×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
21. maijs, 2014
Drukāt

Sadarbosies Mazsalacas un Ogres skolas

Foto - LETAFoto - LETA

Šonedēļ parakstīts sadarbības līgums starp Mazsalacas pašvaldību un vidusskolu, kā arī Ogres Valsts tehnikumu par kopīgu izglītības programmu īstenošanu.

Līgums paredz, ka Mazsalacas vidusskolēni varēs apgūt profesionālās izglītības programmas darba vidē ‒ uzņēmumos. Mazsalacas vidusskolā skolēni apgūs vispārējās vidējās izglītības mācību priekšmetus, bet praktiskās iemaņas gūs pie vietējiem novada uzņēmējiem, ar kuriem jau ir noslēgts sadarbības līgums un kuri izteikuši vēlmi un interesi sagatavot uzņēmumam nepieciešamo darbaspēku. Ogres Valsts tehnikums nodrošinās profesijai nepieciešamo zināšanu un prasmju apguvi, kā arī metodisko atbalstu. Mazsalacas vidusskolas direktore Zaiga Ivana uzskata, ka ieguvēji no profesionālo programmu īstenošanas Mazsalacas vidusskolā būs skolēni un viņu ģimenes, jo apgūt izglītību tuvāk dzīvesvietai būs arī lētāk. Savukārt skolai, iespējams, pieaugs skolēnu skaits, bet vietējie uzņēmēji iegūs kvalificētus darbiniekus atbilstoši viņu vēlmēm.

Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības departamenta direktore Evija Papule teica, ka šāda sadarbība ar profesionālās izglītības kompetences centru ļaus stiprināt vidusskolas ar mazu skolēnu skaitu.

Profesionālās izglītības programmas Mazsalacā īstenos no 1. septembra. Šī pagaidām ir pirmā šāda veida sadarbība starp izglītības iestādēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+