×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
21. oktobris, 2012
Drukāt

Sadursmēs Lībijas pilsētā Banivalidā 26 upuri

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Sadursmēs starp gāztā diktatora Muammara Kadafi atbalstītājiem un valdībai lojālajiem spēkiem Lībijas pilsētā Banivalidā sestdien, 20.oktobrī, nogalināti 26 cilvēki, savukārt bijušais Kadafi preses sekretārs Musa Ibrahims noliedzis ziņas, ka viņš esot aizturēts.

Pēc aģentūras AFP apkopotās informācijas, sadursmēs Banivalidā un tās apkārtnē sestdien, kad apritēja gads kopš Kadafi nogalināšanas, gājuši bojā 26 un ievainoti 200 cilvēki. Valdības spēki sestdien virzījās tuvāk Banivalidas centram, cenšoties pārņemt kontroli pār pilsētu, kurā ir daudz Kadafi lojālistu.

Lībijas Nacionālās asamblejas prezidents Mohammeds Megarjefs, kurš ir faktiskais valsts galva, runā, atzīmējot Kadafi nogalināšanas gadskārtu, atzina, ka ne visi Lībijas rajoni ir veiksmīgi “atbrīvoti” no Kadafi lojālistiem, un īpaši sarežģīta situācija esot Banivalidā.

Lai gan Lībijas valdība sestdien paziņoja, ka ir aizturēts bijušais Kadafi preses sekretārs Musa Ibrahims, pēc dažām stundām sociālās saziņas vietnē “Facebook” tika ievietots audioieraksts, kurā Ibrahims paziņoja, ka nav aizturēts. Vēlāk arī Lībijas valdības pārstāvis atzina, ka Ibrahims tomēr nav aizturēts.

Audioierakstā Ibrahims noliedz ziņas, ka viņš būtu aizturēts un ka kaujās Banivalidā būtu nogalināts viens no Muammara Kadafi dēliem Hamiss, kā arī apgalvo, ka gan viņš, gan Hamiss Kadafi atrodoties ārpus Lībijas.

Ibrahims arī uzsver, ka ziņas par viņa aizturēšanu un Hamisa Kadafi nogalināšanu esot izplatītas, lai “novērstu pasaules uzmanību no tā, kas patiesībā notiek, un ko NATO kaujinieki nodara mūsu ģimenēm Banivalidā.” .

Audioierakstā Ibrahims arī pauž lojalitāti Kadafi, sakot, ka “Kadafi bija labākais Lībijai” un “Muammars Kadafi joprojām ir mans vadonis, Lībija ir mana valsts un NATO ir mans ienaidnieks”.

Lībijas valdības paziņojumā sestdien bija teikts, ka Ibrahims tika aizturēts kontrolpostenī Tarhunas pilsētā 65 kilometrus uz dienvidaustrumiem no galvaspilsētas Tripoles un aizvests uz Tripoli, kur tiks nopratināts. Lībijas vicepremjers Mustafa Abu Šagurs mikroblogošanas vietnē “Twitter” ierakstīja: “Kriminālnoziedznieks Musa Ibrahims tika aizturēts un tagad viņš ir ceļā uz Tripoli.”

37 gadus vecais Ibrahims kļuva starptautiski pazīstams pagājušajā gadā, kad Lībijā notika sacelšanās, kurā tika gāzts Kadafi. Viņš ārvalstu žurnālistiem Tripolē regulāri skaidroja Kadafi valdības nostāju.

Lībijā pērn februārī sākās bruņota sacelšanās pret diktatora Muammara Kadafi režīmu, kas bija valdījis kopš 1969.gada, un tas tika gāzts augustā, bet Kadafi tika notverts un nogalināts 20.oktobrī savā dzimtajā pilsētā Sirtē. Nemierniekus militāri atbalstīja NATO, nosakot virs Lībijas lidojumu aizlieguma zonu un dodot triecienus no gaisa Kadafi režīma militārajiem objektiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+