×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
18. marts, 2014
Drukāt

Šadurskis lūdz prokuratūru sākt kriminālprocesu pret Ždanoku (13)

Foto - LETAFoto - LETA

Tatjana Ždanoka.

Eiropas Parlamenta (EP) deputāts no Latvijas Kārlis Šadurskis (V) vērsies Ģenerālprokuratūrā, lūdzot ierosināt kriminālprocesu un saukt pie atbildības Eiroparlamenta deputāti Tatjanu Ždanoku par dalību un darbību organizācijās, kuru mērķis ir atjaunot PSRS, tādējādi faktiski vēršoties pret Latvijas konstitucionālo iekārtu un neatkarību, informē Šadurska pārstāvis Mārtiņš Langrāts.

Ždanokas aktivitātes un dalība tādu organizāciju rīkotos pasākumos, kuru mērķis ir panākt PSRS atjaunošanu, ir jāvērtē kā apzināta darbība pret Latvijas konstitucionālo iekārtu un neatkarību, uzskata Šadurskis.

Deputāts atzīmē, ka viena no organizācijām, ar kuru aktīvi sadarbojas Ždanoka, ir kustība Krievijā “Sutj Vremenji”, kuras manifests nepārprotami aicina atjaunot PSRS visā tās integritātē, kas iekļauj arī Latvijas Republiku. Organizācijas atzars darbojas arī Latvijā. Ar kustību saistītajās interneta vietnēs atklāti tiek izmantota un slavināta PSRS simbolika un citi materiāli, kas saistāmi ar genocīdu pret cilvēci.

Kustība izveidota 2011. gada augustā. Publiski pieejamā informācija liecina, ka Ždanoka piedalījusies vismaz divos šīs organizācijas pasākumos. Viens no tiem notika 2.martā Kostromas apgabala Aleksandovskas ciemā Krievijā. Publiski pieejamā informācija liecina, ka šī pasākuma mērķis bija plānot un veikt darbības, lai atbalstītu Krievijas Federāciju neatkarīgās Ukrainas teritorijas – Krimas pussalas – okupācijai.

EP deputāts pauž aizdomas, ka citas sabiedriskās organizācijas, kurās darbojas Ždanoka, ir tikai aizsegs, lai plānotu un virzītu idejas par PSRS atjaunošanu, sabiedrisku nemieru plānošanu un organizēšanu bijušajā PSRS teritorijā, kā arī darbībām, kas vērstas pret Latvijas konstitucionālo iekārtu un valsts neatkarību.

“Mēs visi esam liecinieki, ka totāli meli, faktu falsifikācija un propaganda ir Kremļa režīma instrumenti neatkarīgu valsts teritoriju okupācijai. Vai tā ir nejaušība, ka Ždanokas publiskās aktivitātes un darbības Eiropas Parlamentā sakrīt ar Krievijas propagandu? Vai Ždanokas aktivitātes aprobežojas tikai ar publiski redzamo?” jautā Šadurskis.

Viņš arī pauž pārliecību, ka Latvijas tiesībsargājošās iestādes nopietni izvērtēs ne tikai jau publiski zināmo informāciju, bet arī rūpīgi izmeklēs citas iespējamās aktivitātes un darbības, kas vērstas pret Latvijas konstitucionālo iekārtu un valsts neatkarību.

“Ar bažām raugos uz šo XXI gadsimta sērgu. Tas ir bīstams cilvēces vīruss, kas iznīcina brīvību, pārņem un pakļauj. Mūsu pašu rokās ir iespējas apturēt vīrusa izplatību Latvijā. Sabiedrības atsaucība ir liela, kad klajā nāk fakti par vardarbību pret lolojumdzīvniekiem vai kad jāmeklē “spaisa” tirgoņi. Taču bīstamās tendences, kad tiek zaimoti valsts simboli, tieši vai netieši aicina gāzt valsts varu, atjaunot PSRS, ikvienam ir jāvērtē tikpat atbildīgi un jārīkojas, lai neļautu sērgai izplatīties. Savu valsti un zemi mēs varam sargāt un stiprināt tikai paši,” uzsver Šadurskis.

LETA ziņo, ka pirmdien Saeimas deputāts Vilnis Ķirsis (RP) nosūtījis vēstuli EP Zaļo un Eiropas Brīvās apvienības grupai, aicinot izslēgt Ždanoku no šīs politiskās grupas, jo viņa klaji aizstāv Krievijas agresiju pret Ukrainu.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. par to DP Reiniku jau vakar vairākkārt Rēders prasīja Kozlovskim, visus citus augstos priekšniekus rotē, bet šis sēž kā beka tur vienā’vietā jau 15 gadus. Tāpēc jau arī tādas ždanok un ļindermani un ģirssi var darboties uz nebēdu. Ja to Reiniieku nemainīs, tad te var rasties tāda pretaizsargāšanās grupa kā Krimā. viņš it kā speciāli tos krievu provokatorus žēlo.

 2. Gan jau reinika “kantora ” kaprālis sacerēs pantiņu ka kriminālietu ierosināt nav iespējams.

 3. Jau atkārtošos. Ždanoka tur nav vainīga -Vai savulaik ZZS un Brigmanis, kā arī Vienotība ar Zaķi neizvilka saulītē un iedeva slēgto atļauju balotēties Eiroparlamentam. Turpat arī bija Šadurskis un klusēja… Mēklējiet sakni un to kā usnei ārā, tad jau lapiņas pašas novītīs…Jautājiet šiem kungiem! Negribas. Tad ļaujiet šai kundzi godīgi atstrādāt samaksāto…

 4. Beidzot arī kāds vērā ņemams politiķis pievērsies arī šīs kundzes darbībai. Taču ar vienas šovinistes tiesāšanu situāciju neuzlabos. No trases jānoņem un jādeportē uz etnisko dzimteni visa interfrontes aktīvistu branža.

 5. Nesaprotu,kapec taa komuniste jau sen neseez cietumaa?

 6. Ždanoka veic acīmredzamas darbības pret Latviju!

 7. interfronte vēl joprojām darbojas Latvijā……..

 8. Padomju fašisms jāsoda, jācērt saknē.

 9. ļoti “”smuka sieviete””

 10. Paldies V.Ķirsim un K.Šadurskim, ka viņi aizsāk nopietni vērtēt Ždanokas naidu kurinošo, rasistisko attieksmi pret Latvijas sabiedrību. Tikai žēl, ka nekas nenotiks, jo mums ir gļēva ģenerālprokuratūra, korumpēta tiesu sistēma un pilnīgi pazudis SAB vadītājs.

 11. Kurš gan Ždanoku ņem par pilnu? Ja viņai vajag PSRS, lai dodas uz turieni! Viņai rokas par īsu aizskart mūsu LATVIJU!!!!!!

  • Ždanoku Jūs varat neņemt par pilnu, bet viņu par pilnu ņem Eiropas Savienības institūcijās. Un, tā kā viņa godam kalpo Kremļa agresīvās politikas atbalstīšanai, tad viņai rokas ir ļoti garas. Roku garums atkarīgs no lielās naudas, ko Kremlis iegulda visādās kampaņās, tai skaitā Baltijas krievu smadzeņu skalošanā.

Draugiem Facebook Twitter Google+