×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
30. novembris, 2016
Drukāt

Mācību gads būs jāpagarina par pāris nedēļām (8)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Ilustratīvs attēls

Izglītības un zinātnes ministrijai, īstenojot plānotās mācību satura reformas, tomēr būs jāpagarina mācību gads par pāris nedēļām, šorīt intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V).

“Diemžēl, bet, īstenojot plānoto, mācība satura reformu mums nāksies pagarināt mācību gadu par pāris nedēļām. Tā ir vienīgā bēdīgā ziņa bērnu vecākiem,” sacīja Šadurskis.

Uz jautājumu, par cik nedēļām tas varētu tikt pagarināts, ministrs neatbildēja konkrēti, bet piebilda, ka 2018./2019. mācību gadā tas varētu tikt īstenots.

Lai gan ideja par mācību gada pagarināšanu par divām nedēļām izskanēja šī gada sākumā, tā jau sākotnēji tika kritizēta.

Piemēram, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja Inga Vanaga martā sacīja, ka tā noteikti neesot ministrijas prioritāte, ka jaunas idejas jāvirza rāmāk un pakāpeniski, lai netiktu tracināts izglītības sektors.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Garāks skolas gads Atbildēt

    Pārejā pasaulē nav nekas nenormāls . Tas ari attiecas uz sešgadniekiem skolā. Tikai jāpaceł acis un jāpaskatās apkārt.

  2. Lai kaut ko mainītu , ir jāsāk ar skolotājiem , nevis jānoslogo bērni . Protams , Latvijā ir lieliski skolotāji , kam tiešām rūp un kuri pilda sava amata pienākumus ar cieņu , taču lielākajai daļai skolotāju svarīgākais ir izņemt vielu , nedomājot par to vai skolēns saprot. Gribētu piebilst arī to, ka ne tikai skolēnam pret skolotāju jāizjūt cieņa , bet arī skolotājam ir jāciena skolēns .

  3. Šodien skolas sēdē paziņoja,ka 2018.gadā sešgadnieki sāks iet skolā,valdībā viss nolemts,vairāki bērnudārzi jau šogad aprobē jauno programmu. Process jau darbojas pilnā sparā,sabiedrībai tikai nestāsta.

  4. Bērni nav izmēģinājuma trusīši Šadurska kungs.Tev laiks pensijā,jo tavas idejas nekam nederīgas un tracina tautu.

  5. Laiks Šadursķi aizsūtīt pensijā,jo viņa idejas nekam nederīgas un tracina tautu.Cik ilgi viņš sēdēs tautai uz pleciem un gvelzīs par nepārbaudītiem,nevajadzīgām lietām…Bērni nav izmēģinājumu trusīši.

  6. Kur uz tāfeles otrajā rindiņā ir pazudis x pirms “=”? Vai arī tā tagad māca pierakstīt?

  7. Garās vasaras brīvdienas vairs nespēlē tādu lomu kā pagatnē kad bērni noderēja lauku darbos.

  8. Ras ir psihiski slims narkomāns

Draugiem Facebook Twitter Google+