×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
5. marts, 2016
Drukāt

Šadurskis: nacionālo saikņu saglabāšana palīdz stiprināt piederības sajūtu Latvijai (7)

Foto-LETAFoto-LETA

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis

Nacionālo saikņu saglabāšana palīdz stiprināt piederības sajūtu Latvijai, pārliecināts izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V).

Kā aģentūra LETA uzzināja Izglītības un zinātnes ministrijā, Šadurskis šajā nedēļas nogalē Lielbritānijā piedalās diasporas skolotāju seminārā, kurā plānots pārrunāt aktuālos jautājumus par latviskās izglītības nodrošināšanu un latviešu valodas saglabāšanu tiem bērniem, kuri atrodas ārpus dzimtenes.

Šogad seminārā piedalīsies 53 diasporas skolotāji no 13 nedēļas skolām Lielbritānijā un no piecām nedēļas nogales skolām Īrijā.

Seminārā pārrunās jautājumus par Latvijas valsts atbalsta programmām diasporas izglītības iespējām, lai stiprinātu latvisko identitāti, valodu un kultūru. Seminārā liela uzmanība tiks veltīta mācību un metodiskajiem līdzekļiem un diskusijām par pasākumu kopumu, kas stiprinās diasporas piederību Latvijai. Nedēļas skolu pārstāvji dalīsies praktiskā pieredzē, kā tiek īstenota latviešu valodas un kultūras tradīciju mācību programmas, lai bērnos radītu interesi un iesaisti.

“Nacionālo saikņu saglabāšana, valoda un kultūra ir tās vērtības, kuru kopšana palīdz stiprināt piederības sajūtu Latvijai,” uzsver Šadurskis. Ministra vizītes mērķis ir personīgi iepazīt situāciju, uzklausīt viedokļus un redzējumu, lai latviešu tautas pamatvērtības, valoda un kultūra tiek koptas, arī esot citviet pasaulē.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Un saikne ar dzimto pusi, pagastu, viensētu?

 2. Nez, par “nacionālo saikņu saglabāšanu” Šļadurskis runā kā kārlis vai jau kā karlīne?

 3. Starp citu, ja kas Atbildēt

  Nekas tik ļoti nepalīdz stiprināt piederības sajūtu Latvijai, kā stabila, garantēta vieta pie siles ilgu gadu garumā! Vai ne, ministreli?

 4. Pedagoģiska skološana ir viens veids; konservatīvs veidas, pie kā akadēmiski izglītota sabiedrība ir pieraduse. Vel efektīvāka mācības pieeja ir andragoģiskas nodarbības kas veido praktisku ietekmi; īpaši kur dzīves vietas atrodas ārpus Latvijas. Latviešu kultūras īstenošana dabiski veiksmē jauniešu organizācijās kā Skautos un gaidās kur kopējas nodarbības, domu izmaiņas, sīrojumi, nometnes, dziesmas un dejas ir ievītas latviešu vēstures notikumi. Galvenais ir šāda latviešu draudzība un tikšanās veidojas dabiski caur kopējām izmaiņām un pieredzēm.

  Veiksmes pierādijumi pastāv Trimdā, Latvijā un iemeslis Padomju Savienībai Latviešu skautu un gaidu organizāciju iznīcināt; to PS darīja nekavējoties bez zhēlestības. Atcerēsimies Kārli Gopperu.

  Izglītības un zinātnes ministrijai vajag ņemt vērā Latviešu skautu un gaidu veiksmes stāstus un šo organizāciju atbalstīt kas “palīdz stiprināt piederības sajūtu Latvijai.”

  Būsim modri!

 5. … Un ka sis nacionalas saiknes, valodu un kulturu, sis ministrs glaba pasa Bezabrene … vai attistot talak, lidz sim, latviesu valodas nenozimigo stavokli valsts pamatizglitiba … ?!

 6. Sakņu saglabātājs ibio! Kāda milzīga daļa Latviešu aizbraukuši! Un cik vēl gribētu aizbraukt?! Saiknes viņiem! Stāvot caurās bikšelēs un vecajās zandalēs, kājās! Pārkrievotā Latviešu zemē! Nemaniet? Visiem jau nepietiek vietas pie tā putras katla! Šeit manus nodokļus neviens pat nozagt nevar! Belastingdienst ar asiņaiņu cirvi stāv un vaktē! Šeit viss kraujās čupiņā Pensijai! Ne Nabadzīgām vecumdienām! Jūs ekonomisko att. beidzot dzemdējiet Latvijā! Bet laikam 70% Latviešu, šajā mūžā, eksistējot Latvijā, Vācijas algu līmeni neredzēt, nesagaidīt!

  • Par kādām saknēm tiek runāts??? Vai tās, kas skar skolu slēgšanu? Īstais sakņu stiprinātājs jau vienreiz bija par ministru un ko nostiprināja? Pats savu vietu pie siles.

Draugiem Facebook Twitter Google+