Pasaulē

Sadurtās Krievijas žurnālistes veselības stāvoklis uzlabojas 16

Foto EPA/LETA

Krievijas radio “Eho Moskvi” žurnāliste Tatjana Felgengauere, kuru pirmdien sadūra kāds psihiski nestabils cilvēks, otrdien pārvietota uz pēcoperācijas novērošanas palātu, pavēstīja radio un slimnīcas pārstāvji. Cietušās veselības stāvoklis uzlabojas.

Vēstulē, kas tapusi Sklifosovska institūta palātā un publicēta “Eho Moskvi” tīmekļa vietnē, žurnāliste jau izsaka pateicību par atbalstu.

“Paldies par atbalstu un mīlestību, draugi. Ar mani viss būs labi. Elpot pa caurulīti ir pat stilīgi,” atzinusi žurnāliste. 16 radio darba gadu laikā viņa pirmo reizi varējusi izgulēties.

32 gadus veco žurnālisti pirmdien radio birojā sadūra kāds vīrietis, kuram pēc paša teiktā ar žurnālisti bijis telepātisks kontakts.

Felgengauerei veikta operācija.

“Viņa atrodas pēcoperācijas novērošanas palātā. Viņas stāvoklis ir vidēji nopietns,” sacīja Maskavas Sklifosovska institūta pārstāve.

Felgengaueres balssaites nav cietušas, turklāt atveseļošanās prognozes ir labvēlīgas, atsaucoties uz ārstu teikto, ziņo “Eho Moskvi”.

Felgengauerei uzbrucis 48 gadus vecais Krievijas un Izraēlas pilsonis Boriss Grics. Pratināšanas gaitā viņš nav spējis saprātīgi paskaidrot savas rīcības iemeslus.

Žurnāliste “mocījusi” viņu, “izmantojot telepātiskus sakarus”, sacījis Grics.

Pret Gricu ierosināta krimināllieta pēc panta “Slepkavības mēģinājums”. Tuvākajā laikā Gricam tiks veikta psihiatriskā ekspertīze, lai pārliecinātos par viņa pieskaitāmību.

Viens no iemesliem, kāpēc noticis uzbrukums Felgengauerei, ir “naida, kūdīšanas un rīdīšanas atmosfēra, kas tiek uzturēta pret žurnālistiem”, otrdien skaidroja “Eho Moskvi” galvenais redaktors Aleksejs Venediktovs.

“Vājprātīgie nerodas tukšā vietā. Cilvēki nedzīvo bezgaisa elpā. Es uzskatu, ka, piemēram, Borisu Ņemcovu nogalināja ne tikai tas nelietis, kas šāva, bet arī naida un kūdīšanas atmosfēra,” norādīja Venediktovs.

LA.lv