×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
16. jūlijs, 2013
Drukāt

Sadursmēs starp policiju un Mursi atbalstītājiem Kairā septiņi bojāgājušie

LETA/AFPLETA/AFP

Ēģiptes galvaspilsētā Kairā pirmdienas vakarā un otrdienas naktī notikušajās sadursmēs starp gāztā prezidenta Mohameda Mursi atbalstītājiem un policiju nogalināti septiņi un ievainots 261 cilvēks, otrdien paziņoja amatpersonas.

Divi cilvēki gājuši bojā sadursmēs Ramzesa laukuma rajonā, bet pieci cilvēki – Gizā, kas administratīvi ir atsevišķa pilsēta, bet faktiski ir Kairas daļa.

Policija lietoja asaru gāzi pret simtiem protestētāju, kuri meta akmeņus un īslaicīgi bloķēja 6.oktobra tiltu pār Nīlas upi.

Sadursmes notika nedēļu pēc tam, kad vairāk nekā 50 Mursi piekritēju gāja bojā cīņā pret armiju pie Republikas gvardes kompleksa, kur Mursi tiekot turēts apcietinājumā. Mursi tika gāzts 3.jūlijā armijas sarīkotā apvērsumā un drīz pēc tam tika aizturēts.

Pirms šīm sadursmēm desmitiem tūkstoši Mursi islāmistu kustības “Musulmaņu brālība” atbalstītāju pirmdienas vakarā sapulcējās pie Rabaa al-Adavijas mošejas Kairas ziemeļaustrumos, kur viņi jau vairākas nedēļas rīko sēdstreiku, pieprasot Mursi atjaunošanu amatā. “Musulmaņu brālības” atbalstītāji pulcējās arī pie Kairas universitātes.

Mursi atbalstītāju protesti notika arī Aleksandrijas un Asjutas pilsētās. Sadursmes starp demonstrantiem un policiju notika Gizā, kas pazīstama ar faraonu piramīdām.

Armija brīdināja demonstrantus, ka tā ar spēku reaģēs uz jebkādiem viņu mēģinājumiem tuvoties militārajām bāzēm vai svarīgām valsts institūcijām.  

Bruņotā vardarbībā pirmajās dienās pēc Mursi gāšanas gāja bojā vismaz 92 cilvēki, no kuriem vairāk nekā pusi nošāva armija 8.jūlijā pie Republikas gvardes kompleksa. Pēc tam protesti lielākoties bija mierīgi līdz pirmdienas vakaram.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+