×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
7. jūlijs, 2016
Drukāt

Šadurskis nezina, kura pašvaldība uzstāja par algām bērnudārzos; tas bijis ultimāts (6)

Foto-LETAFoto-LETA

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis

Prasība atļaut pašvaldībām noteikt zemāku algas likmi pirmsskolas pedagogu atalgojumam nākusi no kāda koalīcijas partnera kā ultimāts, intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” ceturtdien sacīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (“Vienotība”).

Uz jautājuma, kura pašvaldība prasīja pārejas laiku, viņš atbildēja, ka nezina. “Man nav zināms, kura pašvaldība iebilst pret algu paaugstināšanu pirmsskolas pedagogiem, respektīvi, ka alga paliek nemainīga,” sacīja ministrs.

Jaunais pavērsiens viņam tapa zināms pirmdien.

“No viena no mūsu partneriem nāca ultimtīva prasība, piekāpties – lai pašvaldība to varētu noteikt. [Prasība] nāca no mūsu koalīcijas partneriem,” teica Šadurskis. Izglītības ministrs neatklāja, kurš koalīcijas partneris nācis klajā ar šādu iniciatīvu, norādot, ka “man ir liels prieks par premjera aktīvu iesaistīšanos šajā procesā”. Jautāts, vai šāds risinājums modelī ticis iekļauts ZZS spiediena dēļ, Šadurskis pauda: “Es neteikšu nē.”

Runājot par pašvaldību spējām pirmsskolas pedagogiem maksāt 620 eiro, Šadurskis norādīja, ka 2017.gadā ir pašvaldību vēlēšanas un viņš vēlas redzēt to pašvaldību vadītāju, kurš būtu tikpat drosmīgs sarunās ar pedagogiem, kā ar valdību.

Aģentūra BNS jau ziņoja, ka valdības atbalstītā pedagogu atalgojuma reforma paredz iespēju pašvaldībām, kuras nevar atļauties pirmsskolas pedagogiem maksāt 620 eiro, to darīt 560 eiro apmērā par slodzi mēnesī.

Šāds nosacījums noteikumos ticis iekļauts tikai pirmdien, par ko sašutumu pauda Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga, norādot, ka šāds variants nav ticis pārrunāts ar sociālajiem partneriem un kuri par to nav zinājuši.

Šāda kārtība attieksies uz tiem pedagogiem, kuri strādā ar bērniem līdz četru gadu vecumam ieskaitot un kuriem atalgojums tiek maksāts no pašvaldību budžeta. Tāpat noteikts pārejas periods līdz kuram pašvaldībām jāsāk maksāt pilnais slodzes atalgojums – 620 eiro.

Jauno pedagogu modeli valdība atbalstīja otrdien, pēc vairāku gadu ilgas gatavošanās un diskusijām.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Šogad nepielikt nevienam.Par ko? valstī arvien sliktāki sekmju rādītāji,bet viņiem algas.Pie mums vajadzētu to pārskatīt un pagaidīt ,kamēr nākošajā gadā tie skolotāji prot ko iemācīt….

  2. Kažam drīz ausis kustēsies kā propelleri !

  3. Latvijas avīzei nepatīk patiesība Vai, vai!.

  4. Laikam Ventspils karalis pavēlēja nemaksāt skolotājām bērnu dārzos 620 euro. Sievietes pēc Šadurska var iztikt ar mazu algu. Pašam Šadurskim vajag daudz naudas.

  5. Pirmkārt- ir gada vidus un pašv. budžeti pastiprināti, tā nauda , jā jāpieliek šogad jāpieliek, nav maza.
    Otrkārt – vieni nosaka algas, citiem jāmaksā. Nav godīgi!

  6. Redzēju interviju. Kā viņš uzvedās.vai tas ir izglītības ministrs? Nu muļķu karalis! Viņš tikai nejauši esot uzzinājis par situāciju ar bērnudārzu algām….ciniķis un melis.paliks atmiņā kā viens no lauku infrastruktūras iznicinātājiem bez smadzenēm.

Draugiem Facebook Twitter Google+