×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
31. jūlijs, 2012
Drukāt

Sadarbosies veselības aprūpē

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Vakar veselības ministre Ingrīda Circene un Ķīnas Tautas Republikas Veselības ministrijas viceministrs Džans Mao parakstīja rīcības plānu par sadarbību veselības jomā no 2012. līdz 2015. gadam. 


 

Tā mērķis ir veicināt sadarbību veselības aprūpes jomā starp medicīnas, zinātniski pētnieciskajām, izglītības un citām iestādēm. Tiek plānota aktīva informācijas apmaiņa veselības aprūpes un medicīnas zinātnes jomā, kā arī tehnoloģiju attīstībā.

“Lai gan grūti salīdzināt valstis ar trim miljardiem un diviem miljoniem iedzīvotāju, dažas problēmas veselības aprūpes jomā mums tomēr ir kopīgas. Pirmkārt, primārā veselības aprūpe lauku rajonos. Gan Ķīnai, gan Latvijai raksturīgs mazs iedzīvotāju blīvums lauku reģionos un veselības aprūpes pakalpojumu koncentrēšanās lielajās pilsētās, tādēļ ļoti svarīgi padarīt šos pakalpojumus pieejamus lauku iedzīvotājiem,” norādīja veselības ministre Ingrīda Circene. Viņa atklāja, ka Ķīnas Tautas Republikas Veselības ministrijas pārstāvjus ļoti ieinteresējis arī plāns par obligātās veselības apdrošināšanas ieviešanu Latvijā. “Viņiem ir ko pārņemt no mums,” teica ministre.

Rīcības plāns paredz aktīvu sadarbību starp medicīnas, zinātniski pētnieciskajām un izglītības iestādēm, kā arī farmācijas un medicīnas tehnoloģiju jomā. Tas balstās uz Veselības ministrijas un Ķīnas Tautas Republikas Veselības ministrijas saprašanās memorandu par sadarbību veselības jomā, kas tika parakstīts 2007. gada 23. oktobrī un kurā iekļauta veselības aprūpes speciālistu apmācību un pieredzes apmaiņas pasākumu organizēšana, kā arī ciešākas sadarbības veidošana starp farmācijas nozarēm.

Ķīnas Tautas Republikas delegācija viceministra Džana Mao vadībā viesosies Latvijā līdz 1. augustam. Delegācija plāno apmeklēt slimnīcas un ambulatorās iestādes, lai iepazītos ar veselības aprūpi Latvijā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+