Mobilā versija
-2.1°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
21. janvāris, 2015
Drukāt

Šadurskis: jāvērtē mikrouzņēmumu darbinieku sociālā nodrošināšana

sadurskis_leta2

Mikrouzņēmuma nodokļa likmes atgriešanu 9% apmērā jāvērtē kopā ar sociālās apdrošināšanas iemaksu jautājumu, teica Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Kārlis Šadurskis.

Viņš norādīja, ka komisija trešdien sēdē gatavoja grozījumus Mikrouzņēmuma nodokļa likumā, kas paredz likmi atgriezt 9% apmērā, apstiprināšanai pirmajā lasījumā, taču darbu deputāti nepabeidza, jo nepieciešams atzinums no Labklājības ministrijas un Latvijas Pašvaldību savienības.

Komisijas vadītājs uzsvēra, ka mikrouzņēmuma nodokļa likmes atgriešanu 9% apmērā nevar skatīt atrauti no sociālās apdrošināšanas iemaksu jautājumu, lai nodokļa likmes samazināšana neradītu kaitējumu, piemēram, pensiju sistēmai Latvijā.

Šadurskis minēja, ka aicinājis Labklājības ministriju un Latvijas Pašvaldību savienību atzinumu sniegt pēc iespējas ātrāk – kad tas būs saņemts, komisija atgriezīs pie attiecīgā jautājuma skatīšanas.

Saeimas Preses dienestā pavēstīja, ka patlaban iemaksas no mikrouzņēmumu nodokļa valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu kontā nenodrošina pat to, lai darbinieks varētu, piemēram, pretendēt uz minimālo vecuma pensiju vai pabalstu bezdarba gadījumā, kas nākotnē varētu radīt lielu slogu sociālajam budžetam, pamatbudžetam, kā arī ietekmēt pašvaldību budžetus.

Jau rakstīts, ka Ekonomikas ministrija izstrādājusi grozījumus Mikrouzņēmuma nodokļa likumā, lai saglabātu uzņēmējdarbības sācējiem un mikrouzņēmumiem draudzīgu nodokļu politiku, vienlaikus mazinot ēnu ekonomikas īpatsvara palielināšanās risku un atceltu Saeimas 2013.gada 6.novembrī pieņemtos grozījumus likumā, kas paredz pakāpeniski palielināt mikrouzņēmumu nodokļa likmi līdz 15%. Mikrouzņēmuma nodokļa likmi paredzēts piemērot privātpersonām 9% apmērā trīs gadus.

Pret grozījumiem likumā iebilst Finanšu ministrija.

Tāpat vēstīts, ka pagājušā gada novembrī par spīti iebildumiem no uzņēmēju organizācijām Saeima grozīja Mikrouzņēmuma nodokļa likumu, paredzot attiecīgā nodokļa likmes celšanu no 9% līdz 11% 2015.gadā, līdz 13% 2016.gadā un līdz 15% 2017.gadā.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+