×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
8. februāris, 2018
Drukāt

Šadurskis: Putinam un Kremlim ļoti nepatīk Latvijas izglītības reforma (7)

Foto - Ieva Čīka/LETAFoto - Ieva Čīka/LETA

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis

Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam un Kremlim ļoti nepatīk Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) rosinātā izglītības reforma par pāreju uz izglītību latviešu valodā, pēc Saeimas sēdes žurnālistiem pauda izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V).

Viņš norādīja, ka ir svarīgi, lai ikviens vidusskolas beidzējs rakstītu, runātu, lasītu, domātu valsts valodā, kas viņiem ļautu izvairīties no jebkādiem ierobežojumiem turpmākajā dzīvē.

“Ir bezgala naivi iedomāties, ka, mācoties atsevišķi, mūsu jaunieši pēc tam dzīvos saliedētā sabiedrībā. Reizēm sastopamies ar tādu problēmu mazākumtautību izglītības programmās, – kā runāsim par Otro pasaules karu, Latvijas okupāciju? Tad mēģinām to pateikt kaut kā maigāk, lai neaizskartu kāda jūtas,” sacīja ministrs, uzsverot, ka tādā veidā jaunieši negūst skaidru priekšstatu par Latviju un tās vērtībām.

Politiķis ir pārliecināts, ka, ja nedzīvojam vienotā vērtību sistēmā, tad mēs vienkārši nedzīvojam kopā un tērējam enerģiju savstarpēju pretišķību izlīdzināšanai.

Šadurskis uzsvēra, ka izglītības reforma saliedēs sabiedrību. “Ir viens krievs, kam tiešām ļoti nepatīk šī reforma, un viņš tagad pa 55 centimetru biezu sniegu brien Maskavā, un viņam ir grūti. Putina kungam. Viņam un Kremlim ļoti nepatīk šī reforma, jo šī reforma, saliedējot sabiedrību, lielā mērā samazinās to sabiedrības daļu, kas ir atvērta Kremļa propagandai,” teica ministrs.

Kā ziņots, Saeima šodien nodeva izskatīšanai komisijās divu likumu grozījumus, kas paredz no 2019.gada 1.septembra vispārējās izglītības iestādēs sākt pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā.

Deputāts Hosams Abu Meri (V) šodien debatēs uzsvēra, ka šis ir valsts pašcieņas un pastāvēšanas jautājums. Viņš skaidroja, ka izmaiņas nepieciešamas, lai nodrošinātu kvalitatīvu izglītību. Tāpat būtiski, lai Latvijas iedzīvotāji nedzīvotu “divās paralēlās pasaulēs”, atšķirīgās mediju telpās. “Šeit ir Latvija,” sacīja deputāts, akcentējot, ka latviešu valoda “bija, ir un būs vienīgā valsts valoda”.

Savukārt deputāts Igors Pimenovs (S) aicināja neatbalstīt šādas izmaiņas, uzsverot, ka šis ir otrais mazākumtautību mācību latviskošanas vilnis. Pimenovs norādīja uz pieprasījumu pēc izglītības krievu valodā, kā arī uzsvēra, ka vecākiem ir pamatotas tiesības prasīt, lai no viņu samaksātajiem nodokļiem tiktu nodrošinātas apmācības arī mazākumtautību valodās.

Grozījumus Vispārējās izglītības likumā šodien atbalstīja 66 deputāti, pret balsoja 21 parlamentārietis, bet Juris Viļums (LRA) balsojumā nepiedalījās. Savukārt grozījumus Izglītības likumā atbalstīja 67 deputāti, pret bija 21 deputāts, bet Viļums balsojumā nepiedalījās.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Bet man riebjas tas nodzertais, spirtā uzblīdušais ğīmis! Vai tu alkoholiķi, būdams ministrs vismaz zini to, ka Latvijā viss lielākais bizness atrodas krievvalodīgo rokās???

 2. Beidzot izdarīts tas,kas sen bija jāizdara.Juris Viļums gan ir mīkstais

 3. vispār jau ir noželojami kad ministrs domā kā sariebt putinam, kuru pat īsti tas neskar, un uz pseidopatriotisma viļņa nozvejot pārdesmit balsis bet skoleni ministru vispār neintresē. skoleni tā teikt nav ministra problēma.

  • Nav jābūt aprobežotam, lai saprastu, kāpēc kādam Latvijā ir vajadzīga izglītība krievu valodā. Un tam nav pilnīgi nekāda sakara ar skolēniem.

   • Нет! Наоборот, надо быть тупым уродом вроде тебя, чтобы не понимать этого! Atbildēt

    Eto nasi deti, f ne vashi! Vot so svoijimi delajte chto hotite, a nashih ne trogaite! Huze budet!

    • Visi bērni ir Latvijas bērni,tāpēc visiem jāmācas kopā ,jo kopā būs jādzīvo! Var tikai pabrīnīties kāpēc jūs nenovēliet saviem bērniem laimīgu nākotni integrētā sabiedrībā,bet gribiet lai arī jūsu bērni dzīvotu aklā naidā pret Latvijas pamatnāciju- latviešiem un citu tautību pārstāvjiem. Es personīgi esmu par to,lai visi Latvijas iedzīvotāji pārvaldītu latviešu,krievu un vēl kādu rietumvalsts valodu,bet jūs lielkrievu šovinisti, ar savu naidu un prasībām pēc īpašām privilēģijām, noskaņojiet latviešus gan pret Krieviju,gan pret krievu valodu. Atcerieties,ka padomju savienības sabrukums un NATO Latvijā ir jūsu roku un naida auglis ,jūsu augstprātība piespieda mūs meklēt aizsardzību! Ļaujiet saviem bērniem iekļauties latviskajā vidē un dzīvojiet laimīgi!

     • Это не счастье, это принудительная ассимиляция наших детей!

      Povtorjaju, eto nashi deti, a nikakije ne latvijskije! Deti rastut v semje, a ne v strane! Obuchenije na rodnom jazike i znanije gosudarstvennogo jazika – eto raznije veschi!

Draugiem Facebook Twitter Google+