×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
25. aprīlis, 2016
Drukāt

Šadurskis: No septembra pedagogi saņems par 200 līdz 300 eiro vairāk (11)

Foto - LETAFoto - LETA

No 1.septembra skolu pedagogi saņems par 200 līdz 300 eiro vairāk nekā tagad, šorīt intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V).

Jau vēstīts, ka Izglītības un zinātnes ministrija šodien iepazīstinās sociālos un dialoga partnerus ar sagatavoto pedagogu atalgojuma modeli.

Ministrs uzskata, ka kopumā ar finanšu resursiem, kas papildus ir pieejami, ir izdarīts labs darbs. Viņš arī ir pārliecināts, ka no valsts vēl papildu finansējumu šai reformai nevajadzēs.

“Papildu nauda radīsies no sistēmas iekšējās optimizācijas,” teica Šadurskis. Vaicāts, kas būtu šīs iekšējās reformas, Šadurskis kā piemeru minēja teritoriju iedalīšanu piecos dažādos koeficientos.

Šadurskis gan atzina, ka ne tik drīz šādas pozitīvas izmaiņas var gaidīt pirmsskolu pedagogi. Viņi izmaiņas varot gaidīt no 2017.gada 1.janvāra, ja valdībā tiks sekmīgi atrisināts jautājums par finanšu plūsmām, skaidroja ministrs.

Tāpat vēl jāstrādā pie disproporcijas risināšanas atalgojumā starp skolām un augstskolām.

Lūgts komentēt ideju atteiksies no valsts finansētām brīvpusdienām 1.-4.klases skolēniem, lai tā vietā šo naudu novirzītu pirmsskolas pedagogu algu celšanai, Šadurskis pauda, ka šī nav atteikšanās no kāda uzdevuma, bet gan funkciju maiņa.

“Ēdināšana nav gluži izglītības funkcija,” viņš norādīja, gan aicinot vecākus neuzraukties, jo brīvpusdienas bērniem jebkurā gadījumā būšot.

Šadurskis arī akcentēja, ka papildu naudu iegūt no proporcijas mainīšanas iedzīvotāju ienākuma nodokļa sadalē, vairs neesot aktuāla, jo tajā atklātas vairākas problēmas, piemēram, teritoriālā disproporcija. “It kā to naudas masu varam iegūt, bet tā ir savādāk jāpārdala. Šodien es to negribētu virzīt tālāk, jo esam atklājuši problēmas,” sacīja ministrs.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Ņirgāšanās par skolotājiem!!! Kāpēc runāt nepatiesību, sludināt, ka pirmsskolā visi Rigas skolotāji saņems algu 680 eiro. Bet, kapēc skaidri nepasludina, ka ir samazināta slodze un lielāka i pirmsskolas skolotāju daļa piespiedu kārtā tiek nolikti fakta priekša, ka viņu slodze ir tikai 0,85 nevis vesela slodze kā līdz šim. Tas nozīme, ka patiesība viņi neko nesaņem vairāk (Jācer, ka nebūs mazāk kā bija), bet atkal būs jāskrien pa vairākām darba vietām, lai nopelnītu cilvēka cienīgu algu. Kāpec tas netiek tikpat skaļi skaidrots?
  Tas ir skaists sveiciewns Zinību diena, vai ne???

 2. Sklotāj,ja jums alga par mazu pārkvalificējieties uz naudīgāku darbu.Ja paši gribat tādu strādāt,tad nebļaujat!

 3. tik tieshaam peec Latvijas valsts neatkariibas atguushanas tas notiks ??? Kkaa tik daudz kas ir soliits, ka nekam pirms tik tieshaam tas nav noticis nekam netic!!! Tie kuri aizbrauca vienkaarshi ir aatraak leemumu pienjeemushi…

 4. Cik tad sanaks?

 5. īiiiiiiiiiiiiiiiii āaaaaaaaaaaaaaaaa hihhiiihhhhhhhhhhhhhhhhh iiiiiiiiii, tā smējusies sen nebiju, bet pie nepareizas tēmas ielikts. vajadzēja sadaļā , kur dienas joks …..

 6. sākot ar septembri! septembris nebūs tas, kurš maksās 200-300 j€vrikus vairāk!

 7. TAD JAU REDZĒSIM!?? BET PAGAIDĀM: STĀSTI MANIM DAUGAVIŅA…..

 8. skaisti dzied lakstigala:) pieredze māca ka septembrī (oktobrī algu saņemot) tos kas noticeja ministram gaidīs pārsteigums, un ne jau nu priecigs:) ir jau desmitiem ministru solijumu dzirdēti, ir vienošanās panāktas…. un kā ir skolotāju algas knapi virs sētnieku algām tā ir

 9. Nav ar ko lielīties! Atbildēt

  Slēdzot latviešu skolas?

 10. Šadurskis šorīt skaidri ļava saprast – nav ko viļņoties par skolu tīkla optimizāciju, skolas atver un slēdz dibinātājs (t.i. pašvaldība), tuvojas pašvaldību vēlēšanas, un pirms vēlēšanām visi tikai solīs un nebūs gatavi pieņemt nepopulārus lēmumus.

Draugiem Facebook Twitter Google+