×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
13. jūnijs, 2013
Drukāt

Saeima akceptē brīvdienu dziesmu svētku dalībniekiem

LETALETA

Šogad pirmā darba diena pēc Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta būs brīvdiena tiem darbiniekiem, kuri to paši lūgs darba devējam un uzrādīs svētku dalībnieka kartes kopiju, par šādiem grozījumiem ceturtdien vienbalsīgi nolēma Saeima.

Saeima par izmaiņām Dziesmu un deju svētku likumā lēma otrajā lasījumā. Komisija lūgusi izmaiņas pieņemt steidzami, tamdēļ otrais ir arī galīgais lasījums.

Grozījumi nosaka, ka darba devējam dziesmu un deju svētku dalībniekam, pamatojoties uz viņa iesniegumu, diena pēc svētku noslēguma – 8.jūlijs – ir jānosaka par brīvdienu un darbiniekam līdz 15.jūlijam darba ņēmējam būs jāuzrāda Latvijas Nacionālā kultūras centra izsniegta svētku dalībnieka identifikācijas karte.

Savukārt darba devējs būs tiesīgs prasīt, lai darbinieks, kurš piedalījies dziesmu un deju svētkos un izmantojis šo apmaksāto brīvdienu, nenostrādātās darba stundas nostrādā citā laikā tajā pašā mēnesī, bet summētā darba laika nodarbinātais – pārskata perioda ietvaros. Šis darbs netiks uzskatīts par virsstundu darbu.

Paredzēts, ka likuma grozījumi stāsies spēkā nākamajā dienā pēc likuma izsludināšanas.

Ministru kabinetam līdz 31.decembrim būs jāiesniedz Saeimā likumprojektu par brīvdienas piešķiršanu pēc dziesmu un deju svētkiem.

Iepriekš komisija atbalstīja variantu, lai šogad dienu pēc Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta – 8.jūliju – noteiktu par brīvdienu visiem un tā būtu jāatstrādā 23.novembrī. Saeimas Juridiskais birojs norādīja, ka šāda redakcija radītu dažādus sarežģījumus, piemēram, atsevišķi darbinieki jūlijā saņemtu mazāku mēnešalgu, tiktu ietekmēti jau piešķirtie atvaļinājumi un vajadzētu grozīt arī citus likumus, kā arī tiktu pārkāpts tiesiskās noteiktības princips un notiktu iejaukšanās jau nodibinātajās darba devēja un darbinieka tiesiskajās attiecībās.

Dziesmu svētku izskaņā svētdien, 7.jūlijā, notiks galvenais pasākums – noslēguma koncerts Mežaparkā –, kas noslēgsies ar svētku dalībnieku un skatītāju plašu sadziedāšanos, kura tradicionāli varētu ilgt līdz pat rītam.

XXV Vispārējie latviešu dziesmu un XV deju svētki notiks no 30.jūnija līdz 7.jūlijam. Svētku programmu kopumā veido 51 pasākums ar vairāk nekā 62 norisēm. Svētkiem gatavojas 40 tūkstoši dalībnieku – kolektīvi no Latvijas, latviešu diasporas un ārvalstīm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+