×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
12. jūnijs, 2017
Drukāt

Šadurskis: Katrā Rīgas mikrorajonā vajag tikai vienu vidusskolu (6)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Katrā Rīgas mikrorajonā ir nepieciešama tikai viena vidusskola un dažas pamatskolas, intervijā telekanāla LNT raidījumam “900 sekundes” teica izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V).

Viņš atgādināja, ka Latvijā skolu tīklu sagaida būtiskas izmaiņas. Piemēram, Rīgā ir aptuveni 80 vidusskolas, kas esot stipri par daudz. Viņš gan neatklāja, cik skolas Rīgā būtu jāreorganizē.

Ministrs paskaidroja, ka nākamajā mācību gadā pārmaiņas nav sagaidāmas. Taču skaidrībai par vēlamo skolu tīklu būtu jābūt līdz nākamā gada martam. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izstrādās rekomendācijas pašvaldībām un tām būs jālemj par turpmāko rīcību.

Ja pašvaldības neieklausīsies, tad valdībai būšot jālemj par izglītības iestāžu pārņemšanu.
Kā ziņots, IZM veikusi pētījumu par izglītības kvalitāti. Tajā norādīts, ka septiņās Rīgas skolās izglītības kvalitāte ir neatbilstoša, tomēr Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam analizējot Valsts Izglītības satura centra (VISC) datus, secināts, ka tādas ir divas.

IZM pētījuma par optimālā vispārējās izglītības iestāžu tīkla modeļa izveidi pirmā posma rezultāti liecina, ka septiņās Rīgas vidusskolās obligāto vidusskolas eksāmenu indekss ir zemāks par 30%. Tāds tas ir Rīgas 29.vidusskolā, Rīgas 54.vidusskolā, Rīgas 61.vidusskolā, Rīgas 15.vidusskolā, Rīgas 92.vidusskolā, Rīgas 65.vidusskolā un Rīgas 53.vidusskolā.

Indekss pētījuma ietvaros veidots, summējot trīs obligāto centralizēto eksāmenu vērtējumus, iegūto rezultātu dalot ar skolā mācību gada sākumā norādīto 12.klašu skolēnu skaitu un vēl dalot ar trīs.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Cik daudz ierēdņu un pašu ministriju bija Latvijā pirms kara un tagad!

 2. Par daudz liekēžu pašā ministrijā Atbildēt

  ….un uz pusi mazāk departamentu ministrijā!!

 3. Pagaidīsim 6.septembri, kad tiks saskaitīti skolēni visās Latvijas skolās. Tad arī redzēsim, cik un kuras skolas jāreorganizē vai jāslēdz.
  Šobrīd svarīgāk ir sākt domāt, kas notiks ar skolotājām, kas reformu rezultātā paliks bez darba. Nebūsim naivi – uz 1/2 slodzi jaunie uz skolu strādāt nenāks.

 4. …un ar latviešu mācību valodu.

 5. Ja mēs LV esam palikuši tik maz, tad kāpēc neveic arī proporcionāli Saeimas deputātu un ministriju un valsts pārvaldes iestāžu samazināšanu par 50%.Tagad iznāk, ka 3 strādājošiem nevalstiskā sektorā ir jāuztur 1, kas sēž uz budžeta. Nu tas ir par daudz priekš valsts, kurai nav derīgo izrakteņu, nav pelnošu valsts banku, nav arī attīstīts tranzīts un ostām darbs samazināsies. Peļņas nav, bet patēriņš ir liels. Varbūt jārīko referendums, ja politiķiem nav drosmes pieņemt lēmumus.

 6. pēc šadurska domām Atbildēt

  visus skolenus vienkārši vajag sadzīt stadionā un viens skolatājs notur stundu. lēti un skolotājam laba alga…..

Draugiem Facebook Twitter Google+