×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
15. jūnijs, 2013
Drukāt

Sadursmēs Bengāzī nogalināti pieci Lībijas armijas karavīri

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Sadursmēs starp Lībijas armijas elites vienībām un kaujiniekiem Bengāzī sestdien, 15.jūnijā, nogalināti pieci karavīri, ziņo bruņotie spēki.

Lībijas armijas komandiera vietas izpildītājs brīdinājis, ka nedēļu ilgstošie nemieri Bengāzī, kas jau prasījuši vairāk nekā 30 cilvēku dzīvības, var pāraugt īstā “asinspirtī”.

Ap plkst.4 (plkst.5 pēc Latvijas laika) pilsētas centrā īpašo uzdevumu vienības štāba mītnes apkārtnē bija dzirdama spēcīga apšaude un eksploziju troksnis, no notikumu vietas ziņo aģentūras AFP žurnālists un aculiecinieki.

Savukārt īpašo uzdevumu vienība savā lapā sociālās komunikācijas vietnē “Facebook” vēsta, ka apšaudē ar kādu “nelikumīgu” grupējumu izmantoti vieglie rokas ieroči un raķetes. Apšaudē trīs karavīri krituši, bet divi guvuši ievainojumus. Brīdi vēlāk vienība paziņoja, ka sadursmē ar islāmistu ekstrēmistiem nogalināti vēl divi karavīri.

Bengāzī, kas 2011.gadā kļuva par galveno atbalsta punktu nemierniekiem, kuru sacelšanās rezultātā tika gāzts diktatora Muamara Kadafi režīms, pēdējā laikā pārvērtusies par arēnu arvien niknākām sadursmēm starp bijušo nemiernieku neregulārajiem grupējumiem un jaunveidojamajiem valsts drošības spēkiem.

Šobrīd vairāki Bengāzī rajoni atrodas konkurējošo cilšu un dažādu ideoloģisko novirzienu grupējumu kaujinieku kontrolē, un arvien biežāk notiek uzbrukumi policijas un armijas novietnēm.

Lai gan parasti uzbrukumos tiek vainoti islāmisti, analītiķi norāda, ka pret centrālajai valdībai pakļautajiem drošības spēkiem vēršas visu novirzienu neregulārie bruņotie grupējumi.

Piektdienas vakarā vairāki desmiti protestētāju padzina no bāzes Bengāzī Pirmās kājnieku brigādes karavīrus. Protestētāji aizdedzināja divus brigādei piederošus spēkratus, bet pēc tam uzbruka brigādes kazarmām.

Kā pavēstīja kāds Lībijas armijas virsnieks, daļa protestētāju bijusi bruņota ar automātiskajiem ieročiem un granātmetējiem.

Pirmā kājnieku brigāde veidota no bijušajiem nemierniekiem, taču pakļaujas Aizsardzības ministrijai.

Pēc tam protestētāji uzbruka kādam policijas iecirknim, robežsargu novietnei un citiem Pirmās kājnieku brigādes kontrolētajiem objektiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+