×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
15. jūnijs, 2017
Drukāt

Šadurskis: Atņemt RPIVA izmaksātās prēmijas būtu ņirgāšanās par cilvēkiem (3)

Foto LETAFoto LETA

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis

Atņemt Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) darbiniekiem izmaksātās prēmijas būtu ņirgāšanās par cilvēkiem, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” sacīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V).

Vaicāts, vai gadījumā, ja tiesībsargājošās iestādes konstatēs likuma pārkāpumu, prēmijās izmaksāto naudu būs iespējams atgūt, ministrs atbildēja: “Es ceru, ka nē, jo tā jau būtu ņirgāšanās par cilvēkiem – samaksāt prēmijas un pēc tam tās kaut kādā veidā atņemt.”

Viņš gan nenoliedza, ka vainīgie, ja tādi būs, ir pelnījuši sodu, bet to izlemšot tiesībsargājošās iestādes. Ministrs arī sacīja, ka šī situācija atgādina laupījuma sadali. “Protams, rektore sevi nav aizmirsusi laupījuma sadalē – ar nieka 25 000 eiro,” ironizēja ministrs.

Šadurskis arī minēja, ka ir nosūtījis vēstuli RPIVA vadībai un saņēmis arī atbildi, bet tā drīzāk bijusi “tāda tukša saruna”.

Kā ziņots, neilgi pēc valdības lēmuma reorganizēt RPIVA, to pievienojot Latvijas Universitātei, RPIVA darbinieki naudas balvās un prēmijās saņēmuši 1,4 miljonus eiro. Šadurskis trešdien skaidroja, ka pagājušajā gadā noslēgts RPIVA un tās arodbiedrības Darba koplīgums, kas paredz, ka, ja dibinātājs reorganizē vai likvidē RPIVA, tad augstskolas darbinieki saņem naudas balvas vienas mēnešalgas apjomā par katru nostrādāto gadu. Piemēram, rektore Daina Voita par desmit gadu darba pieredzi RPIVA prēmijā saņēmusi aptuveni 25 000 eiro.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) vērsusies Ģenerālprokuratūrā un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) ar lūgumu izvērtēt akadēmijas darbiniekiem piešķirto prēmiju 1,4 miljonu apmērā likumību.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. “Darba koplīgums, kas paredz, ka, ja dibinātājs reorganizē vai likvidē RPIVA, tad augstskolas darbinieki saņem naudas balvas vienas mēnešalgas apjomā par katru nostrādāto gadu” Ja jau darba koplīgumā tas ir ierakstīts, tad kāda sū__a pēc vispār vēl kaut ko runāt? Tad jau vairāk vajadzētu skatīties, kurš no gudrajiem uzlicis parakstu uz šāda koplīguma un to tad arī sodīt!

  2. Ja arī skolās būtu šādi koplīguma nosacījumi – IZMAKSĀT MĒNEŠA ALGU PAR KATRU SKOLĀ NOSTRĀDĀTO GADU – tad Latvijā realizēt skolu tīkla reformu, slēdzot ekonomiski nerentablās un mazskaitlīgās skolas, nebūtu problēmu. Mūsu skolā vairākas skolotājas nostrādājušas vairāk kā 40 gadus, divas šoruden svinēs 50 darba gadus mūsu skolā. Pieļauju iespēju, ka tieši viņas būtu vienas no pirmajām, kas atbalstītu Šadurska reformu.

Draugiem Facebook Twitter Google+