×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
25. oktobris, 2016
Drukāt

Vai kameru nav? Šadurskis izrunājas par naudu izglītībai (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis

Valdība šodien pēc emocionālām diskusijām tomēr nespēja vienoties par papildu finansējuma piešķiršanu augstākajai izglītībai, lai netiktu samazināts valsts budžeta finansēto studiju vietu skaits. Lēmuma pieņemšana tiek atlikta uz divām nedēļām, vēsta LETA.

Pie valdības ēkas bija pulcējušies studenti zibakcijā, un interviju sniedza izglītības ministrs Kārlis Šadurskis, ko uzņēmusi arī Latvijas Televīzija. “Ir jābūt idiotam, lai runātu par tautsaimniecības izrāvienu, neieguldot nopietnas investīcijas augstākajā izglītībā,” teica valdības pārstāvis Šadurskis.

Studentu mērķis zibakcijā bija paust nostāju, ka budžeta vietu skaita samazinājums ir nepieņemams.

Veicot aprēķinus, LSA secināja, ka piedāvājums ir samazināt valsts finansētās studiju vietas tuvākajos trīs gados kopā par 5457, kas esot saistīts ar noteikumiem par pedagogu darba samaksu, kas paredz darba samaksas palielinājumu arī augstskolu akadēmiskajam personālam, bet, lai to nodrošinātu, nepieciešams papildu finansējums.

2015. gads (izpilde) – 21 743;
2016. gada plāns – 21 447;
2017. gada projekts – 17 888 (samazinājums attiecībā pret 2016. gadu ir par 3 559 vietām);
2018. gada projekts – 16 939 (samazinājums attiecībā pret 2017. gadu ir par 949 vietām);
2019. gada projekts – 15 990 (samazinājums attiecībā pret 2018. gadu ir par 949 vietām).

Arī Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) neatbalsta valsts budžeta finansēto studiju vietu skaita samazināšanu. IZM informatīvajā ziņojumā valdībai norāda, ka valsts atbalsts studējošajiem ir galvenais priekšnoteikums, lai nodrošinātu kvalificētu darbaspēku Latvijas tautsaimniecības izaugsmei un augstākās izglītības pieejamību.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Šadurskis vispirms var samazināt uzblīdušo IZM!?? KĀPĒC TAS NENOTIEK????????

  2. ATĻAUJAS TAS TRAKAIS MINISTRS ŠADURSKIS!!! KURĀ PARALĒLĒ TAS TRAKAIS DZĪVO!?? PILNĪGI APTRACIS AR SAVĀM “REFORMĀM”!?! NONSENSS! VIŅU VAJAG PADZĪT KĀ NEATBILSTOŠU IZM MINISTRA AMATAM! INTERESANTI, KURA INTERESES VIŅŠ PĀRSTĀV……. AR LAIKU NOTEIKTI TO UZZINĀSIM!

  3. Protams, mūsu valstī nav vajadzīgi izglītoti cilvēki! Uz priekšu, tautas intelekta iznīcinātāji!

Draugiem Facebook Twitter Google+