Mobilā versija
Brīdinājums -2.3°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
10. decembris, 2014
Drukāt

Šadurskis: nākamā gada budžetā sliktākā lieta – tas jāpieņem mērkaķa ātrumā

Sadurskis4_KM_4

Nākamā gada valsts budžetā sliktākā lieta ir tā, ka tas jāpieņem mērkaķa ātrumā, trešdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” teica Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Kārlis Šadurskis.

“Negatīvie aspekti nenoliedzami ir pašā procedūrā – mums tautas valodā runājot budžets jāpieņem mērkaķa ātrumā. Tā tas ir ik pa četriem gadiem vēlēšanu gadā. Tagad valdība ir tikusi galā tajā laikā, kad tas prasīts un tagad saeimai praktiski nedēļas laikā ar visu jātiek galā,” teica Šadurskis.

Savukārt opozīcijas pārmetumus, ka deputātiem nav dots pietiekams laiks, lai kvalitatīvi iepazītos ar budžetu, Šadurskis atzīmēja, ka tas atkarīgs no deputātu pašu kvalitātes. “Ja deputāti ar budžetu iepazīstas katru gadu, ja ir šī pieredze, tad zin kur skatīties un ko meklēt. Arī publiskajā telpā informācijas ir bijis ļoti daudz,” teica komisijas vadītājs.

Šadurskis norādīja, lai arī oficiāli budžetu Saeimā iesniegts trešdien, jau tagad deputāti var ar to iepazīties Finanšu ministrijas mājaslapā.

Jau vēstīts, ka finanšu ministrs Jānis Reirs trešdien Saeimā iesniegs valdības sagatavoto nākamā gada valsts budžetu.

Valsts konsolidētā budžeta ieņēmumi nākamgad prognozēti 7,253 miljardu eiro apmērā, bet izdevumi – 7,471 miljarda eiro apmērā, liecina likumprojekts par valsts budžetu 2015.gadam. Salīdzinājumā ar 2014.gada plānu nākamgad paredzēts ieņēmumu palielinājums 208,6 miljonu eiro apmērā, bet izdevumu palielinājums – 283,3 miljonu eiro apmērā.

Nākamā gada budžetā deficīts plānots 1% no iekšzemes kopprodukta (IKP) jeb 217,961 miljons eiro.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+