×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
22. augusts, 2016
Drukāt

Šadurskis: bērniem skolā jāsāk iet no 6 gadu vecuma (13)

Foto-LETAFoto-LETA

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis

Jaunais izglītības standarts tiks veidots tā, lai izglītības iestādēs bērni 1.klasē varētu sākt mācīties sešu gadu vecumā, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) sēdē norādīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (“Vienotība”).

Viņš teica, ka skaidrībai par jauno izglītības saturu jābūt jau uz 2017.gada 1.septembri, jo to 1.-4.klasēs sāks ieviest 2018./2019.mācību gadā.

Ministrs uzsvēra, ka “2018./2019.gadā mācību uzsākšana paredzēta no sešu gadu vecuma, tāpēc standarts jāveido atbilstoši vecumam. Mēs nevaram atļauties ekonomiski turēt jauniešus skolā līdz 19 gadu vecumam.” Ministrs uzsvēra, ka Latvijā ir pārāk maz cilvēku darbspējas vecumā, tāpēc ekonomiski nevar atļauties, ka jaunieši tik ilgi mācās skolā.

“Viss ir atkarīgs no tā, kas ir pirmā klase un kas ir 1.klases standarts. Pie tā ir jāstrādā. Mums nekad nebūs tā, ka visi bērni vienā vecumā atbildīs 1.klases standartam,” norādīja Šadurskis.

Jau ziņots, ka Valsts izglītības satura centrs (VISC) strādā pie jauna kompetencēs balstīta izglītības satura izstrādes un tā ieviešana paredzēta pakāpeniski no 2018.mācību gada.

Sākotnēji to ieviestu 1.-4.klasēs un pirmskolā, tāpēc paietu vairāki gadi, kamēr skolēni, kuri uzsāktu mācīties pēc jaunā satura, nonāktu attiecīgi 10., 11. un 12.klasēs. Jaunā satura izstrāde rezultēsies jaunā eksaminācijas sistēmā aptuveni uz 2020.gadu.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Mēs nevaram atļauties ekonomiski turēt jauniešus skolā līdz 19 gadu vecumam.” Ministrs uzsvēra, ka Latvijā ir pārāk maz cilvēku darbspējas vecumā, tāpēc ekonomiski nevar atļauties, ka jaunieši tik ilgi mācās skolā.
  Nu jopcik razīt… visi sen ir Uk un visur citur, tapec ari nav cilveku darba spejas vecumā. Un uz ta reiķina mes sajasim berniem viņu bernību.
  Miglu mērkaķis var but šadas idejas autors.

 2. nu, te jau pēc Kārļa matiem redzams, ka šī ziņa nav nopietni uztverama…

 3. Nav paredzams,kad beigsies revolucionāru pārkārtojumu vēlmes izglītības sistēmā.Zinot, ka sešgadīgi bērni nav līdzvērtīgi argumentu daudzumā,katrs jauns gadījuma ministrs grib atstāt kaut ko redzamu valsts attīstībā.Laikam jau nesaprot ,ka ,jo ātrāk beigs skolu,jo ātrāk aizklīdīs pasaulē.

 4. Tagadējie 30 gadnieki un nedaudz vairāk, jau sāka iet skolā no 6 gadiem.. bet atcēla. Acīmredzot nebij jēga. un skolā gulēja diendusu. Nekas jauns tas nav. 6-gadniekam vēl jāskraida par āru, nevis jāsēž skolas solā piekrītat

 5. Bija tāda anekdote Atbildēt

  Viņam jautā: “Stulbs vai izliecies?”. Viņš atbild :”Neesmu izliecies!”

 6. kas arī bija jāpierāda Atbildēt

  MUĻĶU zemes “leiputrijā”,
  Izglītībā = “tumšs kā rijā”:
  Prāta gaisma apdzisusi ~
  ‘Rullē’ “valsts”! Uz kuru pusi?…

  ( O.M.© )

 7. Bērniem skolā jāsāk iet tad, kad viņi tam ir gatavi.Vispirms šī sistēma ir jāsaved kārtībā, lai normālus bērnus nepataisītu par debīliem pokemoniem. Šis kundziņš ar sūdainu mietu jāpatriec no valsts pārvaldes! Kur šitos izrok?!

 8. Bērni kapitālistiskā darba trieciennieki?

 9. Par ko gan Dievs mūs soda ar tādiem izglītības ministriem! Ja Piebalgs sodīja jaunatni un valsti ar atpalicību uz tik daudz gadiem, tad tagadējais grib nozagt bērnībai gadu, lai aizlāpītu savu nevarību mācību procesa sakārtošanā. Laikam jau tomēr melnais Kārlis.

 10. Varbūt sāksim no otra gala – samazināsim bezjēdzīgu un dublējošu priekšmetu skaitu un atstāsim tikai 11 klases. tad bērniem būs bērnība, būs sagatavošanās. Ne visi gatavi 6 gadu vecumā skolai. Bet samazinot no 12 uz 11, bērniem ieguvums lielāks. Izslēgt homopedomācību, izslēgt socpriekšmetus un sanāks 11 klases. Ar visām 12 klasēm un nebeidzamiem muldamiem gabaliem, kopējais izglītības līmenis krītas. Uz augstskolām iet arvien dumjāki un tupāki. Nespējīgi apgūt 1.kursa vielu. Tāpēc 1. pusgada laikā ļoti liels atbirums. Lai tā nebūtu, pasniedzēji spiesti dot atzīmes par to ka dumji studenti, jo finansējums pēc principa – nauda seko studentam. Tāpat kā nauda seko skolniekam.

 11. vairāk neko izdomāt nevar! Varbūt Šadurskim laiks atpūtā, prats jau sāk šķobīties!

 12. Pareizi, bērnudārzos tāpat vietu nav, un, ja pārveido mācību programmu, tad būs ok.

 13. VAR BUT UZREIZ UZ RUPNICU???? VAI UZ LIELBRITĀNĪJU KA OGAS LASĪTĀJUS SŪTIT, NO 6 GADIEM????

Draugiem Facebook Twitter Google+