×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.6°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
22. maijs, 2017
Drukāt

Šadurskim ir versija, kas nopludināja domraksta tematus (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Latviešu valodas domraksta tematus pirms centralizētā eksāmena varētu būt nopludinājusi viena persona, kura šādi rīkojusies, drīzāk vēloties negodprātīgi palīdzēt kādam radiniekam vai paziņam, nevis nopelnīt, šorīt LTV “Rīta panorāmā” stāstīja izglītības ministrs Kārlis Šadurskis (V).

Pēc politiķa stāstītā, Izglītības un zinātnes ministrijai un Valsts izglītības satura centram esot skaidrs, kā noplūde varēja noteikt. Ar lielu varbūtību zinām vainīgo personu, jautājums ir, vai Valsts policija spēs savākt pietiekami daudz pierādījumu pret šo cilvēku, sacīja ministrs un piebilda, ka sīkāk neko nedrīkst teikt, jo notiek izmeklēšana un tā ir ierobežotas pieejamības informācija.

Pēc Šadurska domām, sistēma sevi pierādīja kā efektīvu, jo vairumā izglītības iestāžu ātri tika nomainītas eksāmena tēmas. Pat ja kādas skolas vadība arī šīs rezerves tēmas nopludināja saviem skolēniem, tad tas, protams, nav labi, bet tas vairs nedeva nekādas būtiskas priekšrocības, piebilda ministrs. Sīkākas atbildes Šadurskis nesniedza, atkārtoti uzsverot, ka viņam nav nekādas informācijas, un, pat ja tāda būtu, viņš izmeklēšanas dēļ nedrīkstētu šādu informāciju sniegt.

Šadurskis pauda viedokli, ka nākotnē eksāmenos no aploksnēm jāpāriet uz digitālām piegādēm, līdz ar to tiktu mazināti uzdevumu noplūžu riski. Līdz ar to nākamgad eksāmenu uzdevumu piegādē šis un tas tiks mainīts, tomēr bez rūpīgas analīzes vēl nevarot pateikt, kas tieši, jo, piemēram, ja skolā eksāmenu kārto vairāki simti jauniešu, tad eksāmenu uzdevumu izdrukāšana arī var aizņemt gana lielu laiku, kad var notikt eksāmenu satura noplūdes.

Kā ziņots, 16.maijā pirms centralizētā eksāmena latviešu valodā bija noplūduši tā trešās daļas jeb domraksta temati. VISC norādīja, ka temati tikuši laikus mainīti pret rezerves variantiem, tādējādi netraucējot eksāmena norisi. Taču pēcpusdienā kļuva zināms, ka, iespējams, ne visi skolēni, neskatoties uz VISC norādījumiem, saņēmuši rezerves variantus. Vēlāk tapa zināms, ka esot noplūduši arī rezerves domraksta temati.

Notikušā izmeklēšanā iesaistīta Valsts policija.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Šadurska VERSIJA nopludināja domrakstu tematus.

  2. Nevajag pļāpāt par versijām, pēdējais laiks reformai ministrijā, kas uzblīdusi no neizglītotiem cilvēkiem, kas visu laiku grauj skolās izglītības līmeni. Tie , kas grib strādāt, dažus gadus vispirms lai pastrādā skolā un tad runā par reformām. Nekas labs jau nenāk no ministrijas, izdomā tikai visādus absurdus nosaukumus, jo sen ir aizmirsuši, ka viss ģeniālais ir vienkāršs. Tā ka , Šadurski atloki piedurknes un sāc izmēzt Augeja staļļus savā ministrijā, ja esi goda vīrs Latvijai.

  3. Tas ir likumsakarīgi.Kà ieraugu ministra likvidatora/reformatora bildi ,tà velk uz smīnu.Man laikam izbeigusies humora izjùta.

  4. Normāli cilvēki satraucas par “brāķi” jauniešu izglītībā. Tā rodas darbu nemākoši, negriboši “netaisnību cīnītāji”. Protesta balsotāji par spilgtāko nelieti.

  5. Vai tiešām Ušakovs?

Draugiem Facebook Twitter Google+