×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
26. aprīlis, 2016
Drukāt

Šadurska piedāvātais skolotāju atalgojuma modelis esot izstrādāts jau pirms trim gadiem (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Bijušais izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis.

Izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska (“Vienotība”) izstrādātajā pedagogu atalgojuma modelī grūti atrast kaut ko jaunu un izskatās, ka prezentēts pirms trīs gadiem radīts modelis, aģentūrai BNS pauda bijušais izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis.

Ķīlis norādīja, ka pedagogu algu modeļa veidošana ilgst jau trīs gadus un pirmdien prezentētajā modelī nav nekādu fundamentālu atšķirību no tā, kuru izstrādāja 2012.gadā.

“Pamata problēmas ir nemainīgas – skolu tīkls, skolotāju skaits un skolu pastāvība. Tie ir ļoti smagi jautājumi un, manuprāt, ar šo [pedagogu atalgojuma] modeli vēl nekas nav atrisināts. Tie ir politiski jautājumi un jāskatās, kā to politiski atrisinās. Jāredz, kā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) iegūs papildu naudu vai kādas darbības veiks naudas iegūšanai. Man ir bailes, ja šis vēl ilgi turpināsies, tad tas viss jau būs sen novecojis, bet, ja sameklēs naudu, tad viss kārtībā,” pauda Ķīlis.

Pedagogu atalgojuma modelis paredz tam sekojošas lietas – skolotāju skaita samazināšanos, skolu tīkla optimizāciju, vienošanos, kas notiek ar eksistējošām skolām un līdzekļu atrašanu. “Naudas dabūšana ir tas sāpīgākais – nauda ir, bet to var dabūt tikai, ja samazina skolotāju skaitu, kas faktiski ir visgrūtākais,” norādīja Ķīlis.

Viņš arī izteicās, ka algas ir tikai daļa no izglītības sistēmas, svarīgāki ir jautājumi par skolotāju metodēm, mācību saturu un kvalitāti – “Latvijas izglītībā galvenais ir skolēni un nav pārliecības, vai skolotāju algu modelis ir risinājums tajā virzienā”.

Jau ziņots, ka pirmdien Šadurskis iepazīstināja ar jauno pedagogu atalgojuma modeli. Tas paredz, ka minimālais pedagogu atalgojums no šā gada 1.septembra palielināsies no 420 eiro līdz 680 eiro jeb par 62% mēnesī.

Modelī paredzēts, ka pedagogiem, kuri strādā 21 darba stundu jeb attiecīgi vienu likmi, algas bāzes likme pieaugs no 420 eiro līdz 640 eiro, bet pedagogiem, kuri strādā 40 darba stundas jeb 1,9 likmes, bāzes finansējums pieaugs no 798 eiro līdz 884 eiro mēnesī.

Savukārt 3.kvalitātes pakāpes pedagogiem, kuri strādā 40 darba stundas, bāzes likme pieaugs no 859 eiro līdz 1057 eiro mēnesī, bet 4.kvalitātes pakāpes pedagogiem, kuri strādā valsts ģimnāzijā 40 darba stundas un saņem valsts ģimnāziju 10% piemaksu, atalgojuma bāzes likme pieaugs no 1029 eiro līdz 1247 eiro mēnesī..

Atalgojums tiks palielināts arī atbalsta personālam: psihologiem, bibliotekāriem, logopēdiem, karjeras konsultantiem un speciālajiem pedagogiem. Tāpat jaunais atalgojuma modelis paredz darba samaksas palielinājumu skolas administrācijai, direktoram un direktora vietniekam. Tāpat ar jauno atalgojuma modeli tiek risināts arī darba samaksas jautājums bērnudārzu pedagogiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Skolotāju algu pielikums ir skaista un aplama manipulācija ar skaitļiem!!!Vienkārša matemātikaVecā sistēma 420/(21×4)=5 eiro (bruto) ,bet 3.64 (neto)eiro stundā Jaunā sistēma 680/(30×4)=5.65 eiro (bruto), bet neto 4.04 (neto) eiro stundāStarpība starp jauno un veco modeli ir: 4.04 -3.64 =0.40 centi par stunduAlgas pielikums skolotājiem 0.40 centi par stundu , bet veikli tiek manipulēts ar sabiedrību un apgalvots ,ka pielikums ir 65 %, lai gan patiesībā tie ir apmēram 8% ?Ja 2008 gadā par 21 stundu skolotāji saņēma 498 eiro jeb 350 latus, tad tagad par 21 stundu saņems 474 eiro. Tātad pēc šis reformas valdība vēl nebūs atdevusi ap 25 eiro no pimskrīzes laikā paņemtāJa valstī pasludinās ,ka minimālā alga būs 500 eiro , bet tikai jāstrādā nevis 40 , bet 50 stundas, tad kas tas būs???Pēc mūsu valdības saprašanas- MINIMĀLĀS ALGAS PAAUGSTINĀŠANA!!!

  2. kādi tik jau izstrādāti modeļi mūs vēl neapdraudēs pēc 3 gadiem !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+