×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
16. jūnijs, 2015
Drukāt

Sadziedāšanās Rīgā un novados

Publicitātes (Ilmāra Znotiņa) fotoPublicitātes (Ilmāra Znotiņa) foto

Ziemeļu un ­Baltijas valstu Dziesmu ­svētku laikā plaša pasākumu programma paredzēta arī sestdien, 27. jūnijā, – ­Novadu dienā.

Jūrmala

Plkst. 11 – 14 koru koncerti Jomas ielā, Majoros; plkst. 18.30 Šauļu Valsts kamerkora “Polifonija” (Lietuva) koncerts Dubultu Ev. lut. baznīcā Baznīcas ielā; plkst. 20.30 koncerts Majoru stāvlaukumā (pretī dzelzceļa stacijai).

Jānis Ozols, Jūrmalas koru virsdiriģents: “Tikai šogad oficiāli kļuvu par Pierīgas un Jūrmalas koru virsdiriģentu un VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku Novadu diena būs mans pirmais lielākais pasākums. Jūrmalā šajā dienā piedalīsies ap 500 dziedātāju, desmit Latvijas un septiņi ārzemju kori. Mūsu reprezentācijas koris ir augsta līmeņa profesionāļi – Šauļu “Polifonija”. Viņiem būs savs koncerts Dubultu baznīcā, kur cilvēki laipni aicināti nākt un bez maksas noklausīties izcilu priekšnesumu. Lielajā koncertā Majoru stāvlaukumā piedalīsies ārzemju kori, būs arī latviešu koru dziesmu bloks. Koncerts vainagosies ar grandiozu nebijušu skaņdarba – Karla Orfa “Carmina Burana” – atskaņojumu. Koncertu kuplinās “Xylem Trio” – Rihards Zaļupe, Raimonds un Oskars Petrauski, un viņi mēģinās uzburt veselu orķestri.”

Bauska

Plkst. 17.30 Viesu koru koncerts Bauskas Svētā Gara ev. lut. baznīcā Plūdoņa ielā 13a; plkst. 20 koncerts Bauskas Pilskalna estrādē.

Ilva Vansoviča, Bauskas kultūras centra direktore: “Kopā ar pieciem Bauskas un pieciem Jelgavas koru apriņķa koriem Novadu dienā piedalīsies divi norvēģu, viens zviedru, divi lietuviešu kori un pa korim no Igaunijas un Somijas. Mūsu lepnums ir reprezentācijas koris no Helsingborgas Zviedrijā. Pro­grammu kuplinās arī dejotāji – vidējās paaudzes deju kolektīvs “Mēmele” un bērnu deju kopa “Mēmelīte”, kā arī pūtēju orķestris “Bauska”, kuri ar muzikālu sveicienu sagaidīs dalībniekus vakara koncerta ieskaņā.”

Ogre

Plkst. 16 Hāmaras kamerkora “Colleggium Vocale” (Norvēģija) koncerts Ogres Sv. Meinarda Romas katoļu baznīcā Meža prospektā 1; plkst. 19 Lielkoncerts “Visapkārt dziesma” Ogres pilsētas skvērā.

Aira Birziņa, Ogres koru apriņķa virsdiriģente, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētā profesore: “VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku Novadu diena Ogrē nenotiks tikai šajā pilsētā vien. Rīta pusē mūsu kori viesu korus uzņems arī Salaspilī, Ikšķilē, Stopiņos, Ķegumā. Būs ne vien ekskursijas, bet arī radošas darbnīcas un nodarbības – piemēram, siera siešana, Salaspils Nacionālā botāniskā dārza apmeklējums, neliels koncerts utt. Norvēģu koris “Colleggium Vocale” sniegs ļoti interesantu koncertu ar skandināvu un citu komponistu dziesmām. Pēcpusdiena turpināsies tautiskās noskaņās, jo Ogres skvērā no pulksten 17 notiks festivāla “Baltica” ieskaņas koncerts, kas pulksten 19 savienosies ar VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku novadu dienas koncerta sākumu.”

Sigulda

Plkst. 13 reprezentācijas kora “Ahjo” (Somija) koncerts Siguldas ev. lut. baznīcā; plkst. 17.30 ārzemju koru sadziedāšanās Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā; plkst. 18.30 gājiens no Siguldas dzelzceļa stacijas līdz Siguldas Pilsdrupu estrādei; plkst. 19 koncerts Siguldas Pilsdrupu estrādē.

Jānis Baltiņš, Siguldas novada kultūras centra jauniešu kora “Atvars” un Alūksnes skolotāju kora “Atzele” mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents, JVLMA kordiriģēšanas katedras lektors, Novadu dienas Siguldā koncerta mākslinieciskais vadītājs: “Svētkos piedalīsies 16 Siguldas koru apriņķa kori un deviņi ārzemju kolektīvi. Siguldā dzīvoju un strādāju kopš 1985. gada un varu apliecināt, ka tik daudz koru Siguldā nav skanējuši! Koristi gājienā dosies no Siguldas dzelzceļa stacijas uz Pilsdrupu estrādi. Ceru, ka Dziesmu svētku Novadu diena dalībnieku atmiņā paliks ar mēģinājumiem, koncertiem un atpūtas ballīti.”

Cēsis

Plkst. 15 koncerts Cēsu Sv. Jāņa baznīcā; plkst. 19 koru sadziedāšanās Maija parkā; plkst. 21 koncerts Cēsu pils parka estrādē.

Ieva Niedre, Cēsu kultūras pasākumu organizatore: “Lielais vakara koncerts Cēsu pils parka estrādē izcelsies jo īpaši – tā pavadījumu spēlēs Pūces etnogrāfiskais orķestris ar pašu Valtu Pūci priekšgalā. Cēsu Sv. Jāņa baznīcā uzstāsies vairāki Latvijas un ārvalstu kori. Augstās mākslinieciskās kvalitātes dēļ vēlamies izcelt viesus no Igaunijas – Tartu universitātes kamerkori, kas sagatavojuši īpašu programmu. Koncertā Maija parkā pašu izvēlētajās programmās sadziedāsies Latvijas un ārvalstu kori. Šos koncertus var apmeklēt bez maksas. Vienīgi vakara koncerts pulksten 21 notiks par nelielu, bet ļoti draudzīgu ieejas maksu – skolēniem, studentiem, pensionāriem un Cēsu draugu kartes īpašniekiem 1 eiro, pārējiem – 3 eiro.”

Tukums

Plkst. 12.30 viesu koru koncerts Sātu baznīcā; plkst. 14.30 Koncerts Pūres kultūras namā; plkst. 15 kora “Aarhus Chamber Choir” (Dānija) koncerts Tukuma Ev. lut. baznīcā; plkst. 21 Svētku ieskaņu koncerts Durbes estrādē.

Inese Smirnova, Tukuma novada domes kultūras, sporta un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja: “Tukums ir vieta, kur 1995. gada 13. jūlijā notika I Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku pirmais ieskaņas koncerts. Un nu, pēc divdesmit gadiem, atkal uzņemam šo svētku dalībniekus. Un ne tikai Tukumā, ārzemju korus gaida arī Kandavā, Jaunpilī, Pūrē, Tumē un Irlavā. Sevišķi gaidām latviešu diasporas korus no Igaunijas un Dānijas, jo ar tiem varēsim jauki sadziedāties. Ja būs labs laiks, mūsu kori nodomājuši muzicēt arī Tukuma ielās. Piedzīvojuma vērts būs koncerts Sātu baznīcā, skaistā celtnē ar brīnišķīgu akustiku, kur dziedās gan ārzemju viesi – somu un zviedru kori –, gan Irlavas sieviešu koris. Jaunpilī viesu kori dziedās pils pagalmā, tas varētu būt ļoti jauki. Pūres kultūras namā uzstāsies koris “Atzalynas” (Lietuva), Igaunijas latviešu koris “Ziemeļu balsis” un Kopenhāgenas latviešu koris. Mūsu novada reprezentācijas koris, ko īpaši gaidām un uzņemam, ir koris “Aarhus Chamber Choir” no Dānijas. Dienu vainagos VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku ieskaņas koncerts, kurā piedalīsies 16 Latvijas, 16 ārzemju kori, divi diasporas kori un 28 deju kolektīvi, kopā gandrīz pusotrs tūkstotis dalībnieku.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+