×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
24. jūlijs, 2017
Drukāt

Meža īpašniecei atšķirīgs viedoklis par piemiņas vietu Ivanam (10)

Vieta, kur atrada Ivanu. Ekrānšāviņš no liepajniekiem.lv, Foto: Andris GertsonsVieta, kur atrada Ivanu. Ekrānšāviņš no liepajniekiem.lv, Foto: Andris Gertsons

Uz vietu, kur atrada piecgadīgo liepājnieku Ivanu, šobrīd iemīta taciņa, kur cilvēki nes ziedus, vainagus un rotaļlietas. Tā ir privāta teritorija un meža īpašnieces un brīvprātīgo viedokļi par to, kā pieminēt šo traģisko notikumu un atrašanas vietu iekārtot, atšķiras, raksta vietējā avīze “Kurzemes vārds” un portāls “liepajniekiem.lv”.

Kā noskaidrojis laikraksts, pret to, ka cilvēki vēlas nolikt ziedus vietā, kur mirušu atrada piecus gadus veco bērnu, meža īpašniecei iebildumu nav. Tomēr brīdī, kad pie viņas sētas kāds vīrietis gatavojās zemē iedzīt krustu, viņa sākusi protestēt.

Meža ceļš aizved līdz lauku viensētai. Iespējams, bērns nobijās no suņiem un metās prom, pāri robežgrāvim un mežā iekšā. “Kļavu” saimniece dzīvo novada centrā un ikdienā savu desmit hektāru lielo īpašumu neapmeklē. “Man jau pārmet, ka te tādi brikšņi. Bet tas ir mežs!” izteicās saimniece.

Kad pirms nedēļas viņa ieraudzījusi vīrieti, kurš pie vārtiem zemē dzinis krustu, izcēlusies asa vārdu pārmaiņa. Pēc medija rakstītā, nejauši viņa uzzinājusi, ka Ivana miršanas vietā brīvprātīgie gatavojas novietot melnu plāksni.

“Man ir pašai savs piemineklis izdomāts – lai tai vietiņai nestaigātu pāri, iestādīšu sarkanu kļavu,” savas ieceres žurnālistiem stāsta “Kļavu saimniece. Kociņš jau ir pasūtīts Grobiņas kokaudzētavā “Īve”

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Tas ir manas mammas mezs. Padomajiet pasi ka jus manai mammai liekat justies! Pilnigi saprotu ka velaties pieminet bernu bet ne jau citu ipasuma. Sirds luzt par nelaimi bet ludzu ziedus, sveces un krustus nest uz kapsetu. Mezs ir musu ipasums mes nevaram kontrolet kas notiek meza kad tur neesam ludzu neliekat mums justies vainigi par to ka velamies pasargat savu ipasumu. Izsakam viss dzilako lidzjutibu gimenei un draugiem kuri pazina mazo zenu un ceram uz sapratni.

 2. Tad jau krusts,būtu jāuzslej,piemēram,pat uz trotuāra Avotu ielā,uz kura kārtējo Dziesmu svētku laikā tika sabraukta uz Rīgu atbraukusī meitene,Dziesmu svētku dalībniece.Vietās,kurās traģiskas avārijas notiek ne vienu reizi vien,izveidotos pat veselas kapsētas bez apbedītajiem.

 3. Šīs sievietes iecere ir ļoti apsveicama. Viņa ir meža saimniece un tikai viņai ir tiesības izlemt, ko darīt.

 4. Pieminekli, kapakmeni, krustu vai ko citu jāliek kapos, kur Ivans atdusas. Ne jau mežā. Īpašniecei tiešām taisnība un brīnišķīga iecere piemiņas vietai.

 5. Gribētos zināt – cik pieminētāju pēc gadiem trim šo vietu apmeklēs? Īpašnieces ideja ir ļoti sakarīga, no apkārtējās vides atšķirīgs kociņš ir laba piemiņas zīme.

 6. Kas par teatri

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Notikušais ir grūti izskaidrojams, taču nu jau mēnesi VISI sacenšas raudāšanā un vaimanāšanā par nekad nepiedzīvotām sāpēm un neatgūstamu zaudējumu. Jā, tā ir traģēdija, bet tādas un vēl šausmīgākas notiek KATRU DIENU ! Vai atkal vainojams Soross, varbūt NATO, Pūķins noteikti nē.
   Puika ir apglabāts, labākais dakteris ir laiks. Nomierināmies, ja vajadzīgs piemineklis- lūdzu- kapsētā! Kāpēc mežā? Ja viņš būtu noslīcis, vai tad jūrā betonētu pāli, kur uzlikt piemiņas plāksni?! Kas tās par ākstībām, kurš ir idejas autors un kāpēc mēs visi tiekam zombēti ar kaut kādām “vērtībām”?
   Tikai tagad neiedomājaties tēlot sašutumu- latviešiem nav pieņemts krūmos, grāvjos, ceļmalās uzstādīt nātrās ieaugušus, pēc pāris mēnešiem visu aizmirstus, ”pieminekļus”. Šim nolūkam ir kapsētas. Arī tur ļoti daudzi kapi stāv nekopti, sevišķi pareizticīgo.

 7. Piekrītu īpasnieces idejai!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+