Mobilā versija
Brīdinājums -2.4°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
21. janvāris, 2015
Drukāt

Šadurskis: jāvērtē mikrouzņēmumu darbinieku sociālā nodrošināšana

sadurskis_leta2

Mikrouzņēmuma nodokļa likmes atgriešanu 9% apmērā jāvērtē kopā ar sociālās apdrošināšanas iemaksu jautājumu, teica Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Kārlis Šadurskis.

Viņš norādīja, ka komisija trešdien sēdē gatavoja grozījumus Mikrouzņēmuma nodokļa likumā, kas paredz likmi atgriezt 9% apmērā, apstiprināšanai pirmajā lasījumā, taču darbu deputāti nepabeidza, jo nepieciešams atzinums no Labklājības ministrijas un Latvijas Pašvaldību savienības.

Komisijas vadītājs uzsvēra, ka mikrouzņēmuma nodokļa likmes atgriešanu 9% apmērā nevar skatīt atrauti no sociālās apdrošināšanas iemaksu jautājumu, lai nodokļa likmes samazināšana neradītu kaitējumu, piemēram, pensiju sistēmai Latvijā.

Šadurskis minēja, ka aicinājis Labklājības ministriju un Latvijas Pašvaldību savienību atzinumu sniegt pēc iespējas ātrāk – kad tas būs saņemts, komisija atgriezīs pie attiecīgā jautājuma skatīšanas.

Saeimas Preses dienestā pavēstīja, ka patlaban iemaksas no mikrouzņēmumu nodokļa valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu kontā nenodrošina pat to, lai darbinieks varētu, piemēram, pretendēt uz minimālo vecuma pensiju vai pabalstu bezdarba gadījumā, kas nākotnē varētu radīt lielu slogu sociālajam budžetam, pamatbudžetam, kā arī ietekmēt pašvaldību budžetus.

Jau rakstīts, ka Ekonomikas ministrija izstrādājusi grozījumus Mikrouzņēmuma nodokļa likumā, lai saglabātu uzņēmējdarbības sācējiem un mikrouzņēmumiem draudzīgu nodokļu politiku, vienlaikus mazinot ēnu ekonomikas īpatsvara palielināšanās risku un atceltu Saeimas 2013.gada 6.novembrī pieņemtos grozījumus likumā, kas paredz pakāpeniski palielināt mikrouzņēmumu nodokļa likmi līdz 15%. Mikrouzņēmuma nodokļa likmi paredzēts piemērot privātpersonām 9% apmērā trīs gadus.

Pret grozījumiem likumā iebilst Finanšu ministrija.

Tāpat vēstīts, ka pagājušā gada novembrī par spīti iebildumiem no uzņēmēju organizācijām Saeima grozīja Mikrouzņēmuma nodokļa likumu, paredzot attiecīgā nodokļa likmes celšanu no 9% līdz 11% 2015.gadā, līdz 13% 2016.gadā un līdz 15% 2017.gadā.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+