Mobilā versija
+2.3°C
Aldonis, Agija
Otrdiena, 28. marts, 2017
10. decembris, 2014
Drukāt

Šadurskis: nākamā gada budžetā sliktākā lieta – tas jāpieņem mērkaķa ātrumā

Sadurskis4_KM_4

Nākamā gada valsts budžetā sliktākā lieta ir tā, ka tas jāpieņem mērkaķa ātrumā, trešdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” teica Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Kārlis Šadurskis.

“Negatīvie aspekti nenoliedzami ir pašā procedūrā – mums tautas valodā runājot budžets jāpieņem mērkaķa ātrumā. Tā tas ir ik pa četriem gadiem vēlēšanu gadā. Tagad valdība ir tikusi galā tajā laikā, kad tas prasīts un tagad saeimai praktiski nedēļas laikā ar visu jātiek galā,” teica Šadurskis.

Savukārt opozīcijas pārmetumus, ka deputātiem nav dots pietiekams laiks, lai kvalitatīvi iepazītos ar budžetu, Šadurskis atzīmēja, ka tas atkarīgs no deputātu pašu kvalitātes. “Ja deputāti ar budžetu iepazīstas katru gadu, ja ir šī pieredze, tad zin kur skatīties un ko meklēt. Arī publiskajā telpā informācijas ir bijis ļoti daudz,” teica komisijas vadītājs.

Šadurskis norādīja, lai arī oficiāli budžetu Saeimā iesniegts trešdien, jau tagad deputāti var ar to iepazīties Finanšu ministrijas mājaslapā.

Jau vēstīts, ka finanšu ministrs Jānis Reirs trešdien Saeimā iesniegs valdības sagatavoto nākamā gada valsts budžetu.

Valsts konsolidētā budžeta ieņēmumi nākamgad prognozēti 7,253 miljardu eiro apmērā, bet izdevumi – 7,471 miljarda eiro apmērā, liecina likumprojekts par valsts budžetu 2015.gadam. Salīdzinājumā ar 2014.gada plānu nākamgad paredzēts ieņēmumu palielinājums 208,6 miljonu eiro apmērā, bet izdevumu palielinājums – 283,3 miljonu eiro apmērā.

Nākamā gada budžetā deficīts plānots 1% no iekšzemes kopprodukta (IKP) jeb 217,961 miljons eiro.

Pievienot komentāru

Mazajiem zemniekiem būs 15 000 eiro vienreizējais atbalsts (2)Mazās lauku saimniecības, kuru gada apgrozījums svārstās 2000-15 000 eiro robežās, varēs pretendēt uz 15 000 eiro vienreizējo atbalstu.
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (10)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+