×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
8. marts, 2018
Drukāt

Saeima: Ilmār, lūdzu, atkāpies! Viņš paziņo, ka neatkāpsies (37)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

"Latvijas bankas" prezidents Ilmārs Rimšēvičs

Pazemojošs un parlamenta nevarību apliecinošs lēmums – šādā noskaņā Saeima šodien pieņēma aicinājumu Latvijas Bankas (LB) prezidentam Ilmāram Rimšēvičam atkāpties no amata. Amatpersona uzreiz pēc parlamenta balsojuma paziņoja, ka neplāno atsaukties šim aicinājumam.

“Vienotības” Saeimas frakcijas deputātu sagatavotajā lēmumā Rimšēvičs tiek aicināts atkāpties no LB prezidenta amata, jo Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) viņam piemērojis aizdomās turamās personas statusu kriminālprocesā par kukuļņemšanu, tādēļ viņa turpmāka atrašanās LB prezidenta amatā var diskreditēt Latvijas Bankas lēmumus un apdraudēt Latvijas Republikas tēlu kopumā.

Debatēs gan vairāki deputāti uzsvēra, ka šāds balsojums ir pazemojošs un Saeimas nevarību apliecinošs. “Būtībā tas ir PR gājiens no “Vienotības” puses un darbības simulācija. Tiesiskā valstī šādus jautājumus izlemj tiesa. Savukārt mums kā likumdevējam būtu jādomā par regulējumu kopumā, jo atstādināšanas procedūra šādos gadījumos nav pietiekami detalizēti atrunāta arī citām amatpersonām, piemēram, NEPLP locekļiem, SAB direktoram, ģenerālprokuroram un citām Saeimas ieceltām amatpersonām,” teica ārpusfrakciju deputāts Ringolds Balodis.

Savukārt Jūlija Stepaņenko kritizēja, ka ar šādu lēmumprojektu “Vienotība” varētu vērsties pret ikvienu amatpersonu, kas partijai šķiet traucējoša. Var arī uzreiz likumā iestrādāt, ka šādos gadījumos lēmumu par amatpersonas atrašanos amatā pieņem sociālā tīkla “Twitter” tiesa,” ironizēja Stepaņenko. Savukārt Juris Viļums (LRA) piebilda, ka “Vienotībai” cīņā par tiesiskumu vispirms pašai vajadzētu atmaksāt ziedojumus, ko partija saņēmusi no uzņēmējiem, kuri saistīti ar “ABLV Bank”.

Vienlaikus gan lēmumprojekta kritiķi atzina, ka nevar balsot pret šādu aicinājumu, jo tā būtu netieša uzticības izteikšana kukuļošanā apsūdzētai amatpersonai. Balsojumā aicinājumu atkāpties atbalstīja 55 deputāti, divi deputāti (Gundars Daudze un Andris Siliņš) atturējās, pret nebija neviens, bet 23 parlamentārieši nebalsoja.

Šim Saeimas lēmumam gan ir tikai rekomendējošs un simbolisks raksturs. Saskaņā ar likumu Saeima var atbrīvot no amata centrālās bankas prezidentu tikai pēc viņa paša vēlēšanās vai pēc notiesājoša tiesas sprieduma.

Rimšēviča advokāts Saulvedis Vārpiņš uzreiz pēc Saeimas balsojuma izplatīja medijiem savu paziņojumu, kurā Saeimas pieņemto aicinājumu LB prezidentam atkāpties vērtē kā dokumentāli fiksētu politisku spiedienu. Vārpiņš uzsvēra, ka Saeimas lēmums nemaina Rimšēviča iepriekš pausto pozīciju neatkāpties no amata. “Saeima ar šo lēmumu nodemonstrējusi, ka likumu, ja neapmierina tā regulējums, var neņemt vērā. Šāda rīcība nav savienojama ar tiesiskas valsts principiem. Ja jau rīkojamies šādi, tad tikpat labi Saeima varēja aicināt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju pret Rimšēviču sākto kriminālprocesu izmeklēt rekordīsā laikā, piemēram, trīs mēnešos, un rezultāts būtu tāds pats,” paziņoja Vārpiņš.

Savā pirmajā preses konferencē pēc aizturēšanas, atbildot uz žurnālistu jautājumiem, Rimšēvičs gan teica, ka respektētu Saeimas lēmumu par atkāpšanos. “Šī preses konference notika ļoti lielā steigā uzreiz pēc viņa atbrīvošanas. Tagad Rimšēviča kungs ir iepazinies ar citiem dokumentiem un viedokļiem,” sava klienta nostājas maiņu skaidroja Vārpiņš.

Nedēļas sākumā Rimšēvičs bija aicinājis Saeimas frakcijas tikties ar viņu, lai varētu atbildēt uz deputātu jautājumiem saistībā ar krimināllietu. “Ņemot vērā esošo situāciju, lūdzu pēc iespējas nekavējoties rast iespēju tikties ar deputātiem klātienē, lai nepastarpinātā veidā nokomentētu un pārrunātu visas ar man izvirzītajām apsūdzībām saistītās nianses un sniegtu deputātiem pilnvērtīgu, objektīvu un detalizētu informāciju par šo lietu,” vēstulē Saeimas frakcijām raksta Rimšēvičs. Ar viņu tikās “Saskaņas” un LRA frakciju pārstāvji.

Pievienot komentāru

Komentāri (37)

 1. Nav vēl izvirzīta apsūdzība,bet visi tik gudri – atkāpies,kaut gan Satversme to neparedz.Jautājums-kapēc neatkāpjās tie deputāti kas ir sagrēkojušies-kā piemēram Zaķis?

 2. Politiķu godaprāts mūsu amatpersonām ir svešs. Protams, pastāv nevainīguma prezumpcija, bet politiķa atbildība saviem ievēlētājiem (deputātiem) ir augstāka. Tālab arī, ja pastāv aizdomas par ievēlētas personas ne godprātību, tai jāatkāpjas. Protams, tas neliedz un pat uzliek pienākumu pierādīt savu godīgumu, bet pildīt pienākumu atrodoties šaubu ēnā, nedrīkst. Tā godīgs politiķis un jebkurš ierēdnis (nerunājot par vienu no valsts augstākajiem) nerīkojas.

 3. NEATKĀPTIES – pareizs Rimševica lēmums! Politiķi pa fikso pieņem lēmumu, nedzirdu argumentus pēc būtības – lai tik “mundieris” ir tīrs. Sajūta kā greizo spoguļu karaļvalstī. Skumji….Paldies tiem dažiem deputātiem, kuru viedoklī bija vērts ieklausīties.

 4. … Paldies Dievam, ka esam ES, un ka tamdel, tas augstakas instances vel spriedis ka un kurs ir vainigs par turpinoso banksterismu Bezabrene … un so lietu specifiski … !!!

 5. Ilmār, turies pie kukuļa! Cieti!

 6. Trakākais būs tad kad tiesa liks skatīt safabricētus it kā pierādījumus un apalvos ,ka kungs ir vainīgs.

 7. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 8. Tas, ka ne V, ne ZZS, ne NA nevēlējās tikties ar Rimšēviču norāda, ka šīs partijas barojas no banku
  oligarhu siles un Rimšēvičam ir taisnība. Banku oligarhi rausta valdību, prokurorus un prezidentu aiz diedziņa, jo tiem droši vien tiek sava tiesa(ziedojumi partijām) un pretī šīs jūsu bankas,( vairāk par 10 ) visu laiku nodarbojās ar netīrās naudas biznesu. Tā pateica amerikānis. Tāpēc visi tik vienoti pūlas tikt vaļā no LB prezidenta. Visi spices vīri un dāmas nupat skandināja: ar bankām viss kārtībā, ja nu kādi sīki uzlabojumi! Bet atbrauc amerikānis un pasaka: jums vēl vismaz 10 bankām ir problēmas, jo netīrās naudas bizness ir noiets etaps un šīs problēmas jums ir jāatrisina ļoti ĪSĀ LAIKĀ, citādi tās var arī slēgt! Ko nu?

 9. Rimšēvičs beidzot sapratis, ka no Saeimas deputātiem nesagaidīs pat ne pāri vidusmēra cilvēka domāšanai sniedzošas prāta spējas, ne arī taisnīgu un godīgu attieksmi. Tāpēc jau mums Latvijā tā īsti nekur neveicas, jo traktoristes un kombainieri rullē!!

 10. Čigānes uzstāšanās lieku reizi ataino ierindas deputāta domāšanu. Šai kundzei nav ne mazākās saprašanas par ko viņa runā, bet viņa runā no deputāta tribīnes un to dara kaismīgi, bez mazākās šaubu vai aizdomu ēnas! Šai kundzei pat prātā neienāk, ka viņa varētu tikt izmantota vislielāko cūcību pastrādāšanai, un viņai nerastos šaubas līdz tiesā atklātos pilnīgi citi fakti. Fantastisks ierocis bandītu rokās!! Zinot vispārējo stāvokli valstī, gribētos domāt, ka cilvēki tomēr mācās, krāj pieredzi plašākam skatījumam un, jo vairāk viņi mācās, jo vairāk viņi saprot, cik maz viņi zin un kļūst piesardzīgāki lietojot skaļus saukļus, kas tik ļoti atgādina komunistu valdīšanas laiku. Bet rādās, ka lielākā daļa Saeimas sastāv no derīgajiem idiotiem un vienkārši tautas un tautiešu nodevējiem kā Urbanovičs ar savu komandu un Vienotības &co. Tautai būtu tiesības uzzināt ikviena šī nodevīgā un stulbuma piesātinātā balsojuma dalībnieka vārdu! Tiem cilvēkiem nebūtu vieta nākošās Saeimas deputātu vidū!!

 11. Izskatās pēc tāda pretīga pasūtījuma un konkrētas nomelnošanas. Vai tikai knābis atkal neaptaisīsies.

 12. Amatpersonu neaizskarāmības likums ….. šķiet , viņas ieceltas no pašā Dieva !

 13. Piekrītu Pamelai.

  Apbrīnoju Rimšēviča izturību. Īpaši smagi, kad spārda savējie.
  Kāpēc nevainīguma prezumpcija darbojas tikai attiecībā uz Lembergu un viņa bandu?
  Kāpēc bija vajadzīgs viss lielais šovs. Vai tikai tāpēc, lai izpatiktu krievu baņķierim, kurš tagad sajūsmā berzē rokas.
  Nez kāpēc nevienu no nospārdītājiem neuztrauc, ka nav tiesas sprieduma.

 14. Dabiski, ja cilvēks nejūtas vainīgs, viņš stingri turas savās pozīcijās. Un tas ir apsveicami! Nevis kā mūsu Saeimas deputāti- no kuras puses vēš pūš, uz to pusi visi liecas! Drausmīgi iedomāties, kas notiktu, ja krievi mums nāktu virsū kā melna nakts. Izskatās, ka tad ar Latviju būtu cauri pirmajās sekundēs. Diemžēl.

 15. Kāpēc pēc mājieniem jāatkāpjas?

 16. Ilmāram jau pietiek naudas lai “no algas” iekrājumiem uztur;etu savus īpašumus, nomaksātu kredītus un vēl Saulvedim samaksāt!!!

 17. atkāpties nozimetu atzīt ka vainigs, kas nesaskan ar pausto nostāju. un cik saprotams tad krimināllietā ar pieradijumu bāzi ir pavisam knapi, prektiski nekā. ne velti pa valsts tv sāk rādit rimčeviču nomelnojošus sižetus un “žurnalistu izmeklešanas”. tas vien jau liecina ka notiek pasutita spēle nevis patiesibas meklejumi

 18. Vienotība pavisam degradējusies, pretīgi bija skatīties Čigānes saucienus no tribīnes. Ar to Vienotība sev parakstīja spriedumu

 19. kura bus nakama banka,majieni ir jau doti.

 20. Kāpēc,vienlaikus,atkāpties netiek aicināta otra,jau sen smagos noziegumos apsūdzētā amatpersona?!

 21. Es arī neatkāptos! Kapēc viņam tas jādara?Lembis piesmej valsti jau N-tos gadus un ņirgājas par tiesu 9-us gadus.Tur Vienotībai un Co roķeles par īsām,pat pēc Hūtes pretīgās izmuldēšanās ATKLĀTĀ tekstā Krievijas TV,t.sk., ka NATO LV ir okupanti.Un ko tik šis nav murgojis.Un KLUSUMS no “spices”gala.Pie tam Rimševičs nav pat apvainots no TIESAS!!Un ne jau Rimševičs ir lielākais reputācijas grāvējs.Mums ir “superprezidents”,Kučinskis un ministri,kuri brauc uz Eiropu pat bez angļu val.zināšanām,bet ar tulku 21.!!!gs.Mums ir pārkrievota Latvijas valsts!!!galvaspilsēta,pēc 27-ņu gadu “neatkarības”mani ārzemju radi sūdzas,ka Rīgā veikalos ar viņiem runā krieviski .Kuras tad bankas atmazgā bandītu naudiņu? Taču ne zviedri vai norvēģi.Tur nav probl’ēmu.Maz jums piemēru par Krievijas meliem,piem.,ka Ukrainā bērns mazs pienaglots kā Jēzus utt.Pat Putins tiko teiktā runā rādīja melu feikus par superieročiem.Pirms vēlēšanām KF piemetīs vēl ne vienu vien melu sāgu.Vējoņi tic guseļņikovu meliem,bet ne savu darbinieku teiktajam,Katrs spriež pēc sevis!Vēl itin nekas nebija zināms,kad Kučinskis,Vējonis,Reizniece ķērca kā vārnu bars.Kādam no šo paputējušo banku karteļa vajadzīgs SAVS čoms valsts bankā.FKTK ja ir Hūtes krancis.Ko ta šis darīja ja neredzēja jau pēc soda uzlikšanas notiekošo.P,Puķītis izskatās kā no “Mērnieku laikiem”izrauts kadrs ne uz ko nav spējīgs.Un TĀDA mums VISA tā “SPICE”.Bez Rimševiča pat ne reputācijas grāvēji,bet pilnīgs apsmiekls un blamāža!
  Deru,ka L.A. CENZĒSIET , vai ne?Bet vai nebija skumīgi bez manis?

  • Jānis Lapiņš. Atbildēt

   Zādzību Rinkevča K-ga dzīvesvietā nekad neatklās, drīzāk izskatās, ka tiēši nozagtajā seifā tika meklēti perādijumi- kompromotējošas fotogrāfijas un nedeklarēti miljoni.

 22. Ja viņš būtu goda cilvēks, viņš būtu atkāpies pats, vismaz uz izmeklēšanas laiku. Bet no komjaunatnes aktīvistiem to nevajag gaidīt.

 23. Saeimas deputāti, kas balsoja “Par”, manuprāt, uzvedas kā apmaksātu šakāļu bars. Bet žurnālists Ģirts Zvirbulis pats sevi iecēlis par tiesnesi un bendi. Nez, kas tādus lopus dzemdē?

 24. Laiks nomainīt Lemberg-sāgu, kas jau 9. gadus ilgst, pret Rimsēvic-sāgu! Dermokrātijas šovam jāturpinās!!

 25. Ilmār turies, gan tiesa izlems.

 26. Tiesam smiekligi Atbildēt

  Pieradijumu nav ,bet Saeima tuksus salmus kul. Vai vini ir analfabeti,ka pat likumus nespej izlasit?

 27. Un pareizi dara Rimšēvičs. Lai beidzot kãds liek galdà pueradijumus. Jau sak likties, ka pieradijumu nemaz nav.

 28. Rimšēvičs — augstāka vara par valdību vai Saeimu.

 29. Saulvedis jau var teikt, ko grib, bet ģenerālmeiers taču solīja, ka būs pa fikso – , varbūt pat, ka straujāk, nekā ar Aivaru fon Puze!
  Cita lieta, ja Rimševicam tiešām nemaksā algu, tad cik viņš, neatbrīvots, no mums, no reņģēdājiem vēlāk caur tiesu piedzīs?!

 30. Viena cilvēka dēļ mainīt likumdošanu – viselastīgākä valsts vara pasaulē!!!

 31. Ar šo Saeima sev izraksta nabadzības apliecību!

 32. Rimšēvics amatu var zaudēt tikai saskaņā ar paredzēto procedūru.
  Saeimas balsojums apliecina to, ka Saeima pieņem lēmumus pat nesaprotot, -ar ko un kādus.

  Un kur ir pierādījumi pret Rimšēvisu ?

  Kompanjoni vēl nav atsūtījuši ?

  Tas ir kaut kas pretīgs , kas notiek pašreiz Latvijā.

Draugiem Facebook Twitter Google+