×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
6. oktobris, 2016
Drukāt

Šadurskis mēģina viest skaidrību par nelojālu skolotāju atlaišanu (5)

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis ŠadurskisIzglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis

Foto - LETA

Vairākas publiskajā telpā izskanējušās interpretācijas par Izglītības likuma grozījumiem, kas paredz iespēju no darba atbrīvot Latvijai nelojālus pedagogus un skolu vadītājus, ir tukšas spekulācijas, šodien preses konferencē pavēstīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (“Vienotība”).

Pēc viņa teiktā, pēdējā laikā ir izskanējušas diezgan daudzas spekulācijas par to, kas jauns ir parādījies Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) virzītajos Izglītības likuma grozījumos.

“Par dažiem komentāriem man bija patiess izbrīns, tāpēc uzskatu, ka nepieciešams skaidrojums par to, kas skar pedagogu un direktoru darbu. No IZM nav nācis absolūti nekas jauns saturiskā nozīmē, jo jau tagad Izglītības likums nosaka, kādas personas ir tiesīgas strādāt par skolas vadītāju vai pedagogu,” sacīja Šadurskis.

Viņš uzsvēra, ka likumā jau ietvertās normas ir kā ierobežojumi, tā arī pienākumi šiem izglītības darbiniekiem.

Politiķis uzsvēra, ka likuma grozījumi paredz vienīgi procesuālu skaidrojumu tam, kas notiek, ja ir konstatēti pārkāpumi. Līdz šim bija tā, ka pat pēc ekspertu slēdziena nekas nenotika – ja tika konstatēts, ka pedagogs ir nelojāls valstij, viņš varēja samaksāt sodu un turpināt strādāt, atzina ministrs, piebilstot, ka tādā gadījumā cieš skolēni.

“Publiskajā telpā dzirdētās interpretācijas – tās visas ir tukšas spekulācijas,” sacīja ministrs. Viņš uzsvēra, ka jebkāds darba attiecību pārtraukums var notikt tikai tad, ja ir konstatēti normatīvu pārkāpumi.

“Gribu nomierināt pedagogu saimi, jo ļoti ceru, ka šiem grozījumiem būs tikai preventīvs raksturs, kas liks vienam otram direktoram apdomāt, vai ir atbalstāmas aģitācijas paramilitārām nometnēm, citu valstu propagandai. Ceru, ka neviens netiks atbrīvots no darba, bet, ja kāds vēlēsies turpināt ierasto praksi, tad mums būs likuma norma, kas ļaus to atrisināt,” skaidroja Šadurskis.

“Mana dziļākā pārliecība, ka 99,9999% pedagogu strādā godprātīgi un audzina krietnus valsts pilsoņus. Nav jāuzskata, ka ir ieviesta kāda cenzūra – mēs uzticamies pedagogiem. Likums domāts tiem, kas izdomāja likumu pārkāpt,” sacīja ministrs.

Kā ziņots, valdība akceptēja IZM izstrādātos grozījumus Izglītības likumā, kas paredz iespēju darba devējam nekavējoties izbeigt darba tiesiskās attiecības ar izglītības iestādes vadītāju vai pedagogu, ja tiek konstatēts, ka persona nav lojāla Latvijai un tās Satversmei vai arī izglītojamam netiek veidota atbilstoša attieksme pret sevi, citiem, darbu, dabu, kultūru, sabiedrību un valsti.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. ”ekonomikai jābūt ekonomiskai”kaut kad dzirdēts…jaunā versija -”likums domāts tiem, kas izdomāja likumu pārkāpt.”

  2. Kas par troksni, aizliedzot klasēs turēt Putina bildi pie sienas?

  3. Bērnu izglītošana par valsts naudu nozīmē valsts pasūtījuma izpildi. Ja valsts par savu naudu vēlas iegūt noteiktu uzskatu un ar noteiktām zināšanām apveltītus cilvēkus, tad tai ir jāparūpējas par atbilstošu izglītības literatūru, no kuras nedrīkst atkāpties. Tātad neatkarīgi kādā skolā bērns vai jaunietis mācās, mācību grāmatām ir jābūt stingri noteiktām un visām skolām pilnīgi vienādām. Ir absolūti skaidrs, ka nav pieļaujama bērnu mācīšana no grāmatām pēc pašu skolu izvēles. Kuram gan tas varētu likties nesaprotami? Kad ir ielikti pamati skolā, tālāk augstskolās var sniegt citus viedokļus un paplašināt redzesloku, bet stingri pieturoties pie valsts pamatvērtībām.

  4. Šis ir pareizs solis, bet kļūda ir likuma anotācija. Tā uzreiz padara likumu praksē neievedamu. Vai tas tika darīts apzināti?

  5. meliem īsas kājas Atbildēt

    sāksim ar to ka krimināllikumā ir atiecigs pants pēc kura var notiesāt , tātad šim likumam īsti nav jēgas, līdz lojalitātes momentam, bet tad sākas”nepareizā sttieksme” zem kuras var pabāzt praktiski jebko. tā akcentejot lojalitāti kuru vel vajag izmerit un pierādit, ministrs veikli ir izstūmis cauri likumu kas atļauj ministrijai principā atlaist jebkuru zem jebkāda iemesla, jo ari streiks/pikets pat vienkārš protests ministrijas rīcibai jau ir nepareizā attieksme un tevi var atlaist

Draugiem Facebook Twitter Google+