lielākais kopīgi veidotais projekts, ko dome atbalstījusi, bijis par sociālo deju (dejojamas jebkurā vecumā un bez priekšzināšanām) nodarbībām. Sociālās dejas Slokas un Kauguru senioru vidū ātri vien ieguva popularitāti. “Uz šīm nodarbībām seniori varēja nākt kopā ar bērniem, mazbērniem. Piemēram, kāda pensionāre nāca dejot kopā ar meitu, kas pati bija pirmspensijas vecumā,” stāsta Jūrmalas pilsētas senioru apvienības vadītājs Juris Blūzmanis. “Jaunajā domē šogad šis projekts atbalstu neguva, tādēļ visi kopā to iesniegsim izskatīšanai arī nākamgad. Sociālo deju nodarbībām vajadzētu pakārtot arī bezmaksas baseina apmeklējumus. Ceram nākamajā gadā arī gūt domes atbalstu padziļinātas datorapmācības kursiem senioriem.”

Apvienības mērķis ir mazināt plaisu starp latviešu un krievu senioriem, tādēļ tās darbā tiek iesaistīti abu tautību pārstāvji. “Dažādo uzskatu radītās barjeras pensionāriem ir daudz augstākas un grūtāk pārvaramas,” uzskata J. Blūzmanis. Apmeklējot pašvaldības apmaksāto kustību terapiju senioriem, L. Bredermane novērojusi, ka nodarbību laikā daudzi pensionāri atsakās no piedāvātā tulkojuma krievu valodā, paskaidrojot, ka vēlas iemācīties latviešu valodu. “To dzirdēt ir ļoti patīkami,” viņa bilst.

Pievienot komentāru

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotību (4)Deputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+