×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
19. decembris, 2013
Drukāt

Saeima apstiprina Fiskālās disciplīnas padomes sastāvu

Foto-LETAFoto-LETA

Saeima ceturtdien apstiprināja Fiskālās disciplīnas padomes sastāvu, portālu “LA.lv” informēja Saeimas Preses dienestā.

Padomē strādās bijušais VAS “Latvijas Hipotēku un zemes banka” vadītājs Inesis Feifers, AS “Swebank” galvenais ekonomists Mārtiņš Kazāks, Rīgas Ekonomikas augstskolas Ekonomikas departamenta vadītājs Mortens Hansens,  finanšu ministra padomnieks Jānis Platais, Rīgas Tehniskās universitātes asociētais profesors Ingars Eriņš, kā arī Igaunijas bankas viceprezidents Ilo Kāziks.

Saeimā skaidro, ka saskaņā ar Fiskālās disciplīnas likumu padomē ir seši locekļi, no kuriem trīs kopīgi izvirza Latvijas Bankas prezidents un finanšu ministrs un trīs – vismaz desmit Saeimas deputāti.

Fiskālās disciplīnas padomes locekļus Saeima apstiprina amatā uz sešiem gadiem. Ievēlot padomi pirmo reizi, Saeimas deputātu izvirzītos locekļus ievēlē uz trim gadiem, bet Latvijas Bankas prezidenta un finanšu ministra izvirzītos locekļus – uz sešiem gadiem.

Likums nosaka arī, ka viens un tas pats padomes loceklis var ieņemt amatu padomē ne vairāk kā divus pilnvaru termiņus pēc kārtas.

Fiskālās disciplīnas padome darbu sāks 2014.gada 1.janvārī.

Fiskālās disciplīnas padome ir neatkarīga koleģiāla institūcija, ko izveido Fiskālās disciplīnas likuma ievērošanas uzraudzībai. Par padomes locekļiem var ievēlēt finanšu un ekonomikas jomas lietpratējus no Latvijas vai citas Eiropas Savienības dalībvalsts, kuriem ir pieredze fiskālās politikas jautājumos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+