Latvijā
Izglītība

Šadurskis: Atņemt RPIVA izmaksātās prēmijas būtu ņirgāšanās par cilvēkiem 2


Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis
Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis
Foto LETA

Atņemt Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) darbiniekiem izmaksātās prēmijas būtu ņirgāšanās par cilvēkiem, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” sacīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V).

Vaicāts, vai gadījumā, ja tiesībsargājošās iestādes konstatēs likuma pārkāpumu, prēmijās izmaksāto naudu būs iespējams atgūt, ministrs atbildēja: “Es ceru, ka nē, jo tā jau būtu ņirgāšanās par cilvēkiem – samaksāt prēmijas un pēc tam tās kaut kādā veidā atņemt.”

Viņš gan nenoliedza, ka vainīgie, ja tādi būs, ir pelnījuši sodu, bet to izlemšot tiesībsargājošās iestādes. Ministrs arī sacīja, ka šī situācija atgādina laupījuma sadali. “Protams, rektore sevi nav aizmirsusi laupījuma sadalē – ar nieka 25 000 eiro,” ironizēja ministrs.

Šadurskis arī minēja, ka ir nosūtījis vēstuli RPIVA vadībai un saņēmis arī atbildi, bet tā drīzāk bijusi “tāda tukša saruna”.

Kā ziņots, neilgi pēc valdības lēmuma reorganizēt RPIVA, to pievienojot Latvijas Universitātei, RPIVA darbinieki naudas balvās un prēmijās saņēmuši 1,4 miljonus eiro. Šadurskis trešdien skaidroja, ka pagājušajā gadā noslēgts RPIVA un tās arodbiedrības Darba koplīgums, kas paredz, ka, ja dibinātājs reorganizē vai likvidē RPIVA, tad augstskolas darbinieki saņem naudas balvas vienas mēnešalgas apjomā par katru nostrādāto gadu. Piemēram, rektore Daina Voita par desmit gadu darba pieredzi RPIVA prēmijā saņēmusi aptuveni 25 000 eiro.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) vērsusies Ģenerālprokuratūrā un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) ar lūgumu izvērtēt akadēmijas darbiniekiem piešķirto prēmiju 1,4 miljonu apmērā likumību.

LA.lv
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Vecrīgā pieķertais taksometra šoferis cenšas vainu uzvelt klientam
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kurzemē slimnīcā nogādā vilciena notriektu velosipēdistu
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bordāns: Vecās oligarhiskās partijas noraka valdības izveidi
4 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Trīs partijas izstājas no JKP vadītajām valdības veidošanas sarunām
5 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Latvijas Banka noslēgusi pastāvīgu darba līgumu ar Saeimas “izsvilpto” Kušneru
4 stundas
ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ekonomika
Latvija piedalīsies “Expo 2020” Dubaijā: cer veicināt eksportu uz Āzijas valstīm
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Arī ceturtdien vietām gaidāmi saulaini mirkļi
40 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Lielbritānija brīdina savus pilsoņus un ierindo Zviedriju augstākajā terora draudu līmenī
2 stundas