×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
10. marts, 2015
Drukāt

Tīrīšanas līdzekļi, kas piemēroti, ja ierīkotas bioloģiskās attīrīšanas ietaises

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Ja ierīkotas bioloģiskās attīrīšanas ietaises, kādus tīrīšanas līdzekļus (veļas pulverus, trauku mazgāšanas koncentrātus un citus) drīkst lietot?” SARMA ULBROKĀ

Firmas “Ekostandarts.Tehnoloģijas” darbinieki Andis un Aleksandrs, kuri ikdienā apmeklē šādas ietaises, veicot profilaktiskās apkopes vai likvidējot avārijas, vienā balsī apgalvo, ka privātmājā aktīvajām dūņām, kas burbuļo tvertnes dziļumos, īsti kaitēt nespēj nekas, ja nu vienīgi kādi naftas produkti, dažādas mašīneļļas, piemēram, no dzinēju karteriem iztecinātās. Tās lai turot pa gabalu! Toties reizi mēnesī varot kanalizācijā aizskalot pat pudeli Kurmja, lai caurulēs taukus un citus nosēdumus izēd un notekūdeņi straujāk uz tvertni aiztek. Oficiālais viedoklis gan pauž, ka dažādas skābes un citas agresīvas vielas nav ieteicams tur noplūdināt, taču ar piebildi – lielākos daudzumos. No šā viedokļa, pārdozējot Ariel un Fairy, kokteili tilpnē uz laiku var vien drusku uzputot. Tātad droši lietojiet to, kas tīk vai ir pa rokai!

Abu veidu baktērijas, kas dzīvo dūņās, teorētiski tiek galā ar visām organiskajām vielām, tostarp ar tualetes papīru, starpība tikai tā, ka vienām (aerobajām) vajag gaisu, bet otrām (anaerobajām), kuras veic pienesuma pirmapstrādi, – nevajag. Tomēr daudzas ēdienu atliekas tām uzreiz nav pa zobam, lielākās frakcijas paliek guļam sietā tā sauktajā denitrifikācijas (pieņemšanas) zonā, bet dažādas sadzīves lietiņas (higiēnas un kosmētikas piederumi, cigarešu izsmēķi, kas visvieglāk identificējami!) turpina peldēt aerācijas vai nostādināšanas zonas augšpusē, meklējot ceļu uz attīrītā ūdens noplūdes cauruli, un tur arī paliek, pamazām aizsprostojot filtrācijas sistēmu. Ja tā ir slēgta, līmeņa celšanās tvertnē ir neizbēgama. Pat tik nevainīga rīcība kā netīrā grīdas ūdens izliešana kanalizācijā ir riskanta – smiltis nogrimst apakšā, bet, piemēram, mājas mīluļu vilna laika ritumā noplūdes caurulē veido oriģinālus cilindriskus filcējumus, kas rada avārijas situācijas. Baktērijām no mūsu vaļībām ne silts, ne auksts, bet iekārta diemžēl tās ilgi nepacieš. Morāle: gan izlietne virtuvē, gan pods tualetē izmantojams tikai tam nolūkam, kam domāts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+