×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
2. janvāris, 2013
Drukāt

Sadursmēs Rietumkrastā ievainoti vairāki desmiti palestīniešu

Foto - AFPFoto - AFP

Sadursmēs, kas vakar Izraēlas karavīru un palestīniešu starpā izraisījušās Tamunas ciematā Izraēlas okupētajā Rietumkrastā, ievainoti vairāki desmiti palestīniešu, vēsta vietējo drošības struktūru pārstāvji.

Sadursmes izraisījušās pēc tam, kad palestīnieši atklājuši, ka cilvēki, kas izlikušies par arābu augļu tirgotājiem, patiesībā bijuši Izraēlas armijas specvienības karavīri, kas ieradušies arestēt kādu kustības “Islāma džihāds” biedru. Izraēlas karavīru virzienā lidojuši akmeņi, kamēr pret palestīniešiem raidīti asaru gāzes šāviņi, gumijas lodes un kaujas patronas. Vieglus savainojumus guvuši 30 palestīnieši, kam trāpījušas gumijas lodes, bet viens cilvēks, kuram rokā trāpījusi kaujas patrona, guvis vidēji smagus savainojumus, pastāstīja informācijas avots palestīniešu drošības struktūrās. Vairāki desmiti cilvēku saelpojušies asaru gāzi.

Izraēlas armijas karavīri arestējuši “Islāma džihāda” biedru un aizveduši viņu sev līdz, pēc tam kad notikumu vietā ieradušies papildspēki, vēsta ziņu aģentūra AFP. Trim karavīriem trāpījuši palestīniešu mestie akmeņi, vēsta Izraēlas armijas radio. Kā informē tīmekļa medijs “Newsru Israel”, vietējie iedzīvotāji pamanījuši Izraēlas armijas specvienības tā dēvētos pseidoarābus. Karavīri raidījuši lodes un asaru gāzes šāviņus, lai garantētu savu drošību.

Ciema teritorija pasludināta par slēgtu militāro zonu, ap to tiek koncentrēti ievērojami armijas spēki. Uz ceļiem ap ciematu izvietoti armijas kontrolposteņi. “Pseidoarābu” operācijas mērķis bijis “Islāma džihāda” aktīvists Murads Bani Uda, vēsta palestīniešu ziņu aģentūra MAAN. Nemieru apspiešanā karavīri pielietojuši kaujas patronas, norāda aģentūra. Par operācijas rezultātiem Izraēlas mediji sniedz pretrunīgas ziņas. Vieni ziņo, ka “Islāma džihāda” aktīvists ir arestēts, kamēr citi vēsta, ka tas nav izdevies.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+