Mobilā versija
-0.9°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
11. jūnijs, 2015
Drukāt

Šadurskis: PVN likmi apkurei nesamazinās, ierosinājuma autors Saeimā pat neieradās (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija sēdē ceturtdien noraidīja priekšlikumu piemērot samazinātu pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi apkurei, aģentūrai BNS pastāstīja komisijas priekšsēdētājs Kārlis Šadurskis.

Viņš norādīja, ka uz sēdi nebija ieradies iniciatīvas autors, kurš portālā “manabalss.lv” sāka parakstu vākšanu par attiecīgo ieceri, tāpēc iesniedzēju pusi uzklausīt nebija iespējams. Komisija uzklausīja Finanšu ministrijas pārstāvi, kurš norādījis, ka samazināta PVN likme apkurei nebūtu labākais mehānisms atbalsta sniegšanai mazturīgajiem – efektīvāk to būtu darīt ar citiem, mērķētākiem sociālajiem līdzekļiem.

Tāpat valsts budžetā neesot līdzekļu, lai varētu īstenot attiecīgo ieceri – tā prasītu 15 miljonus eiro. Šadurskis atzina, ka komisija sniedza negatīvu atzinumu par PVN likmes samazināšanu apkurei un sagatavos attiecīgu vēstuli Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka portālā “manabalss.lv” par PVN likmes samazināšanu apkurei no 12% līdz 5% parakstījušies vairāk nekā 10 tūkstoši iedzīvotāju. Iniciatīvas autors Jānis Kuzins janvāra sākumā to iesniedza Saeimā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. 12% par daudz? Un ko lai saka tie ( arī es), kas centībā uz zaļāku energiju māju apkurina ar nepavisam ne lēto siltumsūkni un maksā attiecīgi PVN 21%

  2. Algu griestu atcelšanai steidzamības kārtā,daudzajiem valdības štata un ārštata padomniekiem,2010.gada 14.oktobrī,tātad pašā krīzes laikā,nevajadzēja vākt pat parakstus!
    Nauda atradās arī algu un prēmiju divkāršošanai valsts uzņēmumu valdēm! Šadurskis taču neiebilda?

  3. Mērķētāks sociālais līdzeklis ir samazināta PVN likme pārtikai,kā visā pasaulē,jo attiecas uz visiem,arī tiem,kas centralizēto apkuri neizmanto,bet maizi ar 21% mākslīgo PVN sadārdzinājumu gan spiesti pirkt! Šadurskim,uzturoties Briselē,šis PVN maizei ir tikai 6%,jeb 3,5 reizes mazāks!

  4. Autors,acīmredzot,bija jau iepriekš uzzinājis,ka Šadurskis būs pret!

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+