×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
2. februāris, 2016
Drukāt

Šadurskis: arī turpmāk samazināsies skolu skaits (14)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Ņemot vērā iedzīvotāju skaita samazināšanos, situāciju lauku reģionos, arī turpmāk skolu skaits samazināsies, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” teica topošais izglītības ministrs Kārlis Šadurskis (“Vienotība”).

Vienlaikus viņš akcentēja, ka līdzekļi, kuri tiks ietaupīti, samazinot skolu skaitu, paliks izglītības sistēmā.

Viņš arī norādīja, ka primārais viņa uzdevums ir darbs pie jaunā pedagogu darba samaksas modeļa pabeigšanas un ieviešanas.

Jau vēstīts, ka partijas “Vienotība” valde pirmdienas vakarā nolēma ekonomikas ministra amatam virzīt Arvilu Ašeradenu, izglītības un zinātnes ministra amatam – Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vadītāju Kārli Šadurski, bet labklājības ministra krēslam – finanšu ministru Jāni Reiru.

Līdz ar to ir zināmi visi ministru amata kandidāti, kuri varētu strādāt jaunajā Māra Kučinska valdībā. Balsojums par jauno valdību, ko veidos ZZS, NA un “Vienotība”, plānots 11.februārī.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Lauki paliek pensionāriem,jo ģimenes ar bērniem izbrauks no laukiem,bezatbildīga rīcība ar tālākejošām sekām, ja tas tā būs! Un mums tik auglīga zemīte, bet mēs to nenovērtējam, kas mums dots!

 2. Populists es neesmu Atbildēt

  Skolas, protams, ir jāslēdz, ja nav bērni, bet varbūt vajag kaut ko darīt demogrāfiskās katastrofas glābšamai? Frāze, gaidīsim labākus laikus pielīdzinām slīcēja iedomai, gan jau mani vējš vai viļņi krastā iznesīs.
  Radikāli ir jārīkojās, atbalsts ģimenēm nedrīkst būt ar pazemošanas veidu.
  Risinājumi:
  1) Neapliekamais minimums ar radikāli pieaugošu progresivitāti (ģeometrisko);
  Var teik, ka tas jau būs uz citu rēķina. Nē, nebūs. Daudzbērnu ģimenes apgādnieku algu iztērē tāpat maksājot ievērojumus nodokļus, kaut vai PVN par patēriņa precēm un pārtiku, kas ir galvenā to izdevumu pozīcija. Tā nauda nekur nepazūd, bet gan tiek taisnīgāk un efektīvāk pārdalīta;
  2) Attieksmes maiņa caur jebkuru normatīvo aktu. Daudzbērnu ģimenēm ir jābūt priekšrocības attiecībā pret citu sabiedrības daļu:
  a) nekustāmā īpašuma nodokļu atlaides (tiem fiziski ir nepieciešamas lielākas platības);
  b) transportlīdekļu nodevu atlaides (šobrīd tikai 3 bērnu ģimenei ir 30% atlaide) bet būtu jauki, ka atlaide būtu arī 2 bērnu ģimenēm kaut vai tie 30%, 3 bērnu ģimenei 50%, 4 bērnu ģimenei 75%, 5 un vairāk 100%. Tā būtu vairāk pozitīvas attieksmes demonstrēšana, kas ir ļoti svarīgi.
  Realitētē valsts atbalst daudzbērnu ģimenēm ir, taču pazemojošā formā – lai saņemtu atbalstu, ģimenei jāreģistrējas kā MAZTURĪGAI. WTF??? Labāk neatņemiet šīs ģimenes apgādniekiem algas daļu nodokļu veidā un nepazemojiet viņu.

 3. Katastrofa visai izglītības sistēmai!Ka tik krēsls, ka tik pie siles!Nu kur var būt tik rijīgi!Ir taču Latvijā gudri cilvēki,kas prot un grib darīt.Tak nē!Saliek stulbeņus!Kauns!

 4. Ko izglītībai var dot padomju subprodukts, kas pieder pie augstskolu pasniedzēju stagnātu masas, kuri nav izmantojuši neatkarības laika iespējas, lai papildus izglītotos? Vai nepietika jau ar to reizi, kad tika sačakarēta izglītības sistēma? Vienotībai laikam iekodēta atziņa, ka nekur nav vainīgi. Efektīgi darbojas sistēma: “Jo lielāks kretīns, jo labāk.”

 5. te taču nesen, šur tur, kladzināja, ka Dzimstība Latvijā pieaugot! Ka Precas vairāk! Bet tas ir Blefs! Latviešiem bērni gandrīz vai nedzimst. Gribētājiem, kuriem knapi viens! Tā arī nesanāca Izdzemdēt pēdejos 15 gados! Pateicoties visādiem Šadurskiem, Āboltiņām, Gaiļiem, kuri pēdejos 25 gados neko nav izdarījuši, lai nebūtu jāpamet mājas, Latvija! Un protams Latvieši pamet Latviju! Pasties, vieni krievi Rīgā! Vājprāts, kas ir noticis!

 6. Galma aksts ne ministrs!

 7. Kauna traips visai izglītības sistēmai.
  Izglītību tomēr jāvada inteliģentam, Raiņa līmeņa personībai, kas izprot visu jauno un progresīvo.Bet ne jau politisko krēslu stumdītājam sava labuma dēļ.

 8. Šadurskis: arī turpmāk samazināsies skolu skaits. Arī latviešu skaits laukos.Vai esat ievērojuši,cik daudz pieaudzis izmisuma zemju pārdevēju skaits sludinājumos?Vēl viens iznīcības eņģelis…

 9. es esmu jūsu fane !!!!

 10. Ulmaņa laikos bija speciāli atzīmēts, ka Latvijas lauki jāuztver ne tikai kā ekonomiska vienība, bet arī kā tautas dzīvā spēka kalve un nacionālās apziņas pamats.
  Tagad tas viss aizmirsts. Šadurskim pat prātā neienāk.

 11. Kā var neslēgt?!

 12. topošais izglītības ministrs gatavos mežu biezokņos
  pūšļotājas un burves, kuras izglītos
  lotvas žolnieržus 🙂

 13. vel par ministru nav ticis, bet jau sapņo kā skolas slēgs:) labs ministra kandidāts, labs:)

Draugiem Facebook Twitter Google+