×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
24. februāris, 2013
Drukāt

Saeimā apspriedīs Latvijas zinātnes finansiālo situāciju

Foto-LETAFoto-LETA

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija otrdien apspriedīs Latvijas zinātnes finansiālo situāciju, liecina komisijas darba kārtība.

Uz sēdi aicināti Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji, Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis, Latvijas Zinātnes padomes priekšsēdētājs Andrejs Siliņš, Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš, Latvijas Jauno zinātnieku apvienības valdes priekšsēdētājs Gatis Krūmiņš, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības speciāliste augstākās izglītības un zinātnes jautājumos Ilze Trapenciere.

Saeimas komisijas vadītāja Ina Druviete (“Vienotība”) izglītības un zinātnes ministram Robertam Ķīlim norādījusi, ka Zinātniskās darbības likums nosaka, ka Ministru kabinets, iesniedzot Saeimai gadskārtējo likumu par valsts budžetu, paredz ikgadēju finansējuma pieaugumu zinātniskajai darbībai ne mazāku par 0,15 procentiem no iekšzemes kopprodukta. Izglītības un zinātnes ministrija, veidojot 2013.gada budžetu, zinātnei neesot ne tikai pieprasījusi papildus finansējumu, bet to pat samazinājusi. Šo iemeslu dēļ daudzu zinātnes nozaru pilnvērtīga pastāvēšana un zinātniskā personāla atjaunotne ir apdraudēta, uzskata komisijas vadītāja Druviete.

2013.gada valsts budžetā zinātnei ir ieplānoti 17,417 miljonu latu, kas ir mazāk par 0,12 procentiem no plānotā iekšzemes kopprodukta apjoma. Komisijas vadītāja rosina papildu nodrošināt finansējumu zinātnes attīstībai 6 251 837 latu apmērā.

“Šobrīd zinātne Latvijā ir uz kritiskas robežas,” uzskata Druviete.

Galīgo lēmumu par valsts budžetu gan pieņem Saeima.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+