×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
11. augusts, 2016
Drukāt

Sadzirdēt un izgaršot “Skaņu un garšu festivālā” Siguldā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Elza Rozentāle kopā ar etnodžeza grupu "Bur mani"

13. augustā Siguldā, Jaunās pils dārzā, norisināsies Latvijā pirmais “Skaņu un garšu festivāls”, aicinot piedzīvot vēl nebijušu notikumu. Festivālā notiks gan pašmāju un ārzemju mūziķu koncerti, gan arī varēs lutināt garšas kārpiņas gastronomiskās aktivitātēs ar saukli “Daba šķīvī” – viss baudāms īpaši noformētā atmosfērā. Sadzirdēt, izgaršot un saredzēt ir trīs labas lietas, uz ko aicina jaunā festivāla rīkotāji.

Jaunais festivāls, kura rīkotājs ir pazīstamais mūzikas menedžeris (“Prāta vētra”) Aldis Hofmanis, rīkots kā notikums, kurā cilvēki svinēs dzīvi labā noskaņojumā, kompānijā un skaistā vidē. Festivāla koncepts ir apvienot trīs, iespējams, svarīgākās cilvēka maņas: sadzirdēt, izgaršot un saredzēt. Gaisā virmojot dārza svētku gaisotnei, festivāla apmeklētāji tiks lutināti un izglītoti gan ēdiena, gan mūzikas baudīšanā.

Festivāla muzikālie viesi no ārvalstīm “Rupa & The April Fishes” ir dzīvi apliecinošu mūziķu grupa, kas astoņus gadus uzstājušies gan kā ielas muzikanti, gan kā “hedlaineri” festivālos un mākslas performancēs. Dziesmas ir angļu, franču, kā arī seno maiju valodā. Enerģijas pilnajos koncertos “Rupa” ļauj skatītājiem sajust prieku, skumjas, zaudējumu, transformācijas, kā arī spēcīgu, revolucionāru un nepiekāpīgu brīvības garu.

Uz festivāla skatuves redzēsim arī vienu no spilgtākajām Latvijas jaunajām dziedātājām Elzu Rozentāli kopā ar etnodžeza grupu “Bur mani”. Skaņu un garšu festivālā Siguldā klausāma būs oriģinālmūzika ar latviešu tautasdziesmu vārdiem, kā arī “Bur mani” mīļākās melodijas, kas tautā jau sen pazīstamas, tomēr ietērptas jaunās skaņās un ritmos.

Uz pasaules pirmatskaņojumu aicina pazīstamie mūziķi Rihards Zaļupe un Raimonds Petrauskis. Skaņdarbs “Vasaras atmosfēras” ir turpinājums komponista četru gadalaiku ciklam, kur pirmā, ziemai veltītā, programma tika izveidota 2015. gadā, CD formā tā izdota šogad. Koncertprogrammas mērķis ir klausītājus aizvest mazliet meditatīvā ceļojumā, ko veido īpaši sagatavots cikls marimbai, perkusijām, klavierēm un elektronikai.

Festivālā uzstāsies “a cappella” vokālā grupa “Latvian Voices”. Dziedātājas radījušas individuālu vokālo stilu, kurā savijas dažādu tautu etniskās mūzikas intonācijas, jo sevišķi latviešu tautas mūzikas krāsas ar tradicionāliem kormūzikas un popmūzikas elementiem. Lielākā daļa grupas repertuāra ir grupas dalībnieču aranžēta un komponēta.

Tikpat liels akcents kā uz mūzikas baudīšanu tikšot likts uz gardēdību. Festivāla rīkotāji īpaši piedomāšot, lai apmeklētājam būtu iespēja ne tikai labi ieturēties, bet lai varētu izbaudīt pārsteidzošus garšu salikumus, ēdienu tekstūras un iegūt jaunu ēdienu gatavošanas pieredzi Latvijas pavāru un garšu ekspertu sniegumā – aicināti Latvijas labākie šefpavāri Ēriks Dreibants, Aija Gabrāne un Artūrs Taškāns. Šā gada tēma – “Daba šķīvī” ļaus izbaudīt vasaras beigu dabas bagātīgo piedāvājumu.

Pils dārza svētku atmosfēra un noformējums vizuāli papildinās garšas un skaņas baudījumu un ļaus apmeklētājiem ceļot sajūtu ceļojumā. Teritoriju rotās gaismas virtenes, dabiski materiāli, “ēdamas” dekorācijas un daudz kas cits. Triju sajūtu baudīšana notiks dažādās zonās.

 

Varbūt noder!!

Skaņu un garšu festivāls: 13. VIII 16.00 Siguldas Jaunās pils dārzā

Biļetes: “Biļešu serviss” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 28

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+