×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
11. jūnijs, 2015
Drukāt

Šadurskis: PVN likmi apkurei nesamazinās, ierosinājuma autors Saeimā pat neieradās (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija sēdē ceturtdien noraidīja priekšlikumu piemērot samazinātu pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi apkurei, aģentūrai BNS pastāstīja komisijas priekšsēdētājs Kārlis Šadurskis.

Viņš norādīja, ka uz sēdi nebija ieradies iniciatīvas autors, kurš portālā “manabalss.lv” sāka parakstu vākšanu par attiecīgo ieceri, tāpēc iesniedzēju pusi uzklausīt nebija iespējams. Komisija uzklausīja Finanšu ministrijas pārstāvi, kurš norādījis, ka samazināta PVN likme apkurei nebūtu labākais mehānisms atbalsta sniegšanai mazturīgajiem – efektīvāk to būtu darīt ar citiem, mērķētākiem sociālajiem līdzekļiem.

Tāpat valsts budžetā neesot līdzekļu, lai varētu īstenot attiecīgo ieceri – tā prasītu 15 miljonus eiro. Šadurskis atzina, ka komisija sniedza negatīvu atzinumu par PVN likmes samazināšanu apkurei un sagatavos attiecīgu vēstuli Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka portālā “manabalss.lv” par PVN likmes samazināšanu apkurei no 12% līdz 5% parakstījušies vairāk nekā 10 tūkstoši iedzīvotāju. Iniciatīvas autors Jānis Kuzins janvāra sākumā to iesniedza Saeimā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. 12% par daudz? Un ko lai saka tie ( arī es), kas centībā uz zaļāku energiju māju apkurina ar nepavisam ne lēto siltumsūkni un maksā attiecīgi PVN 21%

  2. Algu griestu atcelšanai steidzamības kārtā,daudzajiem valdības štata un ārštata padomniekiem,2010.gada 14.oktobrī,tātad pašā krīzes laikā,nevajadzēja vākt pat parakstus!
    Nauda atradās arī algu un prēmiju divkāršošanai valsts uzņēmumu valdēm! Šadurskis taču neiebilda?

  3. Mērķētāks sociālais līdzeklis ir samazināta PVN likme pārtikai,kā visā pasaulē,jo attiecas uz visiem,arī tiem,kas centralizēto apkuri neizmanto,bet maizi ar 21% mākslīgo PVN sadārdzinājumu gan spiesti pirkt! Šadurskim,uzturoties Briselē,šis PVN maizei ir tikai 6%,jeb 3,5 reizes mazāks!

  4. Autors,acīmredzot,bija jau iepriekš uzzinājis,ka Šadurskis būs pret!

Draugiem Facebook Twitter Google+