×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
17. augusts, 2012
Drukāt

Sadursmēs DĀR platīna raktuvēs nogalināti 36 cilvēki

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Sadursmēs, kas Dienvidāfrikas Republikā (DĀR) ceturtdien izraisījušās policistu un streikojošo platīna raktuvju strādnieku starpā, dzīvību zaudējuši 36 cilvēki, apliecināja Nacionālās Kalnraču arodbiedrības (NUM) ģenerālsekretārs Franss Baleni.

Tostarp policija ziņo, ka incidentā, kas sākās, kad policisti atklāja uguni uz bruņotiem nesankcionētā streika dalībniekiem, dzīvību zaudējuši vairāk nekā 30 cilvēki, atzīstot, ka šis skaitlis vēl var pieaugt.

Policisti, kuru lielākā daļa bija melnādainie, atklāja uguni uz strādniekiem – arī melnādainajiem -, kas, bruņojušies ar šautenēm un mačetēm, nākuši virsū likumsargiem, apliecināja policijā.

Savukārt NUM ģenerālsekretārs Baleni nemieru izraisīšanā vainoja radikālo Kalnraču un celtnieku arodbiedrību apvienību (AMCU).

“Viņi izteica solījumus, kurus nav iespējams izpildīt, un šajā procesā organizēja nelegālu akciju, kas bija vardarbīga un kuras rezultātā tika zaudētas dzīvības,” sacīja Baleni.

Vēl desmit citi cilvēki, arī divi policisti, dzīvību zaudēja iepriekšējās dienās, kad uzņēmuma “Lonmin” raktuvju teritorijā Marikanā izraisījās sadursmes konkurējošo arodbiedrību atbalstītāju starpā.

Simtiem raktuvju strādnieku bija iesaistījušies streikā, pieprasot palilkināt mēnešalgu trīs reizes. Patlaban kalnrači mēnesī saņem aptuveni 4000 randu (280 latus).

Jau vēstīts, ka “Lonmin” raktuvēs uz ziemeļrietumiem no Johannesburgas saspringta situācija valda kopš pagājušo 10.augustā sāktā streika.

Nemierus izraisīja nesaskaņas starp abām konkurējošām arodbiedrībām – NUM un krietni mazāko AMCU.

AMCU nesen atdalījās no NUM un tagad mēģina pārvilināt strādniekus savā pusē, solot panākt neticami lielu algas palielināšanu.

“Lonmin” ceturtdien paziņoja, ka streiks ir pretlikumīgs un visi streikotāji, kas neatgriezīsies darbā līdz piektdienai, tiks atlaisti.

Kompānija norādīja, ka nemieru dēļ zaudējusi sešu dienu darba augļus, aplēšot, ka gada griezumā tiks zaudēti aptuveni 2% no pārdodamā platīna daudzuma.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+