×
Mobilā versija
+10.2°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
4. februāris, 2015
Drukāt

Sadziedāsies Rīgas un Prinstonas vidusskolu kori

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Otrdien, 10. februārī plkst. 19 Mūzikas akadēmijas (LMA) Lielajā zālē notiks kora mūzikas koncerts, kurā muzicēs viesi no Amerikas – Prinstonas vidusskolas jauktais koris, diriģents Vinsents Metalo un Rīgas publikai ļoti labi zināmais Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas jauktais koris diriģenta Edgara Vītola vadībā, pastāstīja LMA sabiedrisko attiecību speciāliste jana Lāce.

Arī koncertprogramma intriģējoša – liela daļa ir latviešu komponistu kora dziesmas un latviešu tautasdziesmu apdares, kuras savā repertuārā ir iekļāvis arī amerikāņu jauniešu koris. Koncertā izskanēs Raimonda Paula, Mārtiņa Brauna, Riharda Dubras, Ērika Ešenvalda, Kārļa Lāča, Vītauta Miškina, Leonarda Bernstaina, Mozus Hogana, Undīnes Mūrad, Ričarda Smolvuda uun citu komponistu skaņdarbi.

Ieeja koncertā brīva

Koncerta viesi – Prinstonas vidusskolas jauktais koris – ir ļoti augstas kvalitātes kolektīvs ar vairāk nekā 70 gadus senām tradīcijām un ievērojamu pieredzi. Tas dibināts 1944. gadā kā mācību programmas sastāvdaļa, un, kā jau skolas korim, tā sastāvs ik gadus atjaunojas, taču jauns dziedātājs pievienojas tikai izturējies ļoti nopietnu atlasi ar noklausīšanos. Koris ir ļoti pazīstams nacionālajā līmenī, muzicējis neskaitāmos nacionālās nozīmes projektos un koncertvietās, ieskaitot Balto namu un Vašingtonas Nacionālo katedrāli, tas sadarbojies ar daudziem ievērojamiem komponistiem, diriģentiem. Jau gandrīz 40 gadus koris regulāri dodas koncertturnejās, saņēmis vairākas balvas un apbalvojumus.

Savukārt Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas jauktais koris apvieno gandrīz simt muzikālu un atraktīvu jauniešu, kuri līdzās intensīvajam mācību procesam skolā atraduši laiku piedalīties arī mākslinieciskajā pašdarbībā. Jau septiņus gadus kora mākslinieciskais vadītājs ir Edgars Vītols un koncertmeistare Inese Vaļiniece. Šajā laikā koris ir sasniedzis augstākos rezultātus gan Latvijas, gan starptautiska mēroga pasākumos un konkursos. Edgara Vītola vadībā koris vairakkārt koncertējis gan Igaunijā, gan Vācijā, kā arī ar īpašiem panākumiem 2012. gadā augustā uzstājās Horvātijā “Vasaras mūzikas festivālā”, stāsta Lāce.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+