Uncategorized

Sadursmēs Ēģiptes pilsētā Portsaidā 26 bojāgājušie 0

Foto-LETA/AFP

Ēģiptes Vidusjūras piekrastes pilsētā Portsaidā sestdien gājuši bojā 26 cilvēki sadursmēs, kas izcēlās pēc tam, kad tiesa piesprieda nāvessodu 21 cilvēkam, kas atzīti par vainīgiem līdzdalībā pērn februārī Portsaidā futbola līdzjutēju izraisītajās nekārtībās stadionā, kurās gāja bojā 74 cilvēki.

“Bojāgājušo skaits ir sasniedzis 26, un 277 cilvēki ir ievainoti,” informēja vietējo slimnīcu pārvaldē.

Bojāgājušo vidū ir divi policisti, atsevišķā paziņojuma apstiprināja Ēģiptes Iekšlietu ministrija, piebilstot, ka ievainoto vidū ir daudz policistu, kuru veselības stāvoklis vērtējams kā kritisks.

Lai gādātu par drošību pilsētā, ielās dislocēti karavīri.

Jau vēstīts, ka pilsētas tiesa sestdien 21 cilvēkam piesprieda nāvessodu, bet pārējiem 52 lietā apsūdzētajiem spriedumu plānots nolasīt 9.martā.

Portsaidā pērn 2.februārī futbola līdzjutēju izraisītās nekārtībās stadionā gāja bojā 74 cilvēki, viņu vidū viens policists, un tika ievainoti apmēram 1000. Nekārtības sākās tūlīt pēc tiesneša finālsvilpes spēlē starp ”Al-Ahly” un ”Al-Masri” komandām.

Kad Portsaidas ”Al-Masri” izcīnīja uzvaru ar 3:1, tās atbalstītāji izskrēja laukumā un sāka apmētāt ar akmeņiem, pudelēm un petardēm Kairas ”Al-Ahly” spēlētājus un līdzjutējus, kuri bēga uz visām pusēm.

Asiņainākās futbola  līdzjutēju sadursmes Ēģiptes  vēsturē izraisīja vardarbīgus protestus pie Iekšlietu ministrijas galvenās ēkas galvaspilsētā Kairā, kurā gāja bojā 16 cilvēku.

Daudzi novērotāji apgalvo, ka futbola  līdzjutēju nekārtību iniciators bija policija vai 2011.gada februārī gāztā prezidenta Hosnī Mubaraka atbalstītāji, paužot savu neapmierinātību ar militāro padomi, kas varu valstī pārņēma pēc Mubaraka gāšanas.

LA.lv