×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
20. jūlijs, 2017
Drukāt

Šadurskis: 100 vidusskolas neatbilst mūsdienīguma kritērijiem (24)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

IZM izstrādātajiem kritērijiem par mūsdienīgu vidusskolu neatbilst vairāk nekā 100 Latvijas vidusskolu
Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātajiem kritērijiem par mūsdienīgu vidusskolu neatbilst vairāk nekā 100 Latvijas vidusskolu, šorīt intervijā LNT atzina izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V).

Tomēr ministrs nevēlējās atbildēt konkrēti par to skolu skaitu, kas kritērijiem atbilstu vai neatbilstu, taču intervijā Latvijas Radio viņš atklāja, ka, piemēram, Rīgā ir vismaz 40 vidusskolas, kas neatbilst ministrijas izstrādātajiem kritērijiem un daļa no minētajām būtu jāapvieno.

“Es saprotu, ka šie lēmumi nebūs populāri, bet ir jāatceras, ka viss tiek darīts, lai skolu tīkls būtu tāds, kas spēj attīstīties un piedāvāt kvalitatīvu izglītību, tādējādi apliecinot sabiedrībai, ka publiskais finansējums izglītībai tiek izlietots mērķtiecīgi,” intervijā Latvijas Radio sacīja ministrs.

Jau ziņots, ka šodien IZM notiks preses konference, kurā ministrija informēs par savu redzējumu par kritērijiem mūsdienīgai vidusskolai.

Kā aģentūru LETA informēja ministrijā, preses konference notiks plkst.10 IZM telpās. Par kritērijiem mūsdienīgai vidusskolai informēs izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V).

Kā ziņots, patlaban IZM veic visaptverošu pētījumu, kura mērķis ir nodrošināt objektīvus datus, balstoties uz kuriem pašvaldībām būs iespēja veidot optimālu skolu tīklu. Kā norādīja IZM, pētījums palīdzēs īstenot izglītības politikas noteiktos virsmērķus, paaugstināt izglītības kvalitāti, izveidot efektīvu pārvaldības un finansēšanas sistēmu, līdztekus kompleksi risinot arī skolu tīkla attīstības un pieejamības, kā arī modernas mācību vides izveides un nodrošināšanas jautājumus. Pētījuma gala ziņojums plānots šā gada oktobrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. Pats ministrs mums ar kvalitātes zīmi!

 2. Jautājums Šadurska kungam Atbildēt

  Vai visi IZM ierēdņi atbilst mūsdienīguma kritērijiem?

 3. Kādi kritērija bija vajadzīgi Lomonosovam, Valdenam Endzelīnam, Rainim, Aspazijai Buiķim, Grēnam, Ambainim….

 4. Cik ilgi vēl šis cilvēks ņirgāsies Atbildēt

  Vai tās 100 skolas un šo skolu darbinieki un skolēni zin, ka viņi neatbilst mistiskiem Šadurska &co kritērijiem ? jeb tas viņiem būs 1. septembra pārsteigums ?

 5. skaidrs ,ka arī šo ideju labticīgajam šadurskim ir iestāstījis lembergs.

 6. Pats labākais ministrs

 7. Vienotība no pašiem pirmsākumiem nerūpējas valstī par darba vietām, bet izskatās , ka ir vienotā pasaules masonu- žīdu plānā, kur ir , ka uz zemes ir par daudz cilvēki!

 8. un cik no jums,100 deputaatiem,atbilst muusdienu kriteerijiem?!??????

 9. mūsdienās , kas attiecas uz parasto tautu , vairs nekas neatbilst , ne skolas ,ne slimnīcas , ne ražošana .
  Tikai algu paaugstināšana simtos uz reizes ministriem , deputātiem un citiem kungiem!

 10. Kur tev vajadzīga tā kvalitatīvā izglītība?

 11. Visu tik izpārdot,visu likvidēt,raust sev kabatās no mūsu nodokļiem naudu,kā es visu šo padarīšanu ienīstu!!!!!!!!!!

 12. Un Šadurskis atbilst kritērijam- ”Sūdi peld pa virsu…”

 13. kādiem kritērijiem atbilst šadurskis un viņa banda?
  mūs nepārtraukti baro ar tēzi, ka bērnus sadzenot milzu baros, izglītības kvalitāte brīnumainā veidā uzlabosies. protams to var darīt, ja gribas šo valsti iedzīt vēl dziļākā P—-ā

 14. pensionārs ar 43 gadu stāžu Atbildēt

  Vidusskolas neatbilst “mūsdienīguma kriērijiem” – interesanti, bet kas no mūsu dzīves šodienas Latvijā vispār atbilst jebkādiem normālas dzīves kritērijiem? Vai pensiju sistēma, pie kuras pat pie 40 gadu stāža nav iespējams normāli dzīvot? Vai nenormālās farmācijas haizivju uzskrūvētās cenas atbilst mūsu iespējām? Vai mūsu politiķu šķietamais aklums un “korupcijas neredzēšana” atbilst ? Un tā bez gala, kas šeit neatbilst, manuprāt, nekam cilvēcīgam.

 15. Cik vēl ilgi cietīsim šo ielikteni amatā????

 16. Varbūt tomēr ir atnācis laiks mainīt izglītības ministrijas kritērijus nevis slēgt skolas?

 17. kā ministrs plosās Atbildēt

  lai varetu pēc iespejas vairāk skolu slēgt- kā neatbilstosas kriterijiem. labāk lai bērni paliek analfabēti nekā mācās “neatbilstošā skolā”

 18. kurš no politiķiem atbilst savam amatam…90% ar padomju agstāko izglītību.Un tādi vēl izvērtē ,kas kam atbilst…..

 19. Šadurskis, laikam jau domā par savu pensiju, neviss par jautājumiem izglītības jomā.
  Ja skolas neatbilst – palieliniet finansējumu !
  Valstij nav naudas ? Vajag mazāk zagt un ieguldīt naudu labo ceļu remontos ( piemēram posms aiz Inciema uz Valmieras pusi pa Valmieras šoseju…)

 20. pat lielāks %cents… Biju ļoti optimistisks!

 21. Jā, un arī kādi 85% deputāti neatbilst mūsdienīguma kritērijiem…

 22. Likvidējam,kā četrdesmitajā gadā? Atbildēt

  Vai Šadurskis atbilst mūsdienīga ministra kritērijiem?

Draugiem Facebook Twitter Google+