×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
18. februāris, 2014
Drukāt

Sadursmēs Ukrainā nogalināti vairāki demonstranti (3)

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

epa04086043 A protester sits on the ground in front of the riot police during continuing protests in downtown Kiev, Ukraine, 18 February 2014. A least three protesters were killed in clashes with police on 18 February, Ukrainian opposition activists say. Violence erupted in the Ukrainian capital after anti-government protesters broke through a police cordon in front of parliament. Protester marched toward the parliament to demand constitutional reforms that would curb the powers of President Viktor Yanukovych. Ukraine has been mired in political crisis since November after the government backed away from a trade agreement with the European Union and signed a 15-billion-dollar loan deal with Russia instead. EPA/OLEG PETRASYUK

Sadursmēs otrdien Kijevā nogalināti vismaz pieci demonstranti, ziņo opozīciju atbalstošie mediķi. Vēl 150 protestētāji esot ievainoti.

Tiek ziņots, ka gājušas bojā arī divas valdošās Reģionu partijas amatpersonas.

Savukārt Iekšlietu ministrija ziņo, ka sadursmēs ievainoti 47 miliči.

Kā ziņots, sadursmes otrdienas rītā sākās, milicijai mēģinot apturēt vairākus desmitus tūkstošus opozīcijas aktīvistu, kas devās gājienā uz parlamenta ēku, kur bija paredzētas debates par konstitūcijas grozījumiem.

Kārtības sargi demonstrantu izklīdināšanai lika lietā gumijas lodes un trokšņa granātas.

Tomēr pienāk arī ziņas, ka abas puses sākušas lietot kaujas munīciju.

Ukraiņu portāls NBN ziņo, ka milicijas īpašo uzdevumu vienības “Berkut” kaujinieki, kuri izvietojušies uz kādas dzīvojamās ēkas jumta parlamenta apkārtnē, atklājuši uguni uz demonstrantiem. Miliči no jumta protestētājus apmētājuši arī trokšņu granātām un šīfera gabaliem.

Uz jumta, kur pozīcijas bija ieņēmuši miliči, esot nokļuvuši arī bruņoti aktīvisti un atklājuši pretuguni.

Kā apgalvo Iekšlietu ministrija, pieciem no ievainotajiem kārtības sargiem esot šāvienu radītas brūces.

Demonstranti sadursmju norises vietā pie parlamenta ēkas sāka celt barikādes, taču “Berkut” kaujinieki tos pēc sīvām sadursmēm padzinuši.

Sadursmes otrdien Kijevā notiek arī citviet. Opozīcijas aktīvisti cita starpā uzbrukuši valdošās Reģiona partijas štāba mītnei, kuru uz laiku ieņēmuši. Milicijas spēki ēku pēc laika ir atguvuši.

Parlamenta deputāte Ļesja Oboreca, kas pārstāv opozīcijā esošo partiju “Batkivščina” (“Tēvzeme”), savā tvitera kontā vēsta, ka medpunktā, kas iekārtots protestētāju ieņemtajā Kijevas Virsnieku namā, no valdības kvartālā gūtajiem ievainojumiem miruši trīs protestētāji. Vēl septiņi no ievainotajiem esot tuvu nāvei, ziņo NBN.

Visas pieejas Virsnieku namam bloķējuši milicijas īpašo uzdevumu vienības “Berkut” kaujinieki, kas liedz piekļuvi arī ātrās palīdzības automašīnām.

Ziņu vietne “Segodnja” vēsta, ka vēl divu cilvēku mirstīgās atliekas atrastas uz barikādēm pie vienas no metro stacijām, kur notika vissīvākās otrdienas sadursmes.

Tikmēr deputāts Oļegs Carevs, kurš pārstāv pie varas esošo Reģionu partiju, savā “Facebook” lapā apgalvo, ka opozīcijas aktīvistu uzbrukuma laikā partijas birojam nogalināti divi prezidenta Viktora Janukoviča atbalstītāji, vēsta ukraiņu aģentūra “UNIAN”.

Opozīcijas partijas UDAR līderis Vitālijs Kļičko vērsies pie Janukoviča ar prasību aizvākt no galvaspilsētas ielām milicijas īpašo uzdevumu vienības, lai novērstu “konfliktu sabiedrībā”.

Savukārt Ukrainas iekšlietu ministrs Vitālijs Zaharčenko un Drošības dienesta vadītājs Aleksandrs Jakimenko devuši opozīcijai laiku līdz plkst.18.00, lai pārtrauktu nekārtības, pretējā gadījumā piedraudot pielietot visus likumā paredzētos līdzekļus.

“Varai ir spēki, lai ievestu kārtību,” teikts abu amatpersonu kopīgajā paziņojumā.

Tikmēr milicijas vienības protestētājus atspieduši līdz pilsētas centrā esošajam Eiropas laukumam, kas atrodas netālu no Neatkarības laukuma, kur atrodas opozīcijas aktīvistu galvenā nometne.

Kā no notikumu vietas ziņo tīmekļa ziņu vietnes NBN korespondents, milicijas īpašo uzdevumu vienības “Berkut” kaujinieki jau sākuši uzbrukumu Neatkarības laukumā esošajai opozīcijas aktīvistu galvenajai nometnei.

Kārtības sargi šobrīd mēģinot triecienā ieņemt vienu no barikādēm, kas sedz pieejas Neatkarības laukumam.

Tikmēr Ļvovas un Ternopiļas nacionālās pretestības štābi ir izsludinājuši vispārējo mobilizāciju, gatavojoties nosūtīt opozīcijas aktīvistiem Kijevā papildspēkus.

Paredzēts, ka autokolonnas ar mobilizētajiem aktīvistiem uz galvaspilsētu izbrauks jau otrdienas vakarā, ziņo Radio Brīvība.

Tajā pašā laikā Krievija jau paziņojusi, ka situācijas saasināšanās vaininieki esot Rietumi.

“Tas, kas notiek, ir tiešas sekas to Rietumu politiķu un Eiropas aģentūru iecietības politikai, kuras kopš krīzes sākuma piever acis uz ukraiņu radikālo spēku rīcību,” teikts Krievijas Ārlietu ministrijas izplatītajā paziņojumā.

Vienlaikus Krievijas finanšu ministrs Antons Siluanovs otrdien paziņojis, ka Kijeva šonedēļ saņemšot nākamos divu miljardu ASV dolāru lielo aizdevuma maksājumu.

Kā ziņots, decembrī Maskava Ukrainai apsolīja 15 miljardus dolāru lielu aizdevumu, taču Kijeva līdz šim no šīs summas saņēmusi tikai trīs miljardus. Iepriekš Kremlis bija paziņojis, ka atlikušais aizdevums tikšot piešķirts pēc Ukrainas jaunās valdības izveides.

Savukārt virkne Eiropas Savienības (ES) amatpersonu un ES dalībvalstu līderu jau nākuši klajā ar aicinājumiem nekavējoties apturēt vardarbību Kijevas ielās.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Redakcija,vai Jums nav drusku ne’eti public’et “‘vecus JAUNUMUS””?K’ap’ec neatrefer’ejiet Krievijas pres’e public’eto par 1-000 Kriwevijas specnaza darb’ibu Kijev’a,to “‘ielido’sanu”” um 52 Lidma’sinu reisu no Kijevas”‘izlido’sanu nezin’am’a virzien’a””?

  2. ko gaida eiropa un amerika?noteikti baidas no krievijas intresanti kas bus talak.

  3. Veisksmi protestētājiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+