×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
21. jūlijs, 2016
Drukāt

Šadurskis: Par Latvijas naudu nav jāskolo Krievijas pilsoņi (66)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Par Latvijas valsts budžeta līdzekļiem nav jāapmāca Krievijas pilsoņi, pārliecināts izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V).

Kā sacīja politiķis, Izglītības likums nosaka, kam ir tiesības uz izglītību Latvijā, līdz ar to, ja personai ir tiesības uz izglītību Latvijā, valstij ir pienākums šo izglītību nodrošināt, maksājot pedagogam atalgojumu, ja viņš šo funkciju realizē. Savukārt, ja personai nav tiesību uz izglītību Latvijā, tad Latvijai “nav ne mazākā pienākuma par to maksāt”.

Mums ir jābūt taupīgiem un gādīgiem saimniekiem, kas pilda likumus, līdz ar to visi Latvijas pilsoņi un nepilsoņi, Eiropas Savienības pilsoņi, Eiropas Ekonomiskās zonas valstu pilsoņi, Šveices konfederācijas pilsoņi, patvēruma meklētāji, bēgļi, alternatīvo statusu ieguvušie un visi tie, kam ir legālas uzturēšanās atļaujas Latvijā, – tur viss ir kārtībā. Par pārējiem mums nav nekādas atbildības, un tas ir nesaimnieciski tērēt valsts budžeta līdzekļus, piemēram, apmācot Krievijas pilsoņus, kas dzīvo Pleskavas guberņā,” norādīja Šadurskis.

Jautāts par to, vai jau patlaban ir zināms, cik daudz līdzekļu šādi jau izlietots, Šadurskis skaidroja, ka patlaban tās ir ļoti provizoriskas aplēses. Tomēr ministrs uzsvēra, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) veiks visaptverošu auditu vairākos izglītības sistēmas veidos un pakāpēs.

“Jebkurā gadījumā ikvienam izglītībā ieguldītajam eiro ir jābūt atdevei. Mani vienmēr kaitina, kad saka, ka izglītība ir pakalpojums. Izglītība ir valsts funkcija, ko mēs realizējam, lai celtu sabiedrības labklājību. Papildu labums Pleskavas guberņai, ceļot tur izglītības līmeni, absolūti nav Latvijas atbildība. Mēs nedrīkstam par to maksāt,” norādīja ministrs.

Ministru kabinets pagājušajā nedēļā apstiprināja noteikumus par kārtību, kādā valsts finansē darba samaksu pedagogiem privātajās izglītības iestādēs. Tajos cita starpā tika noteikts, ka valsts mērķdotācija tiks aprēķināta par tiem izglītojamajiem, kuriem saskaņā ar Izglītības likumu ir tiesības uz izglītību. Noteikumos iekļautais regulējums nodrošinās, ka valsts finansējums netiks aprēķināts un izglītības iestādēm piešķirts par tām personām, kurām nav tiesību uz valsts un pašvaldību apmaksātu izglītību.

Pievienot komentāru

Komentāri (66)

 1. Tālavas taurētājs Atbildēt

  Manuprāt vispirms konkrēti jānoskaidro cik konkrēti ir tie Krievijas pilsoņi kas pastāvīgi dzīvo un strādā LV. Kas viņi ir? Diplomātiskais personāls, varbūt kādu lielu firmu pārstāvniecības personāls. Vēl kuri? Man tiešām grūti iedomāties Krievijas pilsoņu grupu, kas pastāvīgi, ilgstoši dzīvo Latvijā, pagarina vīzas visai ģimenei, sūta bērnus vietējā skolā. Diezgan nereāla situācija. Varu iedomāties piemēram, ja tiešām kāds liela biznesa pārstāvis neraugoties uz sankcijām Latvijā nodarbojas ar biznesu un dzīvo pastāvīgi uz vietas ar visu ģimeni, tad pieļauju ka viņam rastos nepieciešamība pēc tā saucamā LV izglītības servisa. Ja tādi vispār ir, tad tie ir ārkārtīgi mazskaitlīgi izņēmumi. Par nodokļiem, ko varētu maksāt šāds Krievijas pilsonis domāju pat runāt nenākas. Tie noteikti daudzkārt pārsniedz paša Durska nomaksāto nodokļu apmēru. Turīgs ārvalstu biznesmenis nesūtīs savus bērnus kādā vietējā skolā, ja viņu kaut kas neapmierinās izglītības jomā, bet noalgos privātskolotāju. Durskis vienkārši murgo un nodarbojas ar kaut kādu “sazvērestības teoriju” onāniju. Viņa murgos nav ne grama loģikas. Vismaz melot būtu iemācījies skaisti, lai būtu interesanti lasīt un varētu droši konkurēt ar Minhauzenu. Ar šādiem murgiem, halucinācijām lai nodarbojas psihiatri. Varbūt Durskis nodarbojas ar nacionālā naida kurināšanu?

 2. Būt nosaucis kaut vienu skolnieka vārdu kas kā partizāns ielavās katru dienu no Pleskavas guberņas lai mācītos Latvijā. Faktiski tas būtu liels gods Latvijas izglītības sistēmai, ka atrastu šādu skolnieku – censoni, kas varbūt pat riskējot ar dzīvību katru dienu nelegāli šķērsotu robežu, lai tikai gūtu vienīgi Latvijā pieejamās unikālās zinības. Kā tie skolnieki iekļūst Latvijā no Pleskavas guberņas? Pa slepus izraktu tuneli, kuru robežsargi un slepenie dienesti nespēj atklāt? Varbūt robežsargi ir korumpēti un saņem no Assiņainā Šausssmīgā Pūtina kukuļus? Sanāk tāds kā jauns kontrabandas veids – izglītības kontrabanda.

 3. “…un tas ir nesaimnieciski tērēt valsts budžeta līdzekļus, piemēram, apmācot Krievijas pilsoņus, kas dzīvo Pleskavas guberņā,” norādīja Šadurskis.”
  Pag,pag! Tātad sanāk ka katru dienu kaut kādi skolnieku autobusu ešeloni divreiz dienā šķērso Latvijas-Krievijas robežu importējot skolniekus? Kaut kas neticams! Pat Minhauzens ko līdzīgu nevarētu sacerēt. Vai tas ir kāds joks vai garīgas slimības izpausme? Varbūt Šadurskis uzskata Latvijas pilsoņus par tādiem auniem kam varētu šādas pasakas ieskalot.

 4. “… un tas ir nesaimnieciski tērēt valsts budžeta līdzekļus, piemēram, apmācot Krievijas pilsoņus, kas dzīvo Pleskavas guberņā,” norādīja Šadurskis.”
  Ko viņš tur murgo? Var jau fleitēt! Pēc viņa paustā sanāk ka Latvijas teritorijā ieved skolniekus no Pleskavas guberņas?????? Katru dienu skolnieki šķērso robežu 2 reizes, lai “na haļavu” mācītos Latvijā? Galīgs absurds! Šadurskim jāārstē galva. Pat Minhauzens kaut ko tādu nevarētu sacerēt.

 5. Nesapriecājaties,šis cilvēks krievu skolas neslēgs…!

 6. Sekojot Krievijas piemēram!

 7. Latvijai jāpāriet uz bezmaksas augstāko izglītību visu ES valstu pilsoņiem,kā jaunajās ES valstīs Polijā,Čehijā,Slovākijā,Slovēnijā,Rumānijā!

 8. “Mums ir jābūt taupīgiem un gādīgiem saimniekiem”…tāpēc palīdzēsim tautiešiem vairāk izbraukt un radīsim apstākļus, lai tie neatgrieztos, turpināsim Latvijas bērnus “adoptēt” uz ārzemēm, izpārdot Latvijas zemi, celt nodokļus iedzīvotājiem un komunālos maksājumus, čakarēt izglītības sistēmu,slēgt skolas, sakārtot infrastruktūru un radīt labus dzīves apstākļus svešiem militāristiem Latvijā, no jauna ceļot bijušās militārās pilsētas, atbrīvojot tos no atbildības Latvijas likumu priekšā…viss Latvijas labklājības vārdā…un lieciet mani mierā ar saviem ideju uzrāvieniem par krieviju. Mūsu zemē notiek viss, lai mēs sevi iznīcinātu un Krievijai atliek tik noskatīties, kā šeit palaistā pašiznīcināšanās elles mašīna visu samaļ.

 9. Latviju var iznīcināt tikai ar tādiem censoņām un savu “darbu” viņi dara lieliski un apzinīgi. Cerams, ka notiks kāds brīnums un pasaule atkal nostāsies uz kājām!

 10. tas ir vecuma marazms vai daba pajokoja? Abi varianti ir Latvijai bēdu ieleja.

 11. Laikam elle ir tukša. Visi sagāzušies uz zemes.

 12. mjā..Latvijas naudiņa nonāk saeimas deputātu (plānajos) maciņos..salašņu bars

 13. jā..Latvijas naudiņa nonāk pie mūsu saeimas deputātiem makos..salašņu bars

 14. ar Izgl. min. 2. LR. laikā nav paveicies, tāpēc , katrs vāra putru pēc savas partijas receptes…

  mazākumtautību skolās bērnus sūta vecāki , kas maksā valsts nodokļus, strādā, šeit
  taču bēgļu bērnus būs jāskolo tā vai tā
  Vai grūti IM aparātam to izskaitļot, cik % Krievijas pilsoņu mācās Latvijā pēc apjomīgām atskaitēm, ko katra skola iesniedz?

 15. Tas jau nekas ka šī skolēna vecāki maksā valsts nodokļus, no kuras arī tev tiek labs kumosiņš.

 16. Taču, ja šo bērnu vecākiem ir pastāvīgā uzturēšanās atļauja un viņi maksā Latvijai nodokļus, tad bērni jāskolo par velti. Šitas Kārlis vienmēr kaut ko dumju pasaka.

 17. Pilsoņiem, nepilsoņiem, bēgļiem izglītība nebūtu liegta. Jautājums ir, ka izglītībai Latvijas valstī, par valsts naudu ir jābūt valsts valodā. Pēc virsraksta izskatījās neticami – Šadurskis attapies, ka jārealizē sen pieņemts lēmums. Kas tev deva, skaidra muldēšana un tikai.

 18. Nevajag neko likvidēt.Vajag kriervu skolām vienkārši pārtraukt finansējumu.

  • А на каком таком основании, позвольте спросить? Просто по прихоти министра или вашей? Маловато будет.

   • Tev, utainais, neprasīs. Latviešu tauta darīs tā kā vajag latviešu tautai, bet tu, cilvēces atkritum, priecājies, ka tev ļauj elpot.

    • Ах вот как! Какие до боли знакомые мотивы, латышская нация превыше всего, Латвия для латышей, одна нация – один рейх! Есть привилигированные люди, а есть люди отбросы, которые должны спрашивать разрешения, чтобы просто подышать….Однако, вы редкий фашист!

     • zarubi sebe na nosu:
      V LATVII LATĪŠSKAJA NACIJA PREVIŠE VSEGO !!!
      A ti už točno OTBROS i FAŠIST !!!
      Pizduj ogorodami otkuda pripjor suda – tam ti, možet biķ, ņebuģeš otbrosom, jesli ķebja sami svoji ņeukokošat !!!

     • Ну вот, что и требовалось доказать. Так вы не просто вор, который ворует чужие ники. Вы ещё и ярый пропагандист теории расового превосходства, нацист и последователь Брейвика. Просто браво.
      Ну что господа модераторы?! Мои комментарии вы удаляете, а вот как насчёт этого? Где же ваша принципиальность?!

 19. Šadurska k-gs, Jums taisnība, bet arī Sīrijas, Afganistānas, Urogvajas u.t.t. arī NAV jāskolo par mūsu naudu!!!

 20. Es piekrītu!!! tikai tas teiciens….mums jābūt taupīgiem un gādīgiem saimniekiem…ĻOTI GODĪGS CILVĒKS!

 21. nu, vai viņš neiebrauca grāvī ar savu muldēšanu /

  • taisnība, ja ru pilsoņiem ir viena rieva galvā tad tur nekas nelīdzēs, agresors jau savu ir panācis, labāk to naudiņu dot slimiem bērniem ne zombētos skolot.

 22. Musu valsti parastaa tautas dala – ne latviesi, ne krievi – nav nekas! Labi dzivo tikai valdiba! Un nodarbojas velns sazin ar ko – dalis izglitibu pa tautibam???! Esmu latviete un Latvijas pilsone- bet dzive ar katru dienu klust arvien sliktaka!
  Un tas n e n o r m a l a i s bezdarbs! Kapec valdiba slepj patiesos bezdarba apjomus ???????
  K a p e c ??????? Kapec nerisina sadus jautajumus, bet nodarbojas ar nebutiskiem siikumiem!!!

  • Tu neesi latviete, tu esi tā, par ko tu pati sevi nosauci – “parastā tauta”. Ar jēdzienu “parastā tauta” sevi apzīmēja padomju primitīvie un maziglītotie rūpnīcu melnstrādnieki – proletārieši, kuriem nebija savas tautas, viņi bija boļševiku neveiksmīgā eksperimenta rezultāts – Homo Sovieticus.
   Un ja tu 25 gadus pēc padomju okupācijas beigām joprojām esi “parastā tauta” un pa šiem gadiem pat neesi pacentusies lai mainītos un pārstātu būt par primitīvu kosmopolītu, tad nebrīnies, ka tevi, cilvēces atkritum, nekur un neviens neņem darbā.

   • А вы аристократка с голубой кровью, а не базарная тётка с хутора?! Совсем не похоже.

   • “Cik var” un “grafists” datori atrodas vienā telpā un varbūt pat uz viena galda !!!

    • А вы не судите по себе. К сожалению, с таким комментатором не знаком.

 23. Ministru atbalstu ar abām rokām

 24. MInisrta kungs nedomā līdzi ,ko runā………
  Domu gājiens galīgi garām…….

 25. Latvijā pilsoņiem pamatizglītība ir obligāta un valsts apmaksāta. Kā ir ar nepilsoņu bērniem???
  Ir daudz nepilsoņu, kuri 15,25,40 gadu… vai mūža garumā nav apguvis valsts valodu. Tā,manuprāt, ir necieņa pret valsti, kurā dzīvo. Tā ir viņu problēma. Nepilsoņiem ir jāmaksā par savu bērnu izglītību.Esi nepilsonis, maksā! Tas ir pareizi.

  • Galīgi slima, nekur pasaulē nav nepilsoņu,ej ārstējies

  • Ишь ты как ловко. А тогда не берите с нас налогов, будьте последовательными. И ещё один ньюанс. Наши дети почти все граждане этой страны! Это на каком таком основании вы отказываете в праве на образование гражданам страны?! Только на основании национальности или только потому, что их родители неграждане?! Это нацизм!

   • grafists 21. jūlijs, 2016 15:40 Atbildēt
    Ишь ты как ловко. А тогда не берите с нас налогов
    ================
    Neelpo mūsu Latvijas gaisu, kremļa izdzimteni. Būs tā kā gribēsim mēs savā valstī un tev, kremļa utainais mēsls, neviens neko neprasīs.

    • Ах вот как! Какие до боли знакомые мотивы, латышская нация превыше всего, Латвия для латышей, одна нация – один рейх! Есть привилигированные люди, а есть люди отбросы, которые должны спрашивать разрешения, чтобы просто подышать….Однако, вы редкий фашист!
     Повторяю специально для вас, ублюдок!

     • zarubi sebe na nosu:
      V LATVII LATIŠSKAJA NACIJA PREVIŠE VSEGO !!!
      A ti už točno OTBROS i FAŠIST i UBĻUDOK !!!
      I reih jesķ v tvojej rusi !!!
      Pizduj ogorodami otkuda pripjor suda – tam ti, možet biķ, ņebuģeš otbrosom, jesli ķebja sami svoji ņeukokošat !!!

     • Вы просто ярый пропагандист теории расового превосходства, нацист и последователь Брейвика. Просто браво. Вам то место или в тюрьме или на кладбище истории. Как бы вы ни старались, построить очередной рейх в этой стране вам никто не даст!
      Ну что господа модераторы?! Мои комментарии вы удаляете, а вот как насчёт этого? Где же ваша принципиальность?!

  • Tantiņ, viņi maksā nodokļus. Un ne mazos.

 26. un par valsts naudu nav jaskolo EKONOMISKIE TURISTI- BEGLI ///

 27. Izglītība Latvijā tikai valsts valodā un nekādas atlaides.
  Vai citās valstīs ārzemniekus izglīto par valsts naudu??? Arī latviešiem ārzemēs ir maksas izglītība. Tas taču saprotams.
  Pareizi, jāmaksā.

 28. JA ĀRVALSTNIEKS IR LEGĀLS LATVIJAS IEDZĪVOTĀJS, TAD IZGLĪTĪBA TAM PIENĀKAS! IR STULBI, KA VARAS PRIEKŠSTĀVJI TIK BEZATBILDĪGI BĀRSTA SAVAS PERSONĪGĀS DOMAS, AR KO JAUC PRĀTUS. LABĀK BŪTU DOMĀJUŠI, KĀ UZLABOT UZŅĒMĒJDARBĪBAS EKONOMISKO VIDI, KAS VIENĪGĀ PILDA BUDŽETU, KAMĒR 280 000 IERĒDŅU UN TIEM PIELĪDZINĀTIE TO BAGĀTĪGI TUKŠO UN DOMĀ PAR NODOKĻU PAPILDUS SLAUKŠANU.

  • Правильно! Государство существует за счёт налогов, которые платят все, кто легально находится в этой стране, легально работает или делает бизнес. И за свои налоги они должны получать взамен услуги от государства, в частности образование для своих детей. Это же элементарно. Если этого не будет, то какой смысл платить налоги?!

   • grafists 21. jūlijs, 2016 15:48 Atbildēt
    Правильно! Государство существует за счёт налогов
    ====================
    Neelpo mūsu Latvijas gaisu, kremļa izdzimteni. Būs tā kā gribēsim mēs savā valstī un tev, kremļa utainais mēsls, neviens neko neprasīs.

    • Ах вот как! Какие до боли знакомые мотивы, латышская нация превыше всего, Латвия для латышей, одна нация – один рейх! Есть привилигированные люди, а есть люди отбросы, которые должны спрашивать разрешения, чтобы просто подышать….Однако, вы редкий фашист! Повторяю специально для вас, ублюдок!

     • zarubi sebe na nosu:
      V LATVII LATIŠSKAJA NACIJA PREVIŠE VSEGO !!!
      A ti už točno OTBROS i FAŠIST i UBĻUDOK !!!
      I reih jesķ v tvojej rusi !!!
      Pizduj ogorodami otkuda pripjor suda – tam ti, možet biķ, ņebuģeš otbrosom, jesli ķebja sami svoji ņeukokošat !!!

     • Вы просто ярый пропагандист теории расового превосходства, нацист и последователь Брейвика. Просто браво. Вам то место или в тюрьме или на кладбище истории
      Ну что господа модераторы?! Мои комментарии вы удаляете, а вот как насчёт этого? Где же ваша принципиальность?!

 29. un bēgļus skolosim un uzturēsim ! tam naudas pietiks.

 30. ŠADURSKI- kāda laikā ir iegūta tava izglītība????Laikam galīgi nodzertas smadzenes,iesaku neveidot iekšēju naidu.Šādi spriedumi raisa tikai nesaskaņas–iesaku NERAUSTI LAUVU AIZ ASTES UN ŪSĀM….

  • Kāpēc būtu jāglauda pa spalvai un jāpielien???
   Protams, ka maksas izglītībai jābūt.
   Mūsu bērni arī izglītojas par maksu, ja runā par augstskolām.

  • Tev, smirdīgais vateni līdz lauvas tēlam, kā cūkai līdz zvaigznēm. Sēdi klusu un nekvekšķi, priecājies, ka tev ļauj elpot.

 31. Toties musliku berni gan vini tak tadi nabsdzini un analfabetini vemiens nak

 32. ko nu cenzē? taisniba nepatīk? Atbildēt

  populisma kalngali, jo ja te strādā un maksā nodokļus tad par izglitibu ir samaksājuši, turklat nav jau to krievijas pilsoņu tik daudz, pāris desmiti nu simti, ne vairāk, un nemaksāšana par viņu izglitibu neko daudz neietaupīs, nu pāris tūkstošus gadā, ne vairāk, jo skolas jau tāpat paliek, skolotājiem algas tāpat paliek jo nav viņi visi vienā skolā koncentreti ko tagad varetu slēgt. kamer vajag taču 50 miljonus. tā ka ar to caurumu neaizlāpis. taču tā parunajot ministrs lūk demonstrē “rūpes par valsts naudu”un pie viena nacnaidu pakultivē. vēlētāji sajūsmā lauž krēslus….

  • ko nu cenzē? taisniba nepatīk? 21. jūlijs, 2016 12:44 Atbildēt
   populisma kalngali, jo ja te strādā un maksā nodokļus tad par izglitibu ir samaksājuši
   ====================
   Populisms ir tava demagoģiskā kvekšķēšana. Nodokļus tu maksā par to, ka tev ļauj elpot Latvijas gaisu. Ja nepatīk, utainais, tad lasies uz savu rašu-parašu.

 33. Narkomāna ģīmis

 34. Pareizi,lai lasās pie pļutkina mācīties !

 35. populisma kalngali Atbildēt

  ja viš maksā te nodokļus tad kaut vai viš ir papusasijas pilsonis, savu izglitibu viš ir apmaksājis. bet ministrs tagad ielien populismā. tīri krievijas pilsoņi bus tik maz ka nu ietaupis ministrijai pāris tūkstošus kas neglābs neko jo vajag ap 50 miljoniem, bet toties smuki izrunājies bus radijis iespaidu ka rūp valsts nauda un pie reizes nacnaidu pakultivējis

  • Populisms ir tava demagoģiskā kvekšķēšana. Nodokļus tu maksā par to, ka tev ļauj elpot Latvijas gaisu. Ja nepatīk, utainais, tad lasies uz savu rašu-parašu.

 36. kāpēc valstij vispār jāsaskalda izglītība pa nacionalitātēm ?
  Izglītība ir valsts valodā un basta !!!!
  Lai čupojas un sazinās savās valodās ārpus VALSTS APMAKSĀTAS izglītības!
  Ja ir galvas problēmas – lai ārstējas !

Draugiem Facebook Twitter Google+